Zniszczono elewacje kamienic na Starym Rynku.Pierwszy raz od lat taki wandalizm

Autor: kurier-kolski.pl | 06.04.2017

20170331_124920(0)Kilka dni temu na kolskim Starym Rynku, tuż pod okiem kamer monitoringu zamontowanych na gmachu Ratusza, doszło do dewastacji elewacji kilku kamienic. Ktoś w nocy popisał je spray-em. To pierwszy taki akt wandalizmu od wielu lat w tym rejonie. Najwyraźniej rośnie nam pokolenie ignorantów, dla których historia i estetyka naszego wspólnego otoczenia kompletnie nic nie znaczą. Ciekawe czy kamery z Ratusza coś zarejestrowały? Bo po co komu powieszone kamery jeśli nie byłyby przydatne w takich właśnie sytuacjach? Z takim pytaniem nasza Redakcja zwróci się do Straży Miejskiej.

 

20170331_124852

Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

Jeszcze jedna uwaga co do promocyjnego filmu z tymi przyrodniczymi osobliwosciami, o ktorych wspomnialem wczesniej.
Nie tyle zreszta do samego filmu a jedynego w nim aktora.

Prosze uzbroic sie w cierpliwosc i dokladnie wysluchac tekstu od 23 do 38 sekundy!
Chodzi o geotermie!
Cyt. dla ulatwienia :
„…gdzie WKROTCE ZLOZYMY wnioski o aplikacje srodkow finansowych, prowadzimy rozmowy z ….. i tutaj szanowni panstwo mamy zapewnione, ze otrzymamy 100% srodkow…”.
Nie skladam wniosku a uzyskuje zapewnienie, ze wniosek zostanie w 100% sfinansowany?
Znam tylko jedna osobe, ktora to potrafi.
To jest wlasnie Jego Osoba!

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Wujek to jestes zgrywus he he 😀

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

Czemu KK nie chce czytelnikom pokazac zadnego interesujacego przyrodniczo filmu, w ktorym golebie lataja ogonem do przodu zas dziobem do tylu?
Dlaczego takie osobliwosci potrafi przedstawic e-kolo a KK nie?

Judex
7 lat temu

Za nowe kamery które jeszcze nie działają miasto płaci miesięcznie 2400zł .Miasto nie jest właścicielem sieci za którą rzekomo zapłaciło .Umowa z firmą instalującą została podpisana na okres 6 lat przez co miasto będzie musiało płacić i płakać .Taki to był przetarg na monitoring .Na pytanie radnych burmistrz nie udzielił żadnej konkretnej odpowiedzi.Tym wszystkim powinna zająć się komisja rewizyjna i poinformować mieszkańców za co zostało zapłacone około 200tyś zł.Teraz to firma która ma we władaniu siec będzie dyktować warunki eksploatacji sieci monitoringu.Ciekawy jestem czy ta firma posiada certyfikaty z ochrony danych osobowych i licencję zakresu zabezpieczeń .Nikt nie mówi o kosztach, ale miesięcznie utrzymanie monitoringu w mieście może kosztować od 30 50 tyś zł.Nie jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu ale jestem przeciwny w ciskaniu mieszkańcom nie prawdy i kłamstwa.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

Wsrod osob, ktore w tym miescie za coskolwiek powinni odpowiadac zauwazam coraz wiekszy brak umiejetnosci logicznego myslenia polaczony z zupelnym „tumiwisizmem”!

Janko Muzykant
Janko Muzykant
7 lat temu

Do Sex Pistols
Akurat montowanie kamer na wylotach z miast jest prawidłowy, pytanie czy są na wszystkich wylotach czy może tylko w jednej części miasta, co do reszty zgadzam się, dziwna sprawa to brak połączenia starego i nowego systemu monitoringu.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Niestety taki jest poziom elektoratu pana wyspy…

sex pistols
sex pistols
7 lat temu

Panie Mariuszu , kamery na Ratuszu są wyłączone i nie działają – powód ???? Rozmontowanie straży miejskiej przez Maciaszka wbrew woli radnym miejskim jak i brak konserwacji od co najmniej 3 lat ( po prostu się zepsuły ) Powstał nowy monitoring wizyjny miasta ale nikt nawet nie zapytał tych co maja o nim pojęcie jak i o zagrożeniach gdzie powinny znaleźć sie nowe kamery , wyobraź sobie że nawet nie ma kamery przy Hermesie gdzie gromadzi się latem bardzo dużo młodzieży , gdzie wiecznie były bójki i dewastacje . Kamery za to znajduja się na wylotach z miast – tylko pytam po co, komu one mają służyć – czy nie czasem policji która chce sobie poprawić wykrywalność kradzionych pojazdów w Kole – raptem w roku szt, 3 ok.. !!! NA STARYM MIEŚCIE TAK UWIELBIANYM PRZEZ MACIASZKA NIE M,A ŻADNEJ CZYNNEJ KAMERY !!

kolo000
kolo000
7 lat temu

poobcinałbym lapy gnojowi…

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

To ile mamy tych monitoringów, stary , nowy ?

Stanisław mały I
Stanisław mały I
7 lat temu

Kamery są tylko nie ma osób które to oglądają…. Ciekawe czy odbiór techniczny jest?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

Moze nasze kamery to tylko „ozdoba”?
W koncu wiekszosc miast je posiada wiec i u nas wypada.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526