Na taki właśnie obiekt nasze miasto czekało wiele lat. I doczekaliśmy się!

Autor: kurier-kolski.pl | 03.06.2017

Screen Shot 06-01-17 at 11.02 PMZ wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy jak w ostatnich miesiącach, na placu po niedoszłym basenie przy ul. 3 Maja w Kole, rósł w oczach nowoczesny obiekt. Bardziej dociekliwi z tablicy informacyjnej mogli wyczytać, że będzie to hotel. Jednak dopiero w finale okazało się, że to nie byle jaki hotel, ale bardzo nowoczesny 3-gwiazdkowy hotel biznesowy, jakiego w naszym mieście nigdy nie było i zawsze brakowało. Budynek zachwyca wyrafinowaną architekturą godną XXI wieku oraz funkcjami, dzięki którym nie będziemy musieli już nigdy wstydzić się przed gośćmi z zewnątrz brakiem godnego noclegu. 40 komfortowo urządzonych pokoi, w tym 4 apartamenty, kawiarnia, sala konferencyjna, własny parking i wiele udogodnień robią niezatarte wrażenie. Hotel położony blisko centrum Koła kilka dni temu przyjął już pierwszych gości. Właśnie na taki obiekt czekaliśmy w Kole od bardzo wielu lat!!! To idealne miejsce postoju dla osób przyjeżdżających do Koła w różnych calach.

 

Hotel „Mazurek”, bo taką nazwę ma obiekt, został wybudowany przez firmę ze Słupcy, która ma już duże, wieloletnie doświadczenie w tej branży.

Warto przypomnieć, że kilkadziesiąt lat temu istniał w Kole Hotel „Polonia” – w tym wielkim, obecnie zrujnowanym budynku przy Starym Rynku, znanym nam doskonale. Także w czasie okupacji funkcjonował tam niemiecki hotel o nazwie „Deutsche House”. Po wojnie jakiś czas na parterze istniała tam restauracja „Ratuszowa”, ale potem Koło nie miało już prawdziwego hotelu. Owszem, był hotel Fabryki Materiałów i Wyrobów Ściernych „Korund” przy ul. Toruńskiej (ponad 20 lat temu zamieniony na blok mieszkalny), ale nie było tam noclegów na dobrym poziomie, a na dodatek był to hotel zakładowy. Potem powstawało coraz więcej niewielkich kwater noclegowych, także tych w zajazdach pod miastem, ale kolskie firmy, które często odwiedzali goście zagraniczni, woziły ich do o wiele bardziej komfortowych obiektów hotelowych w Koninie. Następnie powstał hotel w kompleksie handlowym w centrum miasta, jednak nie jako wolnostojący budynek, ale zaadaptowana dla celów noclegowych część całości budynków po dawnej fabryce. Na koniec spółka z Kramska k/Konina miała niezwykle ambitne plany stworzenia ogromnego hotelu na bazie przerobionego dawnego biurowca „Korundu”, ale nic z tego nie wyszło, bo choć prace rozpoczęto, to nie skończono, a właściciel zniknął. Budynek do dziś stoi pusty.

Screen Shot 06-01-17 at 11.07 PM

Dopiero właśnie nowo otwarty hotel „Mazurek” jest całkowicie samodzielnym budynkiem kompleksowo postawionym od fundamentów po dach i zaprojektowanym specjalnie jako obiekt hotelowy z funkcjami gastronomicznymi, biznesowymi i obszerną salą konferencyjną. Czekaliśmy, czekaliśmy, aż w końcu się doczekaliśmy hotelu z prawdziwego zdarzenia.

Opracowanie: MARIUSZ KOZAJDA
foto: Internet – Hotel „Mazurek”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kol. od ur.
Kol. od ur.
6 lat temu

Ale podobno wtym miejscu był cmentarz żydowski.To parawda? I Dlatego zlikwidowano basen…To teraz się dogadali i hotel mógł powstać wtym miejscu. zy to prawda z tym cmentarzem żydowskim?

kj
kj
6 lat temu

Po wojnie aż do lat 70 był tam hotel”Warta” całe III piętro

kj
kj
6 lat temu

Info dla wszystkich… proszę nie mylić…. „Mazurek” to nie p.Mazurkiewicz

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526