Złoto Mistrzostw Polski dla korfballistów „Maratończyka Koło” !!!

Autor: kurier-kolski.pl | 15.05.2017

SAM_2611Doskonale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych spisali się zawodnicy kolskiego „Maratończyka”, którzy po raz kolejny zdobyli tytuł Mistrzów Polski. Finałowy turniej odbył się 13 maja na kolskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wzięło w nim udział pięć zespołów: Meta Bydgoszcz, Cirkus Konstancin, Olympic Słupia, Urszulanki Wrocław i Maratończyk Koło.

 

– Bardzo się cieszymy, że udało nam się o raz kolejny (dziesiąty) zdobyć tytuł Mistrza Polski w kategorii juniorów młodszych. Radość jest tym większa, że tytuł zdobyliśmy u siebie. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników w całym sezonie. Niestety, czasu na świętowanie nie mamy. Już za tydzień wyjeżdżamy do Międzyborowa na turniej finałowy Pucharu Młodzików. Mam nadzieję, że przywieziemy puchar do Koła. 27 maja na kolskiej hali MOSiR-u rozegrany zostanie mecz międzypaństwowy w kategorii U16 – Polska : Słowacja, na który serdecznie zapraszamy wszystkich naszych kibiców. W związku z coraz większym zainteresowaniem naszą dyscypliną i prośbami rodziców, chcemy w Zespole Szkół nr 1 utworzyć klasy sportowe o profilu Korfball. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku szkolnym taka klasa powstanie. Jak więc widać do zakończenia sezonu trochę pracy jeszcze przed nami – powiedział trener Waldemar Pietrzak.

SAM_2594

TABELA KOŃCOWA MISTRZOSTW POLSKI

M-ce Zespół Punkty Kosze
1. UKS Maratończyk Koło 22 97:10
2. UKS Cirkus Konstancin 20 54:23
3. LUKS Olympic Słupia 12 32:35
4. UKS Czwórka Bydgoszcz 4 8:51
5. Urszulanki Wrocław 2 5:82

 

Skład Maratończyka Koło: Weronika Chodosz, Karolina Kawka, Martyna Klepczarek, Apolonia Strugarek, Judyta Ferenc, Aleksandra Nowicka, Piotr Kujawa, Piotr Wiśniewski, Łukasz Kunicki, Klaudiusz Śniegowski.

SAM_2617

Źródło: Maratończyk Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526