Byłe przedszkole nr 1 sprzedane! Na co radni przeznaczą te pieniądze?

Autor: kurier-kolski.pl | 19.05.2017

20150728_125940Pod koniec stycznia informowaliśmy, że nasi radni wspólnie z burmistrzem zadecydowali o sprzedaży działki miejskiej zabudowanej budynkiem po byłym Przedszkolu Miejskim nr 1. Wycena nieruchomości przez biegłego wyniosła 780.000 zł, jednak radni nie chcieli „puścić” tak dobrze położonej nieruchomości blisko centrum miasta tak łatwo, więc podczas obrad jednej z Komisji zadecydowali o podwyższeniu ceny wyjściowej do 1.450.000 zł + Vat. I okazało się, że – wbrew pozorom – byłe przedszkole długo nie mogło znaleźć nabywcy. W końcu sprzedano je, ale nie za tyle ile chciano uzyskać za ten obiekt. Na co radni przeznaczą uzyskane w ten sposób, dodatkowe pieniądze?

 

Odbył się pierwszy przetarg – i nikt nie był zainteresowany. Potem odbył się drugi – na który też nikt nie przyszedł. Po drugim przetargu mogły odbyć się tak zwane „rokowania”, i dopiero wtedy obiekt znalazł nabywcę, którym okazał się być właściciel sąsiedniej posesji. Za działkę z budynkiem byłego przedszkola zapłacił miastu 910.000 zł z Vat-em. Na co radni przeznaczą uzyskane w ten sposób pieniądze? To się dopiero okaże podczas najbliższych sesji Rady.

M. Kozajda

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
OLA
OLA
6 lat temu

Bardzo śmieszą mnie te wasze wpisy. Jako blondynka może mało łapię temat, ale widzę wciąż te same złośliwe komentarze zaledwie kilku oponentów Burmistrza. Zamiast sypać pomysłami na co wykorzystać te pieniądze to nie, tylko krytyka? Policzyłam że w Kole jest ponad 18 tys. mieszkańców, a tych co krytykują jest zaledwie od 10-15 przeciwników wciąż tych samych. To Burmistrz może spać spokojnie mając tak małą frekwencję w przeciwnikach.

gość
7 lat temu

Obiema rękami podpisuje pod tym co napisała Jola:

Obniżyć burmistrzowi płace na poczet odszkodowań.
Ci radni co nie poprą takiego wniosku niech przeznaczą swoje diety na poczet odszkodowań.

Jola
Jola
7 lat temu

Obniżyć burmistrzowi płace na poczet odszkodowań.
Ci radni co nie poprą takiego wniosku niech przeznaczą swoje diety na poczet odszkodowań.

Do Radnych Miejskich
Do Radnych Miejskich
7 lat temu

Ci radni co popierają burmistrz niech przeznaczą swoje diety na poczet odszkodowań.

Do Magdy
Do Magdy
7 lat temu

Nikt panu burmistrzowi nie kazał sprowadzać bezrobotnych „fachowców” i na intratne stanowiska. Dobry gospodarz winien myśleć w pierwszej kolejności o swoich mieszkańcach! Mam nadzieje że to pierwszy i ostatni burmistrz który ściąga ludzi związanych i kojarzonych z partią polityczną. Nie chcę burmistrz ani z PiSu ani z PO. Chcę burmistrz który będzie myślał o mieszkańcach Koła, a przynależność będzie drugorzędna.

Gość
Gość
7 lat temu

Za swoją głupotę każdy sam powinien ponosić odpowiedzialność a nie całe miasto.

Uzyskane pieniądze za przedszkole – na konkretne zadanie.

Obniżyć burmistrzowi płace na poczet odszkodowań.
A dobroduszni radni niech oddadzą diety do końca kadencji.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Magda tylko, że ci zatrudniani przez obecnego nie będą mieli szans na odszkodowania itd. gdyż ich kompetencje są wątpliwe… a czemu tak zmienił szybko po tylu latach doświadczonego kadrowca…?

Pracownik
Pracownik
7 lat temu

Magda to pokaz w ulotce wyborczej Maciaszka gdzie jest napisane ze bedzie zwalniał pracoenikow.
Wiadomo bylo ze kilku zwolni ale nie ze az tylu i nie ze zrobi tak bez glowy i logiki że potem sad przyzna im racje a jemu kaze płacic odszkodowania.

Magda
Magda
7 lat temu

Jak przyjdzie nowy Burmistrz i będzie zwalniał zatrudnionych przez obecnego to na pewno nie będziecie tak krzyczeć że trzeba płacić odszkodowania. Smutne jacy mieszkańcy miasta potrafią być niesprawiedliwi. Przecież każdy wiedział kto głosował na Maciaszka że będzie zwalniał z urzędu ludzi takie było jedno z haseł wyborczych a teraz płacz bo ludzie programów nie słuchają tylko każdy chciał zmiany na stanowisku Burmistrza

Daria
Daria
7 lat temu

W żadnym wypadku niech to coś. Wraz ze swoimi klakierami płaci ze swojej kieszeni

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
7 lat temu

Też uważam, żeby te pieniądze zabezpieczyć na poczet przyszłych odszkodowań bezprawnie i niesłusznie zwalnianym pracownikom miejskich instytucji.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

To powinna byc „zelazna rezerwa” miasta na wyplaty ew. odszkodowan i realizacje wyrokow sadowych.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526