Komornik zajął konto bankowe kolskiego MDK – ściąga z niego 11.780 zł sądowego odszkodowania dla byłej dyrektor !!!

Autor: kurier-kolski.pl | 20.06.2017

IMG_1997Dotarliśmy jako pierwsi do sensacyjnej informacji, którą nasza Redakcja uzyskała od byłej dyrektor MDK, odwołanej z tej funkcji przez burmistrza Stanisława Maciaszka, a w konsekwencji odwołania – zwolnionej z tej instytucji z naruszeniem prawa. Kilka dni temu na wniosek jej prawniczki komornik zajął konto bankowe Miejskiego Domu Kultury w Kole i teraz każde pieniądze, które wpływają na nie, są przez bank natychmiast przekazywane na poczet zasądzonego prawomocnym wyrokiem przez Sąd Rejonowy w Koninie – Wydział Pracy i Sąd Apelacyjny odszkodowania w wysokości 17.400 zł. Do tego, oczywiście, dochodzą wysokie komornicze koszty egzekucyjne, a są to tak zwane „koszty nienależne”.

 

Przypomnijmy, że była dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kole została odwołana przez burmistrza Stanisława Maciaszka ze stanowiska, a skutkiem tego zwolniona z MDK pół roku przed osiągnięciem wieku emerytalnego, do tego w czasie zwolnienia chorobowego, co stanowiło naruszenie Kodeksu Pracy. Postawiono jej zarzut niewykonania zakładanego planu pracy instytucji, co w toku postępowania sądowego zostało obalone. Łącznie za niesłuszne zwolnienie Sąd Pracy przyznał byłej szefowej MDK odszkodowanie w wysokości 17.400 zł. Kuriozalnym jest tu fakt prawny, że odwołania dokonywał burmistrz Stanisław Maciaszek, a – zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem – zwolniona mogła skarżyć jedynie instytucję, w której pracowała, a więc MDK i jej dyrektora, a nie włodarza, który był bezpośrednim sprawcą odwołania.

Ponieważ MDK już wcześniej wypłacił bezprawnie zwolnionej byłej dyrektor część pieniędzy, niecałe 6.000 zł, które – zgodnie z wyrokiem Sądu I instancji – miały rygor natychmiastowej wykonalności, do zapłaty z 17.400 zł pozostało dokładnie 11.780 zł, i o taką właśnie kwotę jej adwokat złożyła wniosek egzekucyjny do komornika w Koninie. Komornik natychmiast odnalazł konto bankowe Miejskiego Domu Kultury i zajął je na poczet odszkodowania. Teraz każde pieniądze, które tam wpłyną, w pierwszej kolejności są zajmowane i przekazywane poszkodowanej. Oczywiście, wiąże się to z naliczaniem wysokich komorniczych kosztów egzekucyjnych, które dodatkowo obciążą budżet placówki. Są to nieprzewidziane w planie MDK i nienależne koszty, które zgodnie z obowiązującym prawem nie powinny nigdy zaistnieć. Z informacji, które posiadamy wynika, że jedynie za pierwszą transzę zajętych pieniędzy z konta MDK w kwocie około 2.800 zł, ponad 600 zł stanowiły koszty komornicze. Do dziś do poszkodowanej spłynęła dopiero połowa z tych 11.780 zł, a każda kolejna transza rodzi kolejne koszty komornicze.

PRZYPOMINAMY NASZ WCZEŚNIEJSZY ARTYKUŁ DOT. TEJ SPRAWY:

Zwolnieni pracownicy wygrali apelacje w II instancji. Wyroki są ostateczne!!!

Warto zaznaczyć, że te 17.400 zł to nie żadna „odprawa emerytalno-rentowa”, ale faktycznie zasądzone przez Sąd Rejonowy w Koninie i potwierdzone przez Sąd Apelacyjny ODSZKODOWANIE za niesłuszne zwolnienie z pracy byłej dyrektor MDK. A to zwolnienie nastąpiło przecież na skutek odwołania ze stanowiska jej przez Burmistrza Miasta Koła.

I co na to wszystko nasi Czytelnicy? Co o tym sądzicie? Czy należy spodziewać się kolejnych egzekucji komorniczych w UM i instytucjach oraz firmach podlegających burmistrzowi?

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
97 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo auf der suche nach ausschalten

lovoo login ohne app lovoo e http://lovooeinloggen.com/

Fugo
Fugo
6 lat temu

Gratulacje!!!

Justyna
Justyna
6 lat temu

Gratulacje dla Pani Dyrektor Grabowskiej!

rozpiór
rozpiór
6 lat temu

Anonim niebieski berecie zamilcz , twoja epoka już minęła a ta cie na sztukę przygarnęła ORMO – czuwa

Iza
Iza
6 lat temu

Marianna tak trzymać !

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

P.Anna gratuluje wieku,jeszcze to pamiętać…A myszka kto nauczył operować? 🙂

Anna
Anna
6 lat temu

Kaskada kłamstw i oszczerstw wobec poprzedników zdaje się nie mieć końca .Wypowiedzi na temat „innych ” nie swoich nieodparcie kojarzą mi się z epoką Moczara . Festiwal podłości i nikczemności trwa.

Kulturalny
Kulturalny
6 lat temu

…zastanawiające jest to,że pan Piorun i jego ekipa wypowiada się tu na forum, przecież dyrektorkę odwołał burmistrz!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Odwracając Mariusz Twój wywód ,to pracodawca w ogóle nie powinien zwalniać pracowników. Jeśli ma inna koncepcje zakładu ,reorganizacja firmy ,to co ma począć?Masz pracownika ,ale nie pracuje tak jak sobie życzysz,to co trzymasz go? Czy próbujesz się go delikatnie pozbyć. Tu tez nie wiemy ,jak ta pani była zwolniona ,dlaczego sad przyznał odszkodowanie. Wiec każda sprawa ma dwie strony .Takie życie.Na stanowiskach nawet poglądy polityczne są ważne,bo później taka dyrektorka robi na złość.co już poczyniła. Pozdrawiam .

Zosia
Zosia
6 lat temu

Piorun powinien pamiętać ,że z chwilą objęcia stanowiska stał się osobą publiczną i pobiera pensje z tzw budżetu , opinia publiczna ma prawo wyrażać własne zdanie .

Fabian
Fabian
6 lat temu

Mowa nienawiści i deprecjonowanie poprzedników bardzo źle świadczy o nowo zarządzających .

xyz
xyz
6 lat temu

Zgadzam się z KULTURALNYM

Kulturalny
Kulturalny
6 lat temu

Kiedy czytam te wpisy to myślę sobie,że chyba nie o taką kulturę nam chodziło.
,bo przecież nie da się zakrzyczeć czy zafałszować rzeczywistości.
W artykule podano,że taki właśnie zapadł wyrok.
Fakty,wyroki czy wyniki kontroli mówią same za siebie!
Już słyszeliśmy dość chamskich określeń i na tych,którzy nam w jakiś sposób nie pasują,,Alfonsy i złodzieje,gorszy sort i świnie oderwane od koryta”…,teraz jeszcze „czerwone podniebienia „? Czy tak wygląda ,ta…z,, wielkiego świata”przybyła tu…,,nowa „kolska kultura?Czy to teraz tak będzie wyglądać ta nowa jakość kultury?
Czytamy tu, jak wypowiada się ta nowa, zatrudniona ,,elita”?
?
Ten poziom języka?
…Żenada!

Aaa
Aaa
6 lat temu

Nie bądź śmieszny .

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

A ja na temat z innej strony.Przecież wiadomo ,że sadownictwo jest do reformy,i dopóki nie pousuwa się tych z czerwonymi podniebieniami ,to będą swoich bronic.Poczekajmy trochę za sprawiedliwymi wyrokami.

Koleżanka
6 lat temu

Pani Mario gratulacje .

xyz
xyz
6 lat temu

Anonim tak słodzi Dyrektorowi MDK, że zaczynam podejrzewać, że niedługo rozpocznie tam pracę, etacik czeka za słodycz…

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

SOWA NAJPIERW NAGRYWAŁA A TERAZ PISZĘ….NA POLECENIE….. KOGO?

Kwintus
Kwintus
6 lat temu

Jednak czytając te wpisy stwierdzam i stwierdzam się że tworzą je osoby które kierują się intencjami zupełnie oderwanymi od tego co widać w MDK.
To inne miejsce wobec tego co było przez ostatnie lata.
Czy nie możemy cieszyć się z nowego nie pogbebiajac i odbijając się od tego co minęło?
Przyszedł nowy dyrektor i ma nową propozycję.
Ciekawą …mam nadzieję że nie zrezygnuje wobec takich gestów.
Myślę że on tego nie czyta…bo to żadne wiarygodne opinie

Kwintus
Kwintus
6 lat temu

Niestety Drodzy!
MDK otrzymał z decyzji z Rady Miasta 150 tyś mniej budżetu.
To kuriozalna suma.
Koło 530 tys
Kłodawa około 870tys
Turek Około 970tys
Ślesin przeszło MILON.
Wszelkie opinie , oszczerstwa w stosunku do obecnych władz MDKsą nie merytoryczne.
Obecny dyrektor nie mając środków zapewnionych przez Organizatora powinien zgłosić ten fakt do Marszałka.
To że jeszcze funkcjonuje z taką ofertą to zasługa pomysłu i pracowników.

Mona
6 lat temu

Bardzo prosimy Portal o opublikowanie protokołu z komisji telewizyjnej .

Alicja
Alicja
6 lat temu

A może pan zamiast produkowania się tu
zmuszania do oglądania pana
i słuchania na siłę pańskich wizji,
samozachwalania się,
weźmie się
wreszcie do roboty!

BRRRRR
BRRRRR
6 lat temu

Radek ma fajnego psa.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Swoją drogą jestem ciekaw, ile razy pan Mariusz rozmawiał na te tematy z dyr. Piorunem?

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Jak czytam te niektóre złośliwe komentarze na Radomira, to stwierdzam, że albo niektórzy są frustratami, albo żyją OBOK Koła. No bo jak można żyć w Kole i nic nie wiedzieć?

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Polecam tym wszystkim złośliwcom (psom) wypicie dwóch litrów melisy dziennie. Pomaga na skołatane nerwy, a spokojny umysł pozwala na właściwy osąd rzeczy…

Stefa
Stefa
6 lat temu

Przepraszam za błąd pisarski nie módl tylko MDK .Moje pytanie brzmi : czy zona Pana Pioruna też jest pracownikiem tej instytucji cyt ” A rozmawiała pani kiedykolwiek z Radomirem czy Anetą na temat wizji rozwoju MDKu? „

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

A kto reżyserował spektakl „Polowanie na męża” amatorskiej grupy? A co Aneta nie pomaga Radomirowi? LUDZIE GUZIK WIECIE, A PAPĘ DRZECIE!

Papa
6 lat temu

Pani Aneta o ile wiem pracuje w szkole .proszę mi wytłumaczyć co ma żona Pioruna do wizji módl.

Alicja
Alicja
6 lat temu

Brawa dla byłej pani dyrektor,że wygrała sprawę za nie zgodne z prawem odwołanie że stanowiska!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Do pani Ilony: przecież Radomir cały czas pokazuje, tylko Pani nie bywa w MDK, tylko czyta te wypociny. Żeby mieć swoje zdanie trzeba ruszyć 4 litery przejść się i zobaczyć… Czy była pani na spektaklu Polowanie na męża, a na pantomimie Limbo? Czy widziała pani nową kurtynę? A wie pani co serwują w nowej kawiarni? A rozmawiała pani kiedykolwiek z Radomirem czy Anetą na temat wizji rozwoju MDKu? Bo ja tak. A pani??? Bo jeżeli nie, to pani komentarze są po prostu złośliwym ujadaniem. Ludzie piszą źle o innych ludziach, choć nigdy z nimi jednego zdania nie wymienili, (a z Radomirem jakoś zawsze mi się dobrze rozmawia ) czy na oczy nie widzieli. KOŁO NIENAWIŚCIĄ SIĘ KRĘCI.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Uważam, że ci wszyscy ujadacze powinni przejść się do MDKu, zasiąść w NOWYCH wygodnych fotelach (będzie wymiana w wakacje ), obejrzeć nowy film, obejrzeć nową elegancką kurtynę (zamiast tego paskudztwa rodem z PRL), wypić dobrą kawę w eleganckiej kawiarni, obejrzeć teren wokół MDKu i wtedy można ocenić inwestycje p. Grabowskiej i p. Pioruna. Zachęcam do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków, zamiast operowania poglądami innych ludzi i powtarzania w kółko tego samego. Myślenie ma przyszłość, a nie klepanie gotowych formułek podanych przez redaktorów.
Chciałem też zapytać tych wszystkich ujadaczy. Co zamierzają osiągnąć przez to ujadanie? Chyba tylko karmić swoją złość i frustrację. Gdyby pan Mariusz był obiektywny, to by pisał też o rzeczach pozytywnych. Jak rozumiem, odpowiadało też Panu to, że za poprzednich władz stanowiska obejmowali „znajomi królika”, którym płacono, a oni udawali, że coś robią. A udawali tak dobrze (także w spółkach i innych instytucjach), że Koło stało się miastem emerytów i to nie za kadencji obecnego burmistrza.
A teraz mam taką małą złośliwą radę: następnym razem proszę użyć 20 wykrzykników w tytule, może bardziej ulży…

Mira
Mira
6 lat temu

Ale pan redaktor niby dziennikarz woli przekazywać infotmacje z jadem prosto z magla o tym ,ze MDK wreszcie pełni swoją role ze zadbany ,ze się coś dzieje że wokół budynku pięknie o takich rzeczach się nie pisze bo i po co ? lepiej tryskać jadem to się lepiej sprzedaje

Alicja
Alicja
6 lat temu

Brawa dla byłej pani dyrektor że wygrała sprawę!!!

Ilona
Ilona
6 lat temu

Panie dyrektorze Piorun,myślę,że to nie jest kulturalnie krytykować poprzednią dyrektor,no i wyroki sądu mówią co innego!
Kawiarnia nie jest raczej pana osiągnięciem,to tylko wynajmem powierzchni MDK na działalność prywatną.
PR to nie wszystko, proszę pokazać,co pan potrafi i nie tylko na scenie!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Coraz mądrzejsze komentarze na tym forum,szczególnie od Anonimow. Mariusz powinieneś być dumny,że nie są to już debilne ,nieobiektywne kwiki podejrzanych ludzi…Pozdrawiam.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Powiem tak: nie sympatyzuję z tą Panią i sądzę, że warto by nawet dać tej pani 50 000 zł z budżetu, aby ten MDK funkcjonował i ŻYŁ, tak jak teraz ŻYJE….dzięki Radomirowi
A ta pani oczekuje chyba medalu za jakiejś malowanie sali, którego osobiście nawet nie zauważyłem. Zresztą po co były te „wspaniałe” inwestycje tej pani, skoro w MDKu nic się nie działo. Chyba dla samej tej pani, bo kolanie generalnie tam nie bywali… MDK zazwyczaj świecił pustakami….

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Patrząc na to, jak długo ta Pani sprawowała swoją funkcję, to ta „obszerna” lista modernizacji jest trochę śmieszna. Przy wymianie kurtyny czy wspaniałej kawiarence, te „inwestycje” poprzedniej pani są po prostu żałosne. Teraz MDK żyje, jest tam tyle zajęć i ciekawych ofert, a za kadencji tej pani, to MDK dogorywał, a pani czekała na emeryturę. Każdy kto korzysta, to wie. Najwięcej narzekają ci, którzy nie bywają. Tak więc tej pani już dziękujemy! Radomir trzymaj się. Większość Koła popiera działania Radomira, który chce postawić MDK na nogi. A psy ujadają dalej, w końcu puste dzbany wydają najgłośniejsze dźwięki. Pozdrowienia dla Radomira i Anety.

Stefa
Stefa
6 lat temu

Wykonanie tylu modernizacji i remontów zasługuje na uznanie .Czytając poprzedzające wpisy powiedziała bym tej osobie ,że fakty i czyny się same bronią .

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

A nie zauważyliście, że jak reżyser dziękował za pomoc przy Warthbrucken, to jakoś nie wymieniał tej Pani. Taką łaskę robiła udostępniając salę… Jakby to była jakaś prywatna instytucja. I chciałem jeszcze powiedzieć tej „przemiłej” osobie, że ja też potrafię założyć temat na lm i ciągnąć go przez 50 podstron i szkalować tę Panią ile wejdzie, ale jakoś uważam, że to poniżej mojego poziomu.

Agata
Agata
6 lat temu

!!! I wystarczało na wszystko!
Teraz mamy tylko PR
…i komornika!

Prawda
Prawda
6 lat temu

Do Anonima :
remonty MDK wykonane przez Grabowską
-wymiana wszystkich okien i drzwi zewnętrznych
– remont pomieszczeń w piwnicach i adoptowanie ich na pracownie ceramiczną jedyną w Wielkopolsce wraz z sanitariatami oraz remont wyposażenie archiwum ( dotacja z Ministerstwa Kultury )
-kompleksowy remont dwóch galerii , holu na parterze i piętrze (częściowo sponsorzy prywatni )
-remont i wyposażenie Klubu malucha
– remont i wyposażenie garderoby
-adaptacja i wyposażenie studia nagrań (piwnica)
– remont i wyposażenie pomieszczenia socjalnego
– remont i wyposażenie pomieszczeń biurowych
– I etap modernizacji instalacji elektrycznej
– malowanie sali widowiskowej
-remont foyer
-wykonanie zabudowy szatni , zakup kanap na hol
– modernizacja rozdzielni elektrycznej
– zakup sprzętu elektronicznego
– remont pomieszczenia kinooperatorów , zakup projektora cyfrowego
-kasa kina internetowa sprzedaż( dotacja , wniosek złożyła
M.Grabowska)
Mogę wymieniać dalej …………

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Ludzie wszystko widzą!

Kolanin
Kolanin
6 lat temu

Zajęcia płatne 40 zł/h od osoby na miesiąc
…i nic do kasy mdk ?

Anonim
Anonim
6 lat temu

To dużo tam pracuje,tych pijarowców na dodatkowej
umowie ???

Papa
6 lat temu

Ale pracuje zapewne na dodatkową umowę.

Papa
6 lat temu

Pani księgowa jest chyba już na zasłużonej emeryturze.

Anonim
Anonim
6 lat temu

Jeśli po poprzedniczce,zostało w kasie po
nad 90 tysięcy ?! To jak to jest?
Kino nie zarabia ,do kawiarni dopłaca się ?
Czy za te świetne zajęcia kasa idzie nie do
instytucji czy prywatnej kieszeni swoich instruktorów?
A wynajem sal jest darmowy?
Żadnych konkretnych remontów,pensje wyg
órowane dla siebie i swoich kumpli!
Dyrektor baluje a księgowa pogubiła się pewnie w rachunkach!

Koziolek_Matolek
Koziolek_Matolek
6 lat temu

To nie było na koncie tyle pieniędzy, żeby zabrać na raz? Taka duża instytucja?

Papa
7 lat temu

Takie stwierdzenia w tak ważnej sprawie jest niestosowne.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526