Kolejny sukces kolskiej Policji – 24.latek zatrzymany za konopie w doniczkach!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 05.07.2017

317-176735Jak dowiadujemy się z serwisu internetowego Komendy Powiatowej Policji w Kole, kolscy policjanci odnieśli wczoraj kolejny, niemal spektakularny sukces w zwalczaniu domowych doniczkowych „upraw” konopi indyjskich. W wyniku przeszukania, ujawnili na terenie jednej z posesji w Kole doniczki z krzakami konopi indyjskich. Nielegalne rośliny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a zarzuty prawnie zakazanej uprawy usłyszał już 24.letni mieszkaniec Koła. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii młodemu człowiekowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3!!!

Ile jeszcze takich domowych „plantacji” zrujnuje życie młodym ludziom? Zakazany owoc kusi, oj kusi, a posadzenie i hodowanie sobie na okiennym parapecie ładnej roślinki wydaje się tak proste i niewinne. Niestety, nie każdy młody człowiek zdaje sobie sprawę z konsekwencji takich działań.

Okryty niechlubną sławą art. 62.1. ustawy narkotykowej penalizuje posiadanie jakiejkolwiek ilości narkotyków, w praktyce niezależnie od ich przeznaczenia i rodzaju, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Przepis ten pierwotnie nie był wymierzony w użytkowników, przynajmniej z założenia, mimo to od 2000 r. z powodu podejrzenia o posiadanie zakazanych prawem substancji zatrzymywanych jest ok. 30 tysięcy osób rocznie.  Tylko w 2008 r.  liczba wykrytych przestępstw posiadania narkotyków wzrosła z 1.896 przypadków przed zaostrzeniem przepisów (dane z 1999 r.) do 31.260 przypadków w 2007 r., tj. o 1.648%!!!

Młodość to często głupota i niefrasobliwość. Młodzi ludzie popełniają wiele błędów, nieraz wcale nie zdając sobie sprawy z konsekwencji własnych czynów i ich wpływu na resztę ich życia. Grube tysiące 16-, 17-, 18-latków i nieco starszych Polaków jest zatrzymywanych w całym kraju co roku nie tylko na hodowli roślinki na okiennym parapecie, ale nieraz na posiadaniu minimalnej ilości suszu przy sobie. Dla nich to często zabawa, bunt przeciwko starszym, a w konsekwencji kończy się zatrzymaniem przez Policję, przesłuchaniem, karą i kartoteką w aktach policyjnych. Już na samym początku młodego życia mają założoną kartotekę i stają się kryminalistami!!! Dla nich to szok i trauma. Dzięki właśnie takim zatrzymaniom statystyki policyjne dumnie informują o ogromnej wykrywalności i wielu zatrzymaniach. A co fundujemy tym młodym ludziom? Czy oni są faktycznie „groźnymi” kryminalistami?

Tymczasem ilu prawdziwych recydywistów, bandytów, oszustów i cwaniaków śmieje się, korzysta z wolności i rozwija swoje procedery? A ilu z nich, nawet przyłapanych na złodziejstwie, oszustwie czy innych przestępstwach, może liczyć na wyrok do 3 lat pozbawienia wolności??? Odpowiedzcie sobie sami.

Źródło: KPP w Kole
Opracował: M. Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526