Podwójny jubileusz w ZS nr 2 w Kole: 30-lecie nadania imienia SP nr 5 oraz 15-lecie nadania imienia Gimnazjum nr 2

Autor: kurier-kolski.pl | 08.06.2017

40 - Kopia2 czerwca br. Zespół Szkół nr 2 w Kole świętował 30-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej nr 5 i 15-lecie nadania imienia Gimnazjum nr 2. Na uroczystość przybyło wielu gości, w tym: Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Poseł na Sejm RP Tomasz Nowak, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele Starostwa Kolskiego, Urzędu Miejskiego, reprezentanci innych szkół podstawowych, gimnazjów oraz placówek ponadgimnazjalnych z terenu miasta. Wśród przybyłych na uroczystość nie zabrakło emerytowanych nauczycieli, którzy przez dłuższą część swojego życia tworzyli historię szkoły, oraz absolwentów.

 

Zaproszeni goście wpisali się do księgi pamiątkowej oraz zwiedzili szkołę. Mogli przy tym obejrzeć prace plastyczne uczniów gimnazjum, owady (z kolekcji Macieja Kaźmierczaka i Szymona Czerwińskiego), wyroby rękodzielnicze wykonane przez gimnazjalistów pod okiem Renaty Sikorskiej. Swoimi pracami pochwaliły się również najmłodsze dzieci z klas 1-3. Przygotowano także prezentacje multimedialne przedstawiające historię obu szkół. Nie zabrakło też informacji o aktualnych wydarzeniach z życia szkoły. Zobrazowała je wystawa fotograficzna, która pokazała, jak wiele akcji i ciekawych projektów realizuje się w szkole, aby rozwijać zainteresowania uczniów.

Duże wrażenie zrobiła wystawa malarstwa Dawida Marszewskiego – absolwenta szkoły, który ukończył Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu i jest doktorantem na Wydziale Malarstwa i Rysunku UAP. Utworzony został również kącik poświęcony integracji, która jest ważna, ponieważ w placówce od kilku lat są klasy integracyjne.

2 3 4 5 6
O godz. 10.30 wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w koncercie galowym. Poprowadziły go Nina Polichnowska z kl. 6 a i Zuzanna Szypulska z kl. 1 e (gimnazjum), którym towarzyszyły Dorota Sobecka i Małgorzata Borkowska. Po zatańczeniu poloneza przez najmłodszych, dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. 1 a, wprowadzeniu sztandarów, odśpiewaniu hymnu szkoły i wystąpieniu dyrektora Tomasza Ponieckiego, głos zabrali zaproszeni goście. Następnie dyrektor wręczył tarcze „Przyjaciel Szkoły” tym osobom, które swym zaangażowaniem, wsparciem, bezinteresowną, ofiarną pracą przyczyniły się do jej rozwoju. Wyróżnienie otrzymali: poseł Leszek Galemba, Artur Szafrański – przewodniczący Rady Miejskiej, Ewa Baryła – radna miejska, Andżelika Gutowska, Jacek Wargacki, Grzegorz Kołodziejczak, Piotr Opas, Piotr Cieślak, Mirosław Kwiręg, Ryszard Baryła, Zdzisław Gajda, Urszula Nowaczyk, Tadeusz Florczak, Tomasz Lewandowski, Agnieszka Szymańska, Anna i Lech Gostyńscy, Robert Bagiński, Jarosław Sosnowski, Robert Andre, Jarosław Jóźwiak, Witold Łakomski, Ewa Klimek, Dariusz Bejm, Barbara Straszewska i Alicja Krawczyk.

7 8 9 10 37 38 39 40 - Kopia 42 - Kopia 46 - Kopia 53 58 59 64 66

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali się m. in. w tańcu indiańskim i choreografii do piosenki „Pocahontas”. Ich starsi koledzy z gimnazjum  pochwalili się talentem wokalnym. Wystąpili też w pokazie gimnastycznym. Popisy uczniów wzbogaciły wywiady z Szymonem Czerwińskim, dzięki któremu Szkoła Podstawowa nr 5 posiada patrona Arkadego Fiedlera, Bożeną Skurzyńską, emerytowaną nauczycielką historii, która w kilku zdaniach opowiedziała o tym, jak przed laty wyglądały przygotowania do uroczystości nadania Gimnazjum nr 2 imienia Polskich Olimpijczyków. Małgorzata Borkowska przybliżyła sylwetki tych uczniów szkoły, którzy w dorosłym życiu osiągnęli znaczące sukcesy. Z niektórymi z nich przeprowadziła rozmowę ,,na żywo”. Koncert uatrakcyjniły tańce indianistów pod wodzą Ranoresa oraz występ zespołu braci Krzyżaniaków i Kołodziejczaków, absolwentów SP 5. Imprezę zakończył krakowiak w wykonaniu uczniów z kl. IV – V oraz wspólne zaśpiewanie piosenki Maryli Rodowicz „Ale to już było” (z nieco zmienionym tekstem).

127 130 157 172

Po uczcie duchowej przyszedł czas na poczęstunek w szkolnej stołówce. Przy pysznym, różnorodnym jedzeniu można było podzielić się wrażeniami, powspominać i zrelaksować się.

Źródło tekst i foto: Zespół Szkół nr 2 w Kole (autor: Monika Cieślak, Kamilla Mikuła)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Obronca
Obronca
7 lat temu

Zostaw ludzi modlacych się i tych w pisie w spokoju ty prymitywie

mieszkanka
mieszkanka
7 lat temu

super tylko nasz burmistrz nie mial czasu wielka szkoda ale to pewno prze te zatargi z dyrektorem.a szkoda bo pis taki pokazuje sie modlacy religijni a tacy msciwi.nawet z tej msciwosci mlodziez z tej szkoly nie mogla wziasc udzialu z okazji dnia K0la a szkoda bo w tej szkole sa talenty a nie mogli pokazac mieszkancom swoich umiejetnosci.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526