Kolejna rozprawa w Sądzie Pracy w Koninie. Były Prezes wytoczył ciężkie działa twierdząc, że ma na to dowody!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 11.04.2017

IMG_1549Kilka dni temu w Sądzie Pracy w Koninie odbyła się kolejna „kolska” rozprawa z cyklu spraw, które toczą się w tamtejszym Sądzie Rejonowym z powództwa osób zwolnionych z UM, spółek komunalnych oraz instytucji podległych miastu. Tym razem dotyczyła ona byłego Prezesa MZEC-u, który wpierw był szefem MZUK-u, by potem tylko na kilka miesięcy zostać szefem naszego „Cieplika”. Nagle został odwołany z dnia na dzień ze stanowiska i zwolniony z pracy. Teraz domaga się przywrócenia na nie, a w swoich zeznaniach przed Sądem mówił m.in. o „poleceniach burmistrza niezgodnych z prawem i jego sumieniem”, których nie chciał wykonywać, a które – jak twierdził – stały się przyczyną jego odwołania. Potem zeznał, że ze strony burmistrza były naciski na jego decyzje jako Prezesa spółki. – Mam na to dowody! – mówił bardzo pewnym głosem stojąc przed Sędzią i ławnikami.

 

Sprawa rozpoczęła się stwierdzeniem Sądu, że na sali rozpraw brakuje jednego z trzech wezwanych świadków, czyli samego burmistrza miasta Koła Stanisława Maciaszka. Nie stawił się on pomimo wezwania. W tej sytuacji adwokat powoda, a więc byłego Prezesa MZEC, złożył wniosek, by na kolejne posiedzenie doprowadzić świadka z pomocą Policji, a doprowadzenie to poprzedzić 48-godzinnym zatrzymaniem, gdyż „taka sytuacja narusza powagę Sądu i  powoda”. Wniosek został przez Sąd przyjęty i zaprotokołowany wobec braku sprzeciwu drugiej strony. Jednak później, pod koniec rozprawy, obie strony sporu uznały, że zależy im na szybkim zakończeniu sprawy, a przesłuchanie burmistrza już nic nie wniesie, i obie zrezygnowały z zeznań tego świadka.

Następnie adwokat byłego Prezesa złożył wniosek dowodowy, w którym podnosił, że „strona pozwana (czyli w tym przypadku spółka miejska MZEC) jest niereprezentowana na procesie, gdyż nie działa Rada Nadzorcza” w związku ze złamaniem przez nią tzw. „ustawy kominowej”, przez co Rada Nadzorcza z mocy prawa miała ulec rozwiązaniu z automatu. W związku z brakiem poprawnie prawnej reprezentacji wniósł o wydanie przez Sąd wyroku zaocznego. – Nie wiem jak na dzień dzisiejszy ta spółka działa – dodał mecenas.

Strona przeciwna, a więc pełnomocnik MZEC-u, wniósł o oddalenie tego wniosku, twierdząc, że strona powodowa sama sobie zaprzecza, więc nie ma zasadnego roszczenia. Twierdził, że zmieniła się tak zwana „ustawa kominowa”, a w związku z tymi zmianami wniosek powoda jest bezzasadny. Wniósł o 21 dni na ustosunkowanie się do stawianego zarzutu. Sąd na końcu posiedzenia zgodził się jedynie na 14 dni. I rozprawa biegła dalej.

Sąd miał w planie przesłuchanie w tym dniu jeszcze dwóch innych świadków, którzy stawili się na wezwanie i byli obecni na sali. Wpierw zostało od nich odebrane przyrzeczenie, że będą mówić prawdę, na co nalegała strona powodowa, a następnie przystąpiono do zadawania pytań.

Pierwszym świadkiem był Przewodniczący Rady Nadzorczej MZEC sp. z o.o., mieszkający w Zgierzu emerytowany funkcjonariusz Służby Więziennej. Sąd chciał dowiedzieć się od niego jaka była przyczyna rozwiązania umowy o pracę z ówczesnym Prezesem. Świadek zaczął się w tym miejscu nieco gubić w swoich wyjaśnieniach, na co zwrócił mu uwagę Sąd, a następnie stwierdził, że „jest to dość trudne pytanie”. W końcu usystematyzował swoją wypowiedź i jako przyczynę wskazał „złą współpracę właściciela firmy, a więc burmistrza Stanisława Maciaszka, z ówczesnym prezesem”. Szef Rady stwierdził też, że nie było konsultacji RN ze związkami zawodowymi w tej sprawie, bo jej członkowie nie widzieli takiej konieczności, że nie było ustawowego wymogu. Natomiast Rada Nadzorcza zwolniła Prezesa ze skutkiem natychmiastowym, gdyż umożliwiał to zapis w jego umowie o pracę, gdzie jest zawarte, iż odwołanie go ze stanowiska skutkuje natychmiastowym rozwiązaniem umowy o pracę. Prawomocność tego zapisu w dalszej części rozprawy kwestionował sam powód.

IMG_1545

Jako drugi zeznanie złożył Przewodniczący Związków Zawodowych działających w spółce. Chodziło o ustalenie, czy odwołując będącego na sali ówczesnego Prezesa spółki zachowano pewne procedury oraz czy zachowano się analogicznie jak w przypadkach zwolnień innych szefów „Cieplika”, do których w ostatnich 2 latach dochodziło przecież dość często. Szef Związków zeznał, że nie wie czemu rozwiązano umowę o pracę z Prezesem, ani nie wie czemu nie przeprowadzono w tej sprawie konsultacji ze Związkami Zawodowymi. Jak podkreślił w tym miejscu adwokat powoda, przed zwolnieniem wcześniejszego, wieloletniego Prezesa MZEC-u, zwrócono się pisemnie do Związków Zawodowych i zostały one poinformowane o zamiarze rozwiązania z nim umowy.

Na końcu zeznania złożył sam powód, a więc były Prezes spółki MZEC. Na pytanie Sądu czy wie jaka była przyczyna rozwiązania z nim umowy o pracę odpowiedział, że zła współpraca z burmistrzem.

Na kolejne pytanie, czym polegała ta zła współpraca z burmistrzem, odpowiedział: „na tym, że nie wykonywałem poleceń burmistrza niezgodnych z prawem i moim sumieniem”. Za przykład tu podał dwie najważniejsze sprawy – jak się wyraził. „Nie chciałem budować jako spółka parkingu na terenie miasta za pieniądze spółki”. Potem zeznał, że ze strony burmistrza były też naciski na jego decyzje jako Prezesa MZEC-u co do źródeł zakupu biomasy. Na pytanie czy ma na to dowody, odpowiedział: „Tak, mam na to dowody!” – mówił bardzo pewnym głosem stojąc przed Sędzią i ławnikami. Prezes powiedział, że te dowody są obecnie wykorzystywane w innej sprawie przed Prokuraturą Łódzką.

mzec

Były Prezes zakwestionował też zapis w jego umowie o pracę, który umożliwiał natychmiastowe zwolnienie go, nie uwzględniające okresu wypowiedzenia. Twierdził, że mówił o tym Przewodniczącemu Rady Nadzorczej. Powód wskazywał, że w swojej poprzedniej pracy, gdzie był Prezesem spółki miejskiej MZUK, nie miał w tekście umowy o pracę takiego zapisu.

Sąd wyznaczył kolejną rozprawę bardzo szybko, bo na 27 kwietnia, i wtedy ma zapaść ostateczny wyrok w tej sprawie.

A co na to nasi Czytelnicy? Prosimy o Wasze opinie i komentarze pod artykułem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
72 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Mam pytanie co z wyrokiem prezesa MZEC bo miał zapaść wczoraj.

Yogi
Yogi
7 lat temu

Ale akurat ta zasiada 2 kadencje. Tak wynika z komentarza Gościa wiec chyba nie o ta panią chodzi.

Pytający?
Pytający?
7 lat temu

do Gość
Ale o jaką Panią radną chodzi?
Bo ja znam taką co zasiada już 4-tą kadencję (od 2002 roku)

Gość
7 lat temu

Jak ktoś łapie tyle srok za ogon to jest tylko celebrytą.
Podobnie jak jest lek na wszystko tzn do niczego.
Albo chodzi o własny interes .
Podobnie jak Pani radna jest już 2 kadencję i nic dobrego dla miasta nie zrobiła tylko dobre kontrakty załapała dla swojej firmy.

kolanin
kolanin
7 lat temu

Anonim a co żal ci d….ę ściska. Chciałbym aby mi tak nie szło jak jemu. Uważasz że tylko widoczny na marszach, przynajmniej ruszył cztery litery i pojechał walczyć o swoje przekonania. Mało działa: Rada Rodziców, Forum Gospodarcze, komisja mieszkaniowa, Nowoczesna, praca w stowarzyszeniu itd. Może ty się pochwalisz co zrobiłeś dla tego miasta.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Widoczny w marszach ciekawe czy składkę wpłacił… ? działalność nie idzie to polityka ?

Przewodniczący Nowoczesnej
Przewodniczący Nowoczesnej
7 lat temu

Witam serdecznie. moja osoba została wywołana do tablicy w komentarzach. Ja w przeciwieństwie do Państwa występuję pod prawdziwym nazwiskiem, a nie zmyślonym nickiem i zawsze przyznaję się do swoich poglądów. Każdego kto jest zainteresowany moją działalnością polityczną, samorządową, gospodarczą zapraszam do kontaktu poprzez strony na fb Robert Gajda, Robert Gajda osoba publiczna, Nowoczesna Koło. Zapraszam na spotkanie i może na owocną współpracę. Kolską Nowoczesną tworzą wspaniali ludzie, bez przeszłości politycznej, ale z wielkim doświadczeniem życiowym i zawodowym. Miejsce jest u nas dla każdego kto ma odwagę włączyć się w projekt zmiany w naszym samorządzie, również zmiany na stanowisku Burmistrza. Projekt jest ambitny, ale po tym co czytam ambitnych ludzi w Kole nie brakuje. Pozdrawiam Robert Gajda

Rozsądny
Rozsądny
7 lat temu

do gucio i cezar vel wujek chłodek. jak sam się wydałeś, działasz pod dwoma nickami, znaczy że, albo masz rozdwojenie jaźni, albo lubisz polemizować sam ze sobą. Ponadto wytykasz mi literówkę, a zobacz jakie sam błędy robisz ” zyczac”, raz używasz polskich znaków, a raz nie i tego tobie nie wytykałem. Miło mi że przestudiowałeś synonimy słowa pieniacz, bo o tym już nie piszesz.

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
7 lat temu

@~Rozsądny

” Nie ucz mnie polsczyzny, lecz sam się zapoznaj z synonimami słowa ….”
POLSCZYZNY?
I jak tu nie uczyc?!

sex pistols
sex pistols
7 lat temu

@strach się odezwać@ masz prawo tak sądzić , ale to twoje osamotnione zdanie , z pewnością jest lepszym kandydatem niż Robert Gajda czy też wieczny kandydat Mazurkiewicz .

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
7 lat temu

Cięty język to też atut w innym ASPEKCIE:)
ps. nie gorączkuj się i nie rozczulaj

Anonim
Anonim
7 lat temu

Na ten moment problemem nie jest ewentualny kandydat na burmistrza lecz obecna sytuacja w naszym mieście o czym świadczą zeznania byłego prezesa w sądzie .

strach się odezwać
strach się odezwać
7 lat temu

Czy to komitet wyborczy Tomasza Sobolewskiego się zebrał. Teksty jak w Misiu Barei, tylko do szafy nie mówicie. Naprawdę uważacie, że ten młody człowiek podoła tej sytuacji- szczerze wątpię.
Cięty język to nie wszystko.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

@~Rozsądny
Gdybys mial inny nick nawet bym nie zareagowal.

Halina
Halina
7 lat temu

@- rozsądny
Moim zdaniem ty jesteś pieniaczem…. I Twoje żale nic nie pomogą…

zorientowany
zorientowany
7 lat temu

Do gościa.
Widocznie nie jesteś na bieżąco bo Pan radny J.M. nie jest członkiem Nowoczesnej od stycznia tego roku. Jeśli chodzi o resztę twojego wywodu na temat burmistrza i jego błędów zgadzam się z tobą w stu procentach, To on powinien za to odpowiadać, lecz zgodnie z prawem zapłacimy My wszyscy. Niestety jak wspomniał radny Piasecki burmistrz decyduje o ruchach kadrowych, ale nie ma honoru płacić za swoje błędy.

terry
terry
7 lat temu

Ktoś tu nie wytrzymuje i musi się kłócić

Rozsądny
Rozsądny
7 lat temu

Do Wujka Chłodka. Nie ucz mnie polsczyzny, lecz sam się zapoznaj z synonimami słowa pieniacz, a jest ich ponad sto. Jak byś miał problemy z odnalezieniem podaję link http://synonim.net/synonim/pieniacz miłej lektury specjalisto od języka polskiego

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

@~Tom Bombadil

Wiersz bardzo fajnie sie czyta.
Lubie biale wiersze, poniewaz wymagaja wiecej myslenia i pewnej umiejetnosci przyporzadkowania ich do okreslonych sytuacji.
„Oj dobrze że Koło nie leży w Śródziemiu”
Czy faktycznie?
Wydaje sie, iz wystarczyloby zlozyc odpowiedni wniosek a wkrotce pojawilby sie film prezentujacy osiagniecia miasta, gdzie narrator powiedzialby osobiscie o prowadzonych w tej kwestii rozmowach i zapewnieniu o 100% dotacjach na ren cel.
Moze warto byloby zmienic miejsce lokacji, dyslokacji i zameldowania w ogole?

Tom Bombadil
Tom Bombadil
7 lat temu

Dokładnie! A ja zapodam mój wiersz, jaknajbardziej adekwatny:)

Wynoś się, Widmo stare! na słońcu się rozwiej!
Idź łkać pomiędzy wiatry, wyschnij jak mgła chłodna,
Hen, na ziemie jałowe idź, aż poza góry!
Nie śmiej nigdy tu wrócić! Kurhan zostaw pusty!
Przepadnij w zapomnieniu, od mroku ciemniejszym,
Gdzie bramy są zawarte, nim świat się uleczy.

Przełożył Tadeusz A. Olszański

Oj dobrze że Koło nie leży w Śródziemiu

Piterek
Piterek
7 lat temu

Zobaczcie jak tu na kurierze kulturalna i rzeczowa dyskusja pod artykulami az sie chce wchodzic i czytac nie to co gdzie indzieja szczegolnie na tamtyum forum bo tam nieraz pomyje wylewa sie na ludzi obraza i wypisuje swinstwa.Widac tutaj adminsitrator stara sie dobrze moderowac komentaze.Tak trzymac.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

@~ Mleczarz Probst

Ten, ktory (nad) uzywa slowa „pieniacz” zupelnie nie zna jego znaczenia.
To swiadczy o nim jak najgorzej.
(Co to slowo oznacza wyjasnilem wyzej).

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
7 lat temu

Jeżeli komukolwiek się wydaję że Pan Radny Sobolewski jest pieniaczem albo inne tego typu epitety to najwyraźniej żyje w jakiejś innej rzeczywistości i najwyraźniej ogląda inną sesję niż ja oglądałem. Kandydatem naprawdę jest dobrym i zapewne będzie dobrym burmistrzem. To widać obiektywnie. Pytanie czy wystartuje.

Anonim
Anonim
7 lat temu

Do rozsądnego : czuć rewanż za nie przyznanie pieniędzy na pensje .

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

@~Rozsadny

Ty zas -niestety- musisz sie jeszcze douczyc jezyka ojczystego i poznac znaczenie uzywanych przez siebie slow.
Slownik Jezyka Polskiego PWN:
„pieniacz:
osoba z zamiłowaniem do wytaczania spraw sądowych, najczęściej o błahe sprawy lub mająca chorobliwą skłonność do dochodzenia rzeczywistych lub urojonych krzywd”
Pozdrawiam zyczac efektywnego zapoznawania sie z jezykiem polskim.

Gość
7 lat temu

Ten „Rozsądny” głos to mam wrażenie ,że jest to szef kolskiej , Nowoczesnej.Wszędzie się pokazuje ,widocznie ma w tym swój
interes,podobnie jak niektórzy radni,którzy boja sie zabrać głos.
W trakcie trwania kadencji nie powinno sie zmieniać partii tak jak to zrobił J.M.
Wszystkim radnym życzę zdrowia ,rozsądku i wesołych Świąt .
A tak w ogóle to nie uważam aby Pan Sobolewski był pieniaczem.
Do każdej sesji jest merytorycznie przygotowany.
Całe życie sie uczymy i popełniamy błędy ale trzeba dążyć do ich eliminacji a nie tak jak burmistrz popełniać coraz więcej i coraz gorsze.
Myślę że Prokuratura i Sądy będą miały co robić.
Koszty powinien ponieść winny a niemy podatnicy.

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
7 lat temu

@~Rozsadny
Masz racje.
Zaden Sobolewski a obecny burmistrz, bo to i wyksztalcenie, i doswiadczenie, i wizje dla miasta, i umiejetnosc w kierowaniu zasobami ludzkimi, ktore to zasoby zechca -jak piszesz- „pociagnac ten wozek”!
Przyjemnego ciagniecia zycze w najblizszej przyszlosci.

Rozsądny
Rozsądny
7 lat temu

Pan Sobolewski musi się jeszcze douczyć, jako przewodniczący komisji budżetowej, myli przychód z dochodem. to dobrze dla miasta nie wróży. Potrzeba nam człowieka wykształconego, doświadczonego, może przedsiębiorce, z wizją dla miasta a nie tylko krzykacza. Żeby zarządzać budżetem na poziomie 80 mln złotych trzeba mieć doświadzcenie w zarządzaniu, oraz umiejętności w kierowaniu ludźmi, którzy będą chcieli pociągnąć ten wózek. Samo pieniactwo na Sesjach i wiedza wyciągnięta z internetu nie wystarczy, ale chwała mu za to że próbuje. Nie powiedziane jest że za pare lat Pan Sobolewski nie będzie świetnym fachowcem, ale jeszcze nie teraz.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

@~Mleczarz Probst

Nie tylko pokazal sie z dobrej, ale jak najlepszej strony.
Znam goscia osobiscie od wielu lat i moge tylko powiedziec -nie uzywajac zadnego kadzidla- ze jest niezwykle rzetelny i jak na swoj wiek rozsadny.
Do tego ma plus nad plusy, ktory go predestynuje do takiej funkcji:
Nie ma jeszcze dzieci, ktore musialby „ustawiac” jako burmistrz po spolkach miejskich.
Jesli zas bedzie je mial, to minie mu kilka kadencji nim dorosna czego mu szczerze zycze.
Tak dzieci jak i tych kilku kadencji!

Ela
Ela
7 lat temu

Daleko wybiegamy w rozważaniach , pytanie czy z tym bałaganem zrobi coś partia której kandydatem był obecnie sprawujący urząd ?

terry
terry
7 lat temu

To by było coś. Widać że działałby z radą miasta wspólnie dla dobra miasta a nie walczył z nią. Pytanie czy opozycja by go poparła.

sex pistols
sex pistols
7 lat temu

Też mam takie zdanie , facet szybko się uczy , przez te 3 lata widać duży progres , przede wszystkim jest młody i rozumie potrzeby młodych mieszkańców .

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
7 lat temu

Tylko Sobolewski !!! To najlepszy pomysł! Chłopak z Koła, z Kolejowej. Normalny, uczciwy, lubiany. Widać, że myśli, że mu zależy. Nie knuje, nie szuka afer. Jako radny pokazał się z bardzo dobrej strony.

sex pistols
sex pistols
7 lat temu

@@@@@ Masz rację zaczęli narzekać i zauważyli że coś jest nie tak jak ich samych zaczęło to dotykać , widzicie na tym forum cieszono się z wyrzucania ludzi na bruk z Urzędu Miasta – a zaczęło się od straży miejskiej – kiedyś napisałem że on na tym nie poprzestanie , będzie robił rewolucję którą uzna za słuszną bo przecież przyklaskują mu panowie M….. , S ………, E………, S………… panie W………., M………., R………..,Ł………. i miszcz nad miszcze 🙂 Błażejek .
Referendum na tym forum też było negowane , wyśmiewane , obnażane …. od roku już mogliśmy mieć spokój i stabilizację no ale społeczeństwo wolała grillowanie – tak naprawdę to wszystko o poczynaniach jego osoby było wiadomo od początku , przecież pisano o córce i zrębkach wtedy nie potrafiliście czytać czy nie wierzyliście ??? Przecież gdy pisano o biznesmenach od elektr-ciepłowni którzy posiadali majątek w wysokości 7000 zł krzyczeliście pod ratuszem nie „hamuj koła”.
Wszyscy obudziliście się ale troszkę za późno .
A teraz o zbliżających się wyborach – macie jakiś pomysł na nowego burmistrza ??- kto nim jest,?? mam nadzieję że opozycja się zjednoczy przeciwko niemu i wystawi góra 2 kandydatów – bo jeśli prawda o tym co się mówi na mieście że już jest 4 – 5 – to wiecie co – przepierd….. znowu wszystko a Maciaszek się będzie cieszył bo jego elektorat zagłosuje na niego i dostanie 1000 głosów a reszta rozejdzie się po opozycji .

Politykapanabzika
Politykapanabzika
7 lat temu

Szkoda,że radni tyle przespali.Zachowanie wodza od początku wskazywało na jego głębokie problemy psychiczne…Każdy jednak miał nadzieję ,że jemu ,akurat jemu ,jemu i jego najbliższym uda się…ustawić!!! Tak,ustawić!!!Otrzeźwienie dociera.. powoli,powoli… Zaczęło dopiero,kiedy zaczął ruszać nas,naszych!!! Wcześniej ,w sumie,myślę,że w d…e mieli i mają( poza kilkoma chlubnymi ,znanymi wszystkimi rodzajami wyjątkami )miasto ,prawo i sprawiedliwość i krzywdę innych ludzi! Dziś podnosi się larum … ile to miasto straci na odszkodowaniach…, nikogo nie obchodziło ,ile ci zwolnieni musieli przejść,ile oni stracili!!!

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
7 lat temu

A co jeśli prezes Skurzyński wygra i zostanie przywrócony do pracy a później następni prezesi? Będzie czteroosobowy zarząd z czterema prezesami zarządu?

GOSC
GOSC
7 lat temu

Do tego jeszcze trzeba dorzucić ten wszechobecny za tej kadencji PR, to trąbienie o pozyskiwanych środkach z UE itp, niedobrze już sie robi od tego, jestem mieszkańcem stroniącym od polityki, za poprzednich polityka ,,nie właziła” mi do domu, a teraz gdzie nie spojrzeć tam ,,sukcesy burmistrza”

Czytelnik
Czytelnik
7 lat temu

Do prawnik amator
i pomyśleć, ze kiedyś to miasto, powoli bo powoli ale się rozwijało. Prezesi spółek nie mieli problem z prawem. Kosztem mieszkańców nie wypłacono bezsensownie odszkodowań za bezprawne zwolnienia, nie wyrzucano pieniędzy „w błoto” na jakieś kwiaty na lampach oświetleniowych. Teraz władza zachowuje się tak jakbyśmy byli bogatym miastem i nie mieli co z pieniędzmi zrobić, a sukces są tylko ustne, albo na papierze w mediach. Mi jako szarakowi wcale się nie polepszyło za obecnego burmistrza, a wręcz przeciwnie więcej płace za śmieci i za chwile za wodę i ścieki przyjdzie mi drożej płacić

Tom Bombadil
Tom Bombadil
7 lat temu

Nowemu burmistrzowi potrzebna jest więc solidna, merytoryczna kampania i dobry marketing

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Narzekało się ostatnio na nauczycieli sprawujących funkcję burmistrza, ale to jest jeszcze nic w porównaniu z kolejarzem… proponuję na przyszłość by każdy kandydat na to stanowisko przechodził odpowiednie badania… a zapewni nam to duże oszczędności w budżecie, które będzie można wykorzystać na dużo pożyteczniejsze rzeczy.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

@~Tom Bombadil
Nie chce krakac, ale zyjac w Kole od urodzenia znam ta spolecznosc (podobnie jest zreszta z reszta kraju) i uwazam, ze tych „nog to tupania” zbyt wiele nie bedzie.
Tu jakas przypadkowa noga, tam jakas przypadkowa noga i tyle.
Na ogol beda to nogi bezposrednio dotkniete dzialaniami burmistrza.
Polowa nog -jak dowodzi wieloletnia obserwacja- do wyborow nie pojdzie, poniewaz te nogi chodzic nie zwykly.
Przy urnach zjawia sie wiec nogi stare, obolale, powykrecane roznymi chirurgicznymi przypadlosciami, pooperacyjne i na wozkach inwalidzkich.
Pojawia sie nogi -protezy i te podparte laskami czy kulami.
I te wlasnie nogi zaglosuja karnie i zwarcie jak zawsze to czynia.
Tak wiec nalezy byc przygotowanym na tzw. „powtorke z rozrywki”!

prawnik amator
prawnik amator
7 lat temu

Sprawa dotycząca wszystkich prezesów po kolei to bardzo ciekawa sprawa. Jeśli sąd uzna racje wszystkich prezesów po kolei w zakresie bezprawnego działania rady nadzorczej tej spółki, to skończy się horrendalnymi odszkodowaniami, które bez wątpienia odbiją się na sytuacji ekonomicznej MZEC. Pewnie nie objawi się to zaraz wzrostem taryf, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa zahamują jej rozwój, bo środki finansowe jakkolwiek zapisane na poszczególnych paragrafach są zwyczajnie jedne. Trzeba czekać końca

Latarnik
Latarnik
7 lat temu

Dobry pomysł

Jola
Jola
7 lat temu

Może obniżyć pensje tym którzy dokonali bezprawnych zwolnień (dyrektorom , prezesom ) także !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mleczarz Probst
Mleczarz Probst
7 lat temu

Panie Radny Piasecki- popieram pana słowa wypowiedziane na sesji. Proszę pozostałych Radnych o brak zgody na przeznaczenie jakichkolwiek środków na odszkodowania z tytułu bezzasadnych zwolnień

popis
popis
7 lat temu

Z przyjemnością czytam życzenia od wszystkich , czekam na życzenia świąteczne na tym portalu od włodarza ale jak znam życie będą na e kolo.

Koziolek_Matolek
Koziolek_Matolek
7 lat temu

A co na to pan burmistrz, że Zarząd i pracownicy MZEC składają życzenia na stronie kuriera-kolskiego.pl ? Demokracja istnieje.

Tom Bombadil
Tom Bombadil
7 lat temu

milczenie jest złotem w tym wypadku, TUPNIJMY NOGĄ W DZIEŃ WYBORÓW

Tom Bombadil
Tom Bombadil
7 lat temu

Pecha mamy, ogólnie ostatnio co do burmistrzów, ale obecny, ehh..

Kobra
Kobra
7 lat temu

popieram Wujka Chłodka ,zawsze trzeba spojrzeć na sprawę spokojnie i z rozwagą nie ulegać emocjom choć w przypadku p.Burmistrza i jego niezrozumiałych posunięć czasami jest to niemożliwe ja wyznaję zasadę
że z idiotami nie warto dyskutować,bo najpierw sprowadzą Cię do Swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526