Nowoczesna dla kolskich Seniorów

Autor: kurier-kolski.pl | 31.05.2017

20170525_17115425 maja członkowie kolskich struktur Nowoczesnej Marek Pinkowski i Robert Gajda zorganizowali naszym wspaniałym Seniorom ze Stowarzyszenia „Klub Seniora Trzecia Zmiana” wycieczkę do Warszawy. Grupa rozpoczęła zwiedzanie od wizyty w Łazienkach Królewskich, a następnie przeszła w okolice Sejmu. Po obiedzie w restauracji Hotelu Poselskiego, wraz z naszą Posłanką Pauliną Hennig-Kloską, udali się na Salę Plenarną Sejmu, gdzie wsłuchiwali się w obrady. Po kwadransie przenieśli się do Sali Wszechnicy Sejmowej, gdzie przewodniczka opowiedziała o historii Parlamentu.

 

Do wycieczki dołączali kolejni posłowie i posłanki Nowoczesnej: Elżbieta Stępień – członkini komisji d.s. polityki senioralnej oraz Zbigniew Gryglas, organizujący po raz kolejny wakacje dla dzieci z Kresów Wschodnich. Wisienką na torcie było przybycie sekretarza partii Nowoczesna Adama Szłapki. Wspaniała dyskusja trwająca ponad godzinę i zakończona została pamiątkowymi zdjęciami.

?

DSC01349

DSC01345

– Serdecznie dziękuję  członkom Stowarzyszenia „Klub Seniora Trzecia Zmiana” za spędzenie z Nowoczesną całego dnia w Warszawie i mam nadzieję, że takich wspólnych wyjazdów będzie więcej – powiedział przewodniczący kolskich struktur Nowoczesnej Robert Gajda.

Źródło: Nowoczesna – Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Gość
Gość
6 lat temu

Sprawa nie jest trudna trudni są urzędnicy.

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Popieram Pana Roberta w 100%, wyjaśnił dokładnie sedno tej trudnej sprawy. Sprawy której załatwienie, z racji urzędu, powinno być w gestii, włodarzy Naszego miasta-m.in. Pana Burmistrza, także należało by w tej sprawie oczekiwać interwencji Pana Posła Galemby. Przyszywanie komuś łatki, oczernianie kogoś jest bardzo łatwe i proste, tym bardziej, jeśli nie zna się dokładnie sprawy, a bazgroli się głupie i niedorzeczne komentarze, które w kontekście treści są kłamliwe, niesprawiedliwe i nieuczciwe. Panie Robercie, proszę się nie zniechęcać tymi, niedorzecznymi komentarzami i działać dalej, Jak do tej pory, w oczach Kolan, dał się Pan poznać, jako \Człowiek nie odmawiający pomocy ludziom w ich trudnych sprawach,a także działalności czynnej, na rzecz Miasta i jego mieszkańców. – Panie Robercie -Tak Trzymać.

fun kolo
6 lat temu

Tak się zdobywa elektorat a nie kupuje 500 + lub mieszkaniami komunalnymi Torencie. Mnie się podoba co robi Robert – sprawa stołówek w przedszkolach, ratowników na basenie, programu rewitalizacji, sadzone drzewa i inne…. Nie wierzysz albo myślisz, że to puste pochwały bo go znam to przejrzyj transmisje z sesji a się przekonasz albo zajrzyj na jego Facebooka.

Koło
Koło
6 lat temu

Ta sprawa odbiła się na zdrowiu tej Pani i jej męża a wiem co mówie bo znam tą sprawę, błędy kłamstwa do tego doprowadziły na miejscu Pani należąło by powiadomić media.

Torent
Torent
6 lat temu

To tak się kupuje elektorat?

NOWOCZESNA
NOWOCZESNA
6 lat temu

Do poprzednich rozmówców. Nad sprawą Pani z ul. Toruńskiej pochyliłem się bardzo nisko. Przewertowałem dokumenty umowy najmu, przydział mieszkania, odbiór lokalu, oraz całą korespondencję z Burmistrzem i Prezesem KTBS. Ponadto rozmawiałem z radnymi , mediami i zasięgnąłem opini zaprzyjaźnionego prawnika. Sprawa jest trudna Pani lokal otrzymała zgodzie z listą oczekujących. Dokonała odbioru i zgodnie z umową zgodziła się na zamieszkanie w tym lokalu. I to był błąd. Po rozmowach z Prezesem dostałem zapewnie o usunięciu usterek oraz propozycję dla Pani aby zrezygnowała z lokalu i wróciła na listę oczekujących na pierwszą pozycję, jeśli ten lokal nie odpowiada. Był błąd że remontowano dół lokalu, bez remontu góry i dachu, ale z tego co wiem, remont góry ma się rozpocząć. Tutaj ktoś napisał że jestem szefem komisji mieszkaniowej, to fakt, ale co z tego wynika. Komisja jest tylko narzędziem od brudnej roboty. My wychodzimy w teren, rozpatrujemy wnioski, ale i tak decyzja należy do Burmistrza. Jako komisja nie mamy mocy sprawczej. Ponadto chcę wyjaśnić, że przewodniczącego wybiera z pośród członków sama komisja a nie Burmistrz a jest nas w komisji 9 osób i wszyscy w sposób demokratyczny decydujemy większością głosów jakie decyzję podjąć. Jak napisał Pan Kuba niestety nie mam mocy sprawczej, żeby komuś coś pomóc, ale zawsze służę swoją wiedzą i doświadczeniem. W wielu sprawach pomogłem, ale ta jest bardzo trudna. Jeszcze wczoraj na Sesji poruszaliśmy ten temat z radnymi i sami zauważają zawiłości tej sprawy. Ta Pani miała zapewnienie od Pana Burmistrza i Pana Posła Leszka Galembe, że sprawa zostanie załatwiona. To skoro oni mający władze nie poradzili sobie z tym problemem, to co ja mogę zdziałać. Jeszcze raz ubolewam nad takim obrotem sprawy i mam nadzieję na jej pozytywny finał. Pozdrawiam Robert Gajda.

K
K
6 lat temu

a kto jest przewodniczącym komisji mieszkaniowej drogi Kubusiu ?

Gość
Gość
6 lat temu

Nie zgadzam się z p.Kubą ludzią trzeba pomagać ale to tylko moje zdanie.

Kuba
Kuba
6 lat temu

„Obserwatorze”. Nowoczesna, to tylko struktura polityczna na arenie Polski nie mająca władzy wykonawczej. W tej sprawie kompetentny jest Burmistrz Stanisław Maciaszek PiS, a nie Pan Robert Gajda, który robi tak, żeby nie wchodzić kompetencje innych, ani ich wyręczać ustawowo! To jest mój pogląd na tą sprawę!

Obserwator
Obserwator
6 lat temu

Panie Gajda nic Pan nie zrobił w sprawie mieszkanki z ul.Toruńskiej, ludzie niepełnosprawni nie mają gdzie mieszkać to wstyd.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526