Brawo! Nasze Wartaki znów wyśpiewały Grand Prix na 44. Festiwalu w Kielcach!

Autor: kurier-kolski.pl | 28.07.2017

41335_1aManufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki przywiozła do Koła Grand Prix 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2017, oraz trzy statuetki: Złotą Jodłę w kategorii zespoły wokalno-instrumentalne, Srebrną Jodłę Wychowawczą oraz Brązową Jodłę Harcerską.

 

W dniach 13-23 lipca członkowie zespołu wraz z druhem Henrykiem Perzyńskim wzięli udział w organizowanym już po raz 44. Festiwalu w Kielcach. To dla Wartaków okres wytężonej pracy artystycznej. W konkursie Wartaki zaprezentowały dwie piosenki: „Za celem” i „Nasze małe wędrowanie”, które zostały również zaprezentowane publiczności na Koncercie Galowym podsumowującym festiwalowy dorobek pracy wszystkich uczestników.

Każdego festiwalowego dnia odbywały się warsztaty i koncerty. Uczestnicy szlifowali swoje umiejętności pod okiem konsultantów artystycznych, prezentowały swój dorobek i swoją kulturę. Celem festiwalu jest to, żeby każdy nauczył się czegoś nowego – zdobył nowy repertuar. Wartaki owocnie wykorzystały ten czas. Efektem pobytu w Kielcach jest nowa piosenka pt. „Wielka rzeka” oraz wiele nowych kontaktów i znajomości.

41337_4

Jako jedyny zespół festiwalowy, Wartaki poprowadziły koncert. Publiczność zebrana podczas „Koncertu Międzypokoleniowego” na kieleckim Rynku śpiewała razem z nami wartakowskie piosenki, dzięki śpiewniczkom specjalnie przygotowanym przez Sztab Festiwalowy.

To drugie Grand Prix kieleckiego festiwalu w historii Wartaków. Poprzednie zdobyło 5. pokolenie w 1996 roku, świętując tym samym 25-lecie istnienia zespołu.

W konkursie „Młodzi Dobrze ROCKujący” wyróżniony został reaktywowany zespół VAFFLARO składający się z Wartaków. Młodzi wykonawcy rockowi, w ramach Największego Zespołu ROCKowego, wspólnie wykonali przeboje z lat 90-tych.

W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział ponad 900 młodych artystów – tancerzy, instrumentalistów, wokalistów – z Polski, Ukrainy, Armenii i z Kanady.

41334_1

Wartaki kolskiej publiczności zaprezentują się już niedługo. Całoroczny dorobek przedstawią nam na kolejnych już „Jesiennych śpiewankach nad Wartą”.

Źródło: MPH Wartaki

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolanie
kolanie
6 lat temu

Jesteśmy bardzo dumni z Was

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526