Profesor astronomii z USA z wizytą w ZS1

Autor: kurier-kolski.pl | 17.05.2017

Zdjęcie główneZespół Szkół nr 1 w Kole odwiedził profesor Sanjay Limaye z Uniwersytetu Wisconsin w Stanach Zjednoczonych. Wizyta znanego astronoma związana jest z piątą rocznicą działalności szkolnego Klubu Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa” oraz licznymi projektami, które realizuje kolska placówka.

 

Uczniowie szkoły i członkowie Klubu Młodych Odkrywców od lat biorą udział w ciekawych i niezwykłych projektach rozwijających ich zainteresowania, a związanych m. in. z badaniem kosmosu. Zainteresowania klubu obejmują również takie dziedziny jak: fizyka, astronomia, geografia, chemia, biologia, matematyka, mechatronika i informatyka. Warto dodać, że to właśnie w tej szkole realizowano w ramach zajęć lekcyjnych nauczanie mechatroniki z elementami robotyki, które dziś kontynuowane jest z uczniami należącymi do Klubu Młodych Odkrywców. W realizacji swoich projektów uczniowie na co dzień współpracują z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ABM Space z Torunia, a nawet NASA – Amerykańską Agencją Kosmiczną.

DSC01524 DSC01530 DSC01533 DSC01534

Podczas wizyty w szkole profesor poprowadził wykład w jęz. angielskim na temat budowy planet skalistych w Układzie Słonecznym oraz przeprowadził warsztaty  dla uczniów biorących udział w dwóch projektach:

  1. EarthKAM – widok Ziemi z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przy współpracy z SallyRide Science i NASA,
  2. REMY-ESERO z mechatroniki dotyczący kierowania łazikiem marsjańskim na kraterze i wykonywania badań pomiarowych na jego powierzchni zorganizowanym przez biuro ESERO w CNK Kopernik w Warszawie oraz ABM Space z Torunia.

DSC01553 DSC01554 DSC01555 DSC01563

Podczas zajęć warsztatowych uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia w budowie i programowaniu robotów, wymieniali się spostrzeżeniami oraz wysłuchali wskazówek naukowca dotyczących dalszej pracy. Była to już druga wizyta tego światowej sławy badacza kosmosu w szkole przy ul. Poniatowskiego w Kole, który spotka się z młodymi naukowcami na zaproszenie opiekuna klubu, nauczyciela fizyki i informatyki p. Michała Kazimierczaka.

Źródło: ZS nr 1 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Michał Piasecki

Panie Michale!
Jak burmistrz to przeczyta…..!?

Michał Piasecki
Michał Piasecki
6 lat temu

To wspaniała szkoła i wspaniali nauczyciele na czele z panem dyrektorem Lechem Brzezińskim. Ta szkoła cały czas się rozwija i dla wielu jest i będzie skarbnicą wielu cudownych wspomnień

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526