ZA DARMO kurs na prawo jazdy kat. C z Funduszy EU- to już ostatni moment!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 07.06.2017

npskJeszcze tylko do 15 czerwca potrwa rekrutacja na darmowe szkolenia dla osób bezrobotnych. Bez ponoszenia kosztów można uzyskać prawo jazdy kategorii C oraz Kwalifikacji Wstępnej Przyspieszonej. Wszystko dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Oferta dotyczy mieszkańców trzech powiatów w województwie wielkopolskim tj.: kolskim, konińskim i tureckim. Szkolenie jest realizowane w ramach projektu Wielkopolskiej Agencji Rozwoju „Adaptacja i rozwój – nie zostanę bez pracy”. Polska jest aktualnie liderem w transporcie międzynarodowym w całej Unii Europejskiej, a brak kierowców może zagrozić tej pozycji, dlatego właśnie powstał Narodowy Program Szkolenia Kierowców.

 

W Polsce brakuje nawet 100 tys. kierowców ciężarówek. To jedna z największych bolączek polskich firm przewozowych. Aby rozwiązać ten problem, powstał właśnie Narodowy Program Szkolenia Kierowców. Głównym celem inicjatywy jest wyszkolenie 10 tys. kierowców zawodowych w ciągu dwóch lat. Pierwsi kandydaci już się szkolą w ramach programu. Chętnych do pracy nie brakuje. Dla wielu z nich barierą są koszty zdobycia uprawnień, których cena waha się od 8 do 12 tys. zł.

Oferta dotyczy mieszkańców trzech powiatów w województwie wielkopolskim tj.: kolskim, konińskim i tureckim. Szkolenie jest realizowane w ramach projektu Wielkopolskiej Agencji Rozwoju „Adaptacja i rozwój – nie zostanę bez pracy”. Regulamin projektu dostępny jest tutaj. W rekrutacji mogą brać udział osoby przewidziane do zwolnienia, zagrożone zwolnieniem z pracy lub zwolnione z pracy w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu. Zgłoszenie do rekrutacji może odbywać się poprzez bezpośredni kontakt z partnerem Narodowego Programu Szkolenia Kierowców realizującym projekt lub rejestrować się w serwisie www.transjobs.eu. Należy pamiętać o podaniu prawidłowego adresu e-mail oraz numeru telefonu, gdzie będzie można otrzymać dodatkowe informacje.

Obecnie branża transportowa cierpi na ogromny brak kierowców zawodowych. W związku z tym osoby, które ukończą kursy mogą wybierać spośród wielu ofert dostępnych na rynku pracy, a bezpośrednio propozycje pracy będą otrzymywać dzięki platformie TransJobs.eu. Warto również pamiętać, że zarobki w branży transportowej na tle innych zawodów są bardzo atrakcyjne.

Wszyscy zakwalifikowani uczestnicy mogą liczyć na doradztwo zawodowe oraz przygotowanie indywidualnego planu działania. Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru kandydatów spełniających kryteria zgodnie z regulaminem projektu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526