Jakie interpelacje i zapytania na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kole? [wideo]

Autor: kurier-kolski.pl | 01.07.2017

Środowa sesja Rady Miejskiej w Kole szczególnie obfitowała w wiele spraw, tematów i problemów. Nasi radni, jak zwykle, w interpelacjach zadawali wiele pytań i poruszali szereg problemów w imieniu swoim i mieszkańców. Pytania tym razem trafiały nieco w pustkę, bo w tym czasie burmistrza nie było na sali. Czy otrzymają odpowiedzi na swoje wątpliwości? Radni od wielu sesji gremialnie i niemal zgodnie wszyscy narzekają, że zbyt często nie mogą doprosić się od burmistrza odpowiedzi. Nieraz trwa to miesiącami. A jeśli już odpowiedź przyjdzie, to nierzadko niepełna albo wcale nie na temat. Zachęcamy do obejrzenia początku 41. sesji Rady – rozpoczęcia, ustalenia porządku obrad, sprawozdania burmistrza (odczytanego przez jego zastępczynię) oraz interpelacji i zapytań radnych. Wkrótce pozostałe ciekawe tematy.

 

burmistrz zastępca

Subskrybuj
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Polak
Polak
6 lat temu

Jesteście dyskryminowani?Ja myślę ,ze jesteście tolerowani przez p.burmistrza.Bo co ma innego zrobić?. Machnął na Was ręką ,bo i tak nie rozumiecie o co tu walka. Jesteście „totalną opozycją”,wszystko krytykujecie,zadaliscie sie z lemingami z towarzystwa radnych ,to cóż,wasz wybór.A życzenia świąteczne ,spróbuj sam pierwszy wysłać ,moze przejdzie rozgoryczenie.Pozdrawiam.

MEN
MEN
6 lat temu

Nadal nie ma pasów dla pieszych na wyremontowanej ulicy 3-go maja
oraz oznakowania poziomego na innych ulicach. Tego ani radni ,ani redakcja nie widzą? Teraz na sesjach jest popisywanie się radnych przed kamerami. Może wprowadzić zasady dla radnych jak było za=komuny=działali społecznie bez zapłaty i było szybko i dobrze nikt nie narzekał.

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
6 lat temu

Popieram

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Zawsze trzeba mówić prawdę

Yogi
Yogi
6 lat temu

Popieram przedmówców dlatego bądźmy konsekwentni i solidarni i reklamujemy ten portal swoim znajomym sąsiadom i rodzinie wszędzie dookoła gdzie tylko można żeby jak najwięcej ludzi czytało To co to się pisze czyli prawdę . Wielu z nas ma przecież Facebook i inne portale społecznościowe propagujemy kurier Kolski wszyscy pomóżmy redaktorowi.

Atia
Atia
6 lat temu

Ja też podziwiam Pana Redaktora, choć znalazło się by się jeszcze kilka osób którzy odeszli mając ełasne zdanie to Pan Mariusz bardzo się wyrużnia i jest obiektywny. Pozdrawiam serdecznie.

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
6 lat temu

Trzy miliony złoty to są koszty jednego wiatraka o mocy od 2 do 3 MGW Ja podałem jako całość kompleksu energetycznego o którym mówił burmistrz w stosunku wypowiedzi Pana radnego. A tak nawiasem ,gdyby nie Pańskie doświadczenia zawodowe z ostatnich mieśęcy to Kurier Kolski nie byłby jednym z lepszych a jak nie najlepszy portal internetowy w naszym mieście . GRATULUJĘ

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
6 lat temu

Na ostatniej sesji Pan Radny Piasecki mówił o MZEC i o kogeneracji.
Kogeneracja jest to skojarzona gospodarka energetyczna .Wypowiedź Pana radnego była bardzo dobra i powiązana z budową piecy na zrębki w połączeniu z piecami węglowymi i wybudowaniem dodatkowo turbiny wytwarzającej energię elektryczną.Takie rozwiązanie stosuje się często celem obniżenia kosztów i zwiększenia efektywności ciepłowni.Pan radny Piasecki jak przypuszczam miał na myśli rachunek ekonomiczny.Wybudowanie jednego pieca na zrębki to koszt około 10mil zł.Natomiast budowa elektrociepłowni geotermalnej to w naszym przypadku około 120mil zł.Chciałbym zadać pytanie jaki status będzie miał MZEC po wybudowaniu geotermii ,czy nadal będzie spółka miejską.
cz były jakieś rozmowy z największymi odbiorcami energii cieplnej Z wypowiedzi Pana burmistrza wynikało iż miasto Kolo od państwa otrzyma 120mil zł.Są to pytania na które niema odpowiedzi.

Yogi
Yogi
6 lat temu

Kolanin to powiedz w takim razie jakimi lemingami sa wg ciebie zwolnieni przez Maciaszka ludzie zwiazani z prawicą i PiS tacy jak np były prezes wodociagow Jacek Klukaczynski czy byly prezes spolek miejskich p.Pogoda albo wieloletni czlonek PIS byly wice burmistrz p. Zieliński? Mozna wymieniac tu dlugo podobne osoby.To sa wg ciebie lemingi?

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Aż zmieni się rada z lemingów i przeciwników burmistrza na normalnych i rozwojowych ludzi…Atia

Atia
Atia
6 lat temu

Jak długo to jeszcze potrwa?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu
Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Ludzie,Radni do roboty!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Więcej takich myślących jak Kupczak! Dziś nie mieli byśmy takich problemów ,jakie mamy!!! Rozwalone miasto,rozłożone na łopatki Urząd Miejski,wszystkie podległe spółki ,instytucję ,szkoły ,przedszkola!!Skończcie wreszcie z tym burmistrzem ,bo jeszcze chwilę a nic nie będzie nawet zbierać ludzie,radni do roboty!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Kupczak a ty co specjalista od wszystkiego? Nic i nikt Ci nie pasuje…. Co ty myślisz ze każdy będzie patrzył na Ciebie? Za kogo się uważasz?

Iza
Iza
6 lat temu

Zapytanie Pani radnej Nuszkiewicz jak najbardziej zasadne .

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Agato ,tu nie o polecenia chodzi.Wykoszenie trawy sama załatwisz w Wydziale Infrastruktury Technicznej, Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej.Poruszanie takich spraw na radzie miejskiej,to szkoda czasu p.burmistrza ,radnych i słuchaczy. Ja sam osobiście załatwiłem z miła panią w tym wydziale,nie tylko wykoszenie trawy, ale też sprawę błędnego oznakowania ,jednej z ulic. Mariusz ,ja nie miałem na myśli uzyskanie informacji,ale takie własnie podobne prace.Również pozdrawiam .

Janusz Kupczak
Janusz Kupczak
6 lat temu

Bełkot słuchać z jedne jak i z drugiej strony.Granie na siebie to czasami źle się kończy.Sesja rady miasta powinna trwać nie więcej jak trzy godziny. Stale radni o tym mówią ale nic z tym nie robią Proste sprawy zamiast załatwiać na komisji załatwiają na sesji.Państwo radni ogarnijcie się trochę cała Polska się z was śmieje.

Agata
Agata
6 lat temu

A Pana Mariusza pozdrawiam!

Agata
Agata
6 lat temu

Kolanina, sory.

Agata
Agata
6 lat temu

To oczywiście odpowiedź do pierwszego wpisu Kopanina.

Agata
Agata
6 lat temu

Przestań pisać bzdury. Każdy poza tobą wie, że radni nie mogą wydawać poleceń pracownikom, którzy zajmują się tymi sprawami bo nie są ich przełożonymi.

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Idiotyczne interpelacje. Większość radni załatwiliby sami z odpowiednimi pracownikami,np,proszę wykosić trawę ,tu i tam,no jaja. Jeszcze trochę to będą wołać papier toaletowy będąc w ubikacji…Kija tylko i gonić do roboty.Za co biorą pieniądze ,to towarzystwo..?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526