Kolscy seniorzy przy komputerach

Autor: kurier-kolski.pl | 05.05.2017

glowneW Kole zakończyły się bezpłatne warsztaty komputerowe dla seniorów zorganizowane przez Krystynę Łybacką Posłankę do Parlamentu Europejskiego. Zajęcia komputerowe prowadził Marcin Szczap. Kolejna grupa 20. seniorów zdobyła podstawową wiedzę i umiejętności związane z obsługą komputera oraz funkcjonowaniem Internetu.

 

Tematyka warsztatów obejmowała zagadnienia takie jak: podstawowe operacje w systemie operacyjnym Windows, formatowanie tekstu w dokumencie Word, tabele i elementy graficzne w dokumencie, podstawowe formuły obliczeniowe w arkuszu Excel, wyszukiwanie, selekcjonowanie informacji korzystając z przeglądarek internetowych, poczta e-mail (zakładanie kont, przesyłanie wiadomości, dołączanie załączników).

Warsztaty odbyły się dzięki życzliwości Starosty Kolskiego Wieńczysława Oblizajka i Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych Tomasza Mikusika. Po odbyciu 30 godzin zajęć uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty oraz od Europosłanki kamizelki odblaskowe i publikacje dotyczącą uprawnień obywateli polskich jako obywateli Unii Europejskiej. Kolejne warsztaty w Kole planowane są jesienią br.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 15 16 17 18 20 21 22 23 24

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

seniorzy przez wielokrotne powtarzanie utrwalają wiedzę już raz zdobytą i mają okazję uzyskać odpowiedż na zaistniałe problemy. Tak właśnie w przystępny sposób pan Marcin Szczap prowadził zajęcia. A czy były j-akieś osoby z „opcji politycznych”- nikt tego nie sprawdzał, bo i po co

Sympatyk PISU
Sympatyk PISU
6 lat temu

Nawet są osoby z fan Clubu maciaszka… I nawet z gazety polskiej.. Co PiS nic nie organizuje?

Znajomy
Znajomy
6 lat temu

Śmieszne ,osobiście znam osoby ze zdjęć ,które przed rozpoczęciem szkolenia świetnie radziły sobie z komputerem.A teraz dyplomy.
Sztuka dla sztuki.
Szuka jest nauczyć tych ,którzy naprawdę nie mieli do czynienia z komputerem.
Jest to jedynie pretekst do spotkań towarzyskich.

Ela
Ela
6 lat temu

Brawo za taką aktywność posłanki .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526