„Malinowa Mamba” przekazała dary dla Oddziału Dziecięcego kolskiego Szpitala

Autor: kurier-kolski.pl | 26.06.2017

DSC_0023Stowarzyszenie „Malinowa Mamba” przekazało dary dla Oddziału Dziecięcego kolskiego Szpitala zakupione ze środków zebranych w trakcie VI Turnieju o Puchar Malinowej Mamby.Tradycyjnie już Turniej Piłki Halowej o Puchar Malinowej Mamby to okazja do zbierania środków na ustalony wcześniej cel charytatywny. Tegoroczny Turniej, to już druga akcja, gdzie zebrane środki przeznaczone zostały na wsparcie Oddziału Dziecięcego kolskiego Szpitala.

 

Dzięki pierwszej zbiórce dla Oddziału Dziecięcego, Stowarzyszenie „Malinowa Mamba” zakupiło drobny sprzęt medyczny (detektor tętna płodu, ciśnieniomierz, termometry, nebulizatory) oraz „Malinową Biblioteczkę” i kilkadziesiąt książek dla dzieci, które nadal służą małym pacjentom.

DSC_0009
W tym roku po konsultacji z Dyrekcją Szpitala i kierownictwem Oddziału Stowarzyszenie zakupiło 24 krzesła z firmy PROFIM dla rodziców spędzających czas ze swoimi pociechami w trakcie pobytu w kolskiej placówce. Oprócz tego zostały zakupione 2 stoliki dziecięce i 8 krzesełek IKEA Mammut, Ciśnieniomierz Omron wraz z zasilaczem i mankietem oraz termometr bezdotykowy Rossmax. Podczas turnieju udało się też zebrać kilkadziesiąt książek dla dzieci, które uzupełniły szpitalną biblioteczkę.

DSC_0002

DSC_0007

DSC_0018
– Wszystkie te zakupy były możliwe głównie dzięki otwartym sercom uczestników i kibiców Malinowego Turnieju, którym chcemy serdecznie podziękować – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia – Zakupy były możliwe dzięki pieniądzom zebranym podczas turnieju oraz przychylności firm, które po preferencyjnych cenach sprzedały potrzebny sprzęt. Dziękujemy firmie Profim sp. z o. o. z Turku oraz sklepowi medycznemu Patron sp. z o. o. Chcielibyśmy podziękować również za wsparcie w organizacji Turnieju: MOSiR w Kole z dyrektorem Jarosławem Kawką na czele za udostępnienie nam Hali Sportowej wraz z infrastrukturą, a także WOPR o/Koło za zabezpieczenie pierwszej pomocy w trakcie rozgrywek, podziękowania dla Studia Tańca Rytmix Konin za występy dzieci i młodzieży w przerwach między meczami finałowymi. Mamy nadzieję, że zakupione przez nas sprzęty przysłużą się Dzieciom, ich Rodzicom i pracownikom Oddziału Dziecięcego Kolskiego Szpitala – mówią liderzy Stowarzyszenia.

Źródło: Malinowa Mamba

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
MM - ZiBi
MM - ZiBi
6 lat temu

Typ krzeseł był uzgodniony z dyrekcją szpitala i oddziałem. Niestety krzesła muszą być łatwo zmywalne -ciągła dezynfekcja i mieć atest. Takie „miękkie” krzesła zaczynają się od 500-600 zł za szt, więc starczyło by raptem na kilka krzeseł 😉

Cześć
Cześć
6 lat temu

Szkoda tylko że te krzesła takie twarde. Można było kupić mniej a wygodniejszy krzeseł. Sama idea super.

Kolanka
Kolanka
6 lat temu

Brawo Malinowa Mamba. Tak trzymać!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526