Żywa lekcja historii w SP nr 1 w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 03.03.2017

IMG_2030.Jak co roku uczniowie klas 5 –tych ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole mogli wziąć udział w interaktywnej lekcji historii, którą przeprowadziło Stowarzyszenie Kolanie na zaproszenie nauczycielki historii Moniki Brody.  Krzysztof Mazurkiewicz, prezes Stowarzyszenia X Legionu przeniósł uczniów w czasy antyczne, rzymskich legionów, wielkich podbojów i bitew.

 

Uczniowie zostali zapoznani z dziejami Starożytnego Rzymu – jego podbojami terytorialnymi, dzięki którym Rzym stał się wielkim Imperium oraz zobaczyli na własne oczy uzbrojenie legionisty rzymskiego i targ niewolników.

IMG_2023

Największą atrakcją dla uczniów była możliwość wcielenia się w żołnierza tamtych czasów, przymierzenia zbroi czy hełmu centuriona i legata rzymskiego oraz władanie mieczem czy osłanianie się ciężką tarczą. Legionistami podczas lekcji stawały się również dziewczyny. Wrażenie zrobiła również walka między legionistami a wybranymi uczniami. Jeszcze tym razem Rzym zwyciężył. Troszkę też pohandlowaliśmy niewolnikami , w których wcielili się uczniowie klasy 5.

IMG_2024

Tego rodzaju lekcja ma na celu uzupełnienie, a zarazem rozszerzenie wiadomości, uczniów o starożytnym Rzymie. W czasie zajęć uczniowie mają możliwość „przenieść się w czasie” i wczuć w klimat tamtej epoki zakładając elementy uzbrojenia i poczuć się jak prawdziwy legionista. Wiedza zdobyta na takiej lekcji szybciej wchodzi do głowy i dłużej w niej pozostaje. Myślimy ,że chociaż do najbliższej klasówki. Wiedzę z Rzymu 5-klasiści mają opanowaną na „piątkę”.

IMG_2028.

Źródło: Stowarzyszenie Kolanie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Gość
6 lat temu

Kampania przedwyborcza i nuda w domu, to bawi się z dziećmi !

Barabasz
Barabasz
6 lat temu

Oooo! Kampania przedwyborcze pana rycerza …Trwa !

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526