Prelekcja dra Krzysztofa Witkowskiego w Kolskim Klubie Seniora „Trzecia Zmiana”

Autor: kurier-kolski.pl | 21.04.2017

DSC06433W dniu 20 kwietnia br. w Kolskim Klubie Seniora „Trzecia Zmiana” gościł z prelekcją dr Krzysztof Witkowski, znany nam do tej pory jako kolski historyk i regionalista – lecz tu niespodzianka – temat nie dotyczył historii, a zagadnień praw pacjenta. Wykład odbył się w ramach działalności edukacyjnej prowadzonej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu, bo Krzysztof Witkowski jest aplikantem radcowskim.

 

Pod egidą poznańskiego samorządu radców prawnych prelegent, posiłkując się prezentacją multimedialną, przedstawiał zagadnienia związane z prawem pacjenta do szeroko rozumianej informacji.

Na początek przedstawił podstawowe akty prawne regulujące te zagadnienia, by następnie przejść do szczegółów, posiłkując się również orzecznictwem sądowym.

– Każdy z nas w określonym momencie życia był, jest lub będzie pacjentem, dlatego warto znać swoje prawa, tak aby być świadomym odbiorcą usług medycznych. Zawsze z wielką przyjemnością przyjmuję zaproszenia do wygłoszenia referatu, od Pani prezes Ireny Jabłońskiej – powiedział po spotkaniu z seniorami dr Krzysztof Witkowski.

Foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
sa_efekty
sa_efekty
7 lat temu

Brawo Panie Doktorze! Tak trzymac. Pokazal Pan burmistrzowi,że nie docenił takiego madrego człowieka.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526