List otwarty Burmistrza do Dyrektora ZS nr 2 w Kole Pana Tomasza Ponieckiego

Autor: kurier-kolski.pl | 13.04.2017

zs2W związku z zamieszczoną wcześniej na naszym portalu relacją z wystąpienia dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Kole Tomasza Ponieckiego na sesji Rady Miejskiej, zamieszczamy list otwarty Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka, który ukazał się na stronie internetowej UM, jako reakcja na tamto zdarzenie. Zachęcamy naszych Czytelników do uważnego zapoznania się ze słowem panującego nam włodarza.

 

Poniżej tekst listu:

List otwarty do Dyrektora ZS nr 2 w Kole Pana Tomasza Ponieckiego
 

W związku z Pana publicznym wystąpieniem na XXXVII Sesji Rady Miejskiej informuję, iż nie rozumiem sposobu odbioru przez Pana, naszych służbowych relacji. Nie uważam, by nakładane na Pana kary były niesłuszne, a obniżenie wynagrodzenia nie było zgodne z przepisami prawa bądź uzasadnieniem jego decyzji. Spotykam się z wieloma mieszkańcami naszego miasta, tym bardziej z osobami kierującymi podległymi naszej gminie jednostkami –  w tym oświatowymi. Jedynie z Pana ust pada zarzut o moim braku chęci na wspólne spotkanie. Odbieram Pana sformułowanie: „Nie mam pojęcia czym sobie zasłużyłem na takie traktowanie? Tego typu sytuacja zmusza mnie do wystąpienia przeciwko panu burmistrzowi, choć wcale nie mam na to ochoty, bo nie na tym powinna polegać współpraca. Nigdy nie byłem i nie jestem Pana wrogiem. Chcę współpracować, ale na zasadach porozumienia, a nie na zasadach, które można określić – to ja tu rządzę, a pan ma słuchać ” jako swojego rodzaju nadużycie i nieposkromioną chęć skompromitowania mojej osoby w oczach mieszkańców. Nie tylko Pana szkoła organizuje, cieszące się ogromnym zainteresowaniem, wszelkiego typu imprezy aktywujące młodzież, tak czynią pozostałe placówki również. Zapewniam Pana, że z uwagi na sprawowaną funkcję i liczne zadania, którym muszę sprostać, nie bywam na wszystkich. Stawia mi Pan zarzut, że akurat na zorganizowanym – w kierowanej przez Pana szkole – jarmarku świątecznym nie byłem. Chociaż bardzo chciałbym uczestniczyć we wszystkich organizowanych przez szkoły i przedszkola akcjach kulturalnych i oświatowych, to z uwagi na oczywisty fakt, że jestem jeden, a doba ma wyłącznie 24 godziny, nie jestem w stanie w tym zakresie sprostać oczekiwaniom wszystkich. Należy podkreślić, że placówek oświatowych podległych Gminie Miejskiej Koło mamy 10. Ponadto czy, aby nie za daleko wysuwa Pan hipotezę, że u podstaw naszych relacji (?) leży nieprzedłużenie swojej zastępczyni Pani Katarzynie Michalak możliwości pełnienia tej funkcji? Czy posiada Pan dowody, o których istnieniu do dnia dzisiejszego nie jestem świadomy? Odnoszę wrażenie, że tak może powiedzieć każdy z nas: Jestem kulturalny i niekonfliktowy, dobrze wykonuję swoje obowiązki. To wyłącznie druga strona nie potrafi się ze mną porozumieć…   

Apeluję do Pana o obiektywizm w przekazywaniu informacji opinii publicznej!

Burmistrz Miasta Koła
Stanisław Maciaszek 

A co na to nasi Czytelnicy? Prosimy Was mieszkańcy naszego miasta o Wasze komentarze i opinie!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Do polaka
Do polaka
7 lat temu

Sam jesteś leming… Więcej czuje ormo….

Polak
7 lat temu

same lemingi ,żal czytać

terry
terry
7 lat temu

Ja też

anwil
anwil
7 lat temu

Panie Tomku ma Pan większe poparcie niż włodarz tego miasta trzymamy kciuki

Grzechu
Grzechu
7 lat temu

Totalny bełkot włodarza (koń by się uśmiał) który nie ma pojęcia co powiedzieć i co zrobić, najlepiej to powywalać wszystkich , a jakby co ,to miasto zapłaci odszkodowanie i z głowy ! Bardzo zadufany w sobie ten nasz Włodarz pożal się Boże !

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

@~Sympatyk PISU
„Pogrążasz się chłopie…. W 2018 proponuje start na sołtysa Dąbrowic”.

Skad u Ciebie taka wrogosc do mieszkancow tej miejscowosci?
Dlaczego im tak zle zyczysz?

Politykapanabzika
Politykapanabzika
7 lat temu

Żałosny…,na sesji było widać,że nie wiedział,co powiedzieć!Teraz też!
Żałosny bezmózgowiec! Nawet ,kiedy ma się doradcę,trzeba dokonać wyboru …porady! Tu widać,że ani burmistrz nie myśli ani doradca,zgodnie z powiedzeniem ,,Jaki pan,taki kram”

ela
ela
7 lat temu

Gościu raczej kiepskich ma doradców i kiepskich wspólpracowników.

Gość
7 lat temu

Elokwentny burmistrz to od razu na sesji wyjaśniłby sprawę a tu trwało to 2 tygodnie i jeszcze ta odpowiedź taka żenująca.
Kiepskiego doradcę ma burmistrz!

GOSC
GOSC
7 lat temu

Jaki skutek ten list miał wywołać według zamierzeń jego autora? Jak dla mnie strata czasu urzędnika, który zapewne to pisał, burmistrzu zwolenników to ci od tego nie przybędzie

Sympatyk PISU
Sympatyk PISU
7 lat temu

Pogrążasz się chłopie…. W 2018 proponuje start na sołtysa Dąbrowic

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
7 lat temu

Żal…

Monika
Monika
7 lat temu

W mojej ocenie ten list jest całkowicie niemerytoryczny

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Po przeczytaniu listy otwartego nasuwa mi się tylko jedno stwierdzenie: ,, Kończ WAŚĆ, wstydu OSZCZĘDŹ”

ES
ES
7 lat temu

Nic z tego listu nie wynika. Za co nakładane były kary?

Kol. od ur.
Kol. od ur.
7 lat temu

Panie burmistrzu! No panie burmistrzu! Obniżać komuś pensję? Za co? Za jak wielkie złe działania? Obniżać pensję? Za jakie? Nie mieści się w głowie, nie mieści. Ktokolwiek ma inne zdanie niż pan albo odchodzi jak zdąży ale najczęściej chyba sam nie, tylko zostaje zwolniony. Ten biedny MZEC. Czy jest nowy prezes?
Martwi to nas, naprawdę martwi i tu nie chodzi o polityczne sympatie. Tu chodzi o dobro miasta.

Sympatyk PISU
Sympatyk PISU
7 lat temu

Stasiu….. Ręce opadają…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526