Zatrzymania i zarzuty CBA??? Nic się nie stało! Wszystko jest OK. Takie wrażenie sprawiał na Sesji Burmistrz Maciaszek!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 10.03.2017

_DSC0906Wczorajsza Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej miała być wyjaśnieniem kryzysowej sytuacji, w jakiej znalazło się  nasze miasto, okazją do zadawania pytań i usłyszenia rzetelnych odpowiedzi. Niestety, tak się nie stało. Choć większa część radnych wyraźnie się starała, dociekliwie pytała, chciała odpowiedzi, burmistrz Stanisław Maciaszek wszystko spłycał. Odpowiadał i zachowywał się jakby kompletnie nic się nie stało, jakby akcja CBA, zatrzymania w spółce miejskiej i postawienia zarzutów przekazanych do Prokuratury, były przysłowiową „wizytą na kawę”. Prezes MZUK, obarczony zarzutami CBA, który po złożeniu wyjaśnień jest już na wolności, pracuje normalnie i nadal cieszy się dużym zaufaniem burmistrza, tak samo jak nowy Prezes „Cieplika”, który – jak udowodnili potem radni – jest równocześnie prezesem w kilku innych spółkach i nie widzi w związku z tym żadnego problemu ani konfliktu! Choć w pierwszej części sesji burmistrz zachowywał się spokojnie, w drugiej znów wyraźnie puściły mu nerwy, a na pytania radnych często odpowiadał zdawkowo, że nie jest to w ich kompetencji albo że po prostu nie odpowie – i tyle. Jak twierdzą radni, w ten ton sesji niestety wpisał się również Przewodniczący Rady Artur Szafrański, który nie reagował na takie zachowanie burmistrza wobec radnych, pozwalał mu na wielką swobodę, za to radnych beształ i ograniczał, przerywał im wielokrotnie. Szef Rady, który powinien reprezentować radnych i bronić ich autorytetu, podczas obrad był wyraźnie stronniczy! I na koniec nawet nie podjął sugestii radnych, by Rada zajęła jakieś stanowisko w sprawie wydarzeń w MZUK i MZEC lub wydała oświadczenie. Sesja zakończyła się jałowo i bezowocnie! Wkrótce więcej informacji. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia retransmisji z Sesji Rady na stronie Telewizji Kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole (drugie okienko – zaznaczone na czerwono): http://www.tv.kolo.pl/

Retransmisja obrad Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Kole z dnia 9 marca 2017 na stronie TVK SM w Kole. Wystarczy kliknąć w link poniżej, a potem na stronie TVK SM w materiał o sesji i na dole ekranu kliknąć w strzałkę, by powiększyć:

http://www.tv.kolo.pl/

 

_DSC0905

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
46 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Stanisław
Stanisław
6 lat temu

stado wilków goni zająca -tak twierdzi Burmistrz, a jest odwrotnie to wilk chce pożreć wszystkie zające.Pan Burmistrz jest zbyt konfliktowy i trudny.

Ewka
6 lat temu

Świetny wpis. Dzięki.

Gość
6 lat temu

Dokładnie.Skoro brak reakcji to znaczy ,ze ma przyzwolenie.
Jedynie z tego towarzystwa wyróżnia się Pani Tamborska obiektzwna kobieta. na jak dlugo starcyz jej sil_

kn
kn
6 lat temu

do Galemby, to możemy pisać na przysłowiowy „Berdyczów”, on jest tylko od podnoszenia ręki zgodnie z rozkazem!

Judex
6 lat temu

Pan mowy prezes przyniósł Panu Adamkiewiczowi wypowiedzenie z pracy z paragrafu 52 i chciał usilnie wręczyć . Wszystko to działo się w porozumieniu z burmistrzem . Obrażanie mieszkańców naszego miasta przez osoby nie związane z naszym miastem jest po prostu chamstwem i brakiem kultury osobistej. Na sesji mieliśmy dwóch Szafrańskich Jeden mówił co myśli a drugi robił i nie myślał .Jak można mówić iż do końca kadencji będzie bałagań i zarazem nic nie robić trafił nam się przewodniczący taki sam jak burmistrz. Gratulację

Grzechu
Grzechu
6 lat temu

Przecież jak ci wszyscy niesłusznie wywalani wygrają sprawy w sądzie pracy( co nawiasem mówiąc powinno się stać) to przecież my, mieszkańcy, dostaniemy po kieszeni ,to z naszej kiesy będą wypłacane te kary!!! zrobić referendum i odwołać chwasta!

Cwaniaczekkolaczek
Cwaniaczekkolaczek
6 lat temu

Kumpel!!!cwaniaczek

Cwaniaczekkolaczek
Cwaniaczekkolaczek
6 lat temu

Kumpel!!!

wwww
6 lat temu

Może warto stawiać zakłady kto będzie prezesem .

Jack
Jack
6 lat temu

Może Rosiak będzie prezesem MZUK ? I tak obejmie wszystkie spółki w kole

ON
ON
6 lat temu

rada nadzorcza go odwolala

Gość
6 lat temu

Państwo Radni zainteresujcie się KTBS-em i Mops-em prosimy.

Kumpelmzecu
Kumpelmzecu
6 lat temu

Kumpel ….Odwołany …Nic się nie stało…Tylko szambo się wylało !!!

poliki
6 lat temu

Prezes MZUK podobno odwołany ! Nie nadążam !

Bezecny
Bezecny
6 lat temu

Jak on to zrobił …Diabeł jeden,że tak radnych sobie zastraszył…,podporządkował…?
Czy ,aż tak bardzo radni przedkładają interes własny nad interes miasta i mieszkańców!!!??? Žony ,ciotki,teściowej…W końcu was też wypierd…i !!!
Ile, powiem bezeceństw ma zrobić jeszcze ,żeby do waszych interesownych głów dotarło ,że nie tylko własne koryto się liczy….Jest jeszcze coś takiego ,jak dobro wspólne!!!! Widać,jaką radni ,jesteście słabą, żałosną,nic nie znaczącą egoistyczną masą.Nawet nie jest mi was żal ,gdy widzę,jak was traktuje!!!!…..Jak śmieci! Traktuje was jak nic nie warte śmieci.

Kol. od ur.
Kol. od ur.
6 lat temu

Nowy pan prezes MZEC jest człowiekiem co najmniej niekulturalny i zadziwiający. Magister, prezes dwóch firm, współwłaściciel firm, członek rad nadzorczych. Człowiek nieznający widocznie dobrze byłego prezesa, bo nie zna go dobrze, tak o nim mówiąc: ” doktor przed magistrem ucieka”. Pan Adamkiewicz nie musi się magistra bać. Może po prostu musiał wyjść albo nie chciał mieć więcej do czynienia ztakim człowiekiem, który tak mawia. Mam nadzieję iż pan Adamkiewicz wygra z sądzie pracy. Jest tego wart. Pani Czerwińska winna zostać w pracy jako dobry pracownik. Bardzo dobry . Przykre, że pan burmistrz uważa się za Boga na tym terenie. Może i i prikaz z góry coby nas nie zdziwiło, że tak ma robić. Zaniedługo nikt do pracy do pana burmistrza nie przyjdzie bo się będzie bał i tego , że może zostać nagle zwolniony z paragrafu 52, co w komunie rzadko bywało i najczęściej za alkohol albo coś bardzo poważnego, kradzieże itd. Porzucanie pracy. A dzisiaj to co się dzieje to przykre. Albo nagle okaże się, że się po prostu nie nadaje.Kto tam pójdzie do pracy? Czy wyłącznie zwolennicy jedynej słusznej partii? Pan Szafrański również wg wielu mieszkańców nie sprostał powagi sytuacji. Prezesi firm miejskich okazuje się niby prezesami są ale prawie ubezwłasnowolnionymi bo skoro nie mogą sami rządzić to jak to nazwać? To po co być prezesem takiej firmy? Radni to po części obecni albo byli dyrektorzy. Pan Olejniczak był dyrektorem technicznym i coś na temat techniki wie. A także wie na temat zasobów ludzkich ponieważ jego dział techniczny ponoć był dużym działem.Kilkaset ludzi miał pod sobą a czasami o wiele więcej. Pani Polewska to też dyrektor. Pani dyrektor Sanepidu przecież radną jest. Nie sądzę aby często sięgały do takich narzędzi jak paragraf 52. Wątpię. Jestem wstrząśnięta tym co się na sesji działo.

Grzechu
Grzechu
6 lat temu

Piszmy emaile do posła Galęby o interwencję może jak dostanie kilkadziesiąt listów to do niego dotrze że tak łatwo nie odpuścimy :Leszek.Galemba@sejm.pl

Łubudubułubudubu
Łubudubułubudubu
6 lat temu

,,Nic się nie stało…”
,,dla nienormalnego … wszystko jest normalne” !!!!

Weźcie wreszcie przegońcie tego …Świrusa!!!
Na tory z nim !!!

sex pistols
sex pistols
6 lat temu

Jasne że czas , tego Szafrańskiego to ciężko zrozumieć wysnuł jakiś osobisty wywód bez żadnej konkluzji , mianowicie myślałem że powie że należy złożyć wniosek o odwołanie jego osoby , a on co pogadał sobie a konkluzji żadnej – to ja się pytam po co była ta sesja nadzwyczajna ????
Jakie wnioski Panie Szafrański – mam wrażenie – chyba nie tylko ja – że dużo lepiej prowadził 2 sesje Mariusz .

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Chyba czas na konkretne działania ze strony Rady. Widać już, że coś się ruszyło, ale to wciąż za mało. Jest jeszcze Wojewoda jako organ nazdoru. Jest z resztą komisja rewizyjna. Państwo Radni, proszę zatroszczyć się o nasze miasto. Dziękuję. Dobranoc.

poli
6 lat temu

Może warto zastanowić się nad następnym referendum .

kn
kn
6 lat temu

Zachowuje się tak samo jak „Guru” z Nowogrodzkiej – czy nie widzicie?
Tak jak tamten ma wszystkich w du–żym poważaniu.
CBA? – Nic się nie stało!! /PRAWDA JUŻ BLISKO….ZWYCIĘŻYMY../ i tak od lat.. ważne by pomniki były!

Wkurwwielki
Wkurwwielki
6 lat temu

Pani radna z PiSu… Burmistrz odpowiada za treści informacji , które wychodzą z ratusza !!! Dziecinne tłumaczenie że może któraś czy któryś z pracowników…?!!Bzdury! To należy do jego śmierdzącego obowiązku!!! To ta jego obiecana w programie ,,przejżystość urzędu”!!!.Myślę jednak,że to celowa mętna kloaka,miasto w którym świetnie pływa się,wszelkiej maści podejrzanym osobnikom,miasto,,alfonsów i złodziei”!!!…. Nadzieje mieszkańców wiązane z tą sesją , niestety nie spełniły się!!!…! Radni mieli oczyścić sytuację,wyjaśnić mieszkańcom ,co się dzieje,zmyć trochę tego brudu !!! Niestety ,wodzu za przeproszeniem ich …osrał!!! Nic nie wyjaśnił…,tylko osrał! Osrał każdego pytającego!!!
Nie umie zarządzać pracownikami,… nie nadaje się do kierowania urzędem, czy zespołem ludzi !!! A może nie wszystkich jeszcze wymienił?Z naszych pieniędzy bierze pensję…, Jak się nie nadaje, niech wraca na tory!!!

Vcvbvncvc
Vcvbvncvc
6 lat temu

A przewodniczący? Każdy oglądający sesję ma podobne odczucia … Przewodniczący jest współwinnym tego całego bajzlu,jaki dzieje się w Kole!!! Uniemożliwiał pracę radnym ,kryjąc burmistrza chachmęctwa!,

Mzaqplmxswokn
Mzaqplmxswokn
6 lat temu

Może być i barak i murzyn …Tylko nie burak,cham,przekręt…,nie psychol!!!

anwil
anwil
6 lat temu

Barak Obama Barak na BURMISTRZA w nowych wyborach

Xomencur
Xomencur
6 lat temu

Wodzu…..bezczelność,traktowanie radnych,, z góry”,brak sensownych odpowiedzi na uprzejmie zadawane pytania, kłamstwa i mijanie się z prawdą,żenujące wypowiedzi ,kompletny brak kultury..,po prostu chamstwo i prostactwo w każdej wypowiedzi! Obrażanie się to tak jakby….naprawdę atak za własną głupotę i niezrozumienie pytania!!! ,odwracanie kota ogonem!!!To jak gra z wariatem w szachy!!! ,- poprzewraca pionki ,nasra i z hałasem i pretensjami odleci!!! Radni,czy was jeszcze można nazwać radnymi? Czy wy nie widzicie ,że on bezczelnie kpi z miasta i ludzi !!! ??? Niestety,widzicie chyba ,że kulturalne metody nie funkcjonują w stosunku do niego?

kn
kn
6 lat temu

Radni to, radni tamto… a Burmistrz.. „a u Was to murzynków biją”

Gość
6 lat temu

Dobrze by było,gdyby burmistrz w końcu sam zrezygnował z kierowania miastem ponieważ trudno mu porozumieć się z radnymi ,pracownikami UM a wypowiedzi są na poziomie zerowym.
Nie posiada daru wymowy ani menadżerskiego.Wszystko czego się dotknie ulega ruinie.
A ludzie cierpią !

Czytelnik
Czytelnik
6 lat temu

@~Jack
Miejmy nadzieje, ze to jedno z ostatnich.

Jack
Jack
6 lat temu

Żenujące przedstawienie !

Gość
6 lat temu

Brawo Pani radna Tamborska z PiS za odwage i inteligencje wypowiedzi.Wspaniala kobieta a jej postawa jako przedstawicielki tej partii jest własciwa i nienaganna.

Szanowny Panie Przewodniczący Rady Miasta na Pana miejscu na najbliższej radzie złożył bym rezygnację z zajmowanej funkcji nie tak postępuje przewodniczący rady .
Burmistrz stworzył sobie folwark prywatny..Co chce to robi..Pan poseł Galemba przygląda się temu..Zróbcie coś w końcu z tym naszym włodarzem póki nie jest za póżno.

Szacunek dla radnej Tamborskiej , Brzoskiej , Obiały oraz Panów Olejniczaka , Sobolewskiego, Kutego .Widać po państwa postawie iż sprawy naszego miasta leżą państwu na sercu .

Pod tymi opiniami podpisuję się z całą moją rodziną,która niestety oddała swój głos w wyborach na pana burmistrza .

Jest mi naprawdę wstyd za niego.

Czytelnik
Czytelnik
6 lat temu

Prowadzenie tej sesji przez przewodniczacego pozostawia wiele do zyczenia.
To byla sesja nadzwyczajna wiec kazdy powinien moc sie wypowiedziec.
Przerywanie radnym bylo mocno nie na miejscu.
Osobiscie zauwazylem pewna stronniczosc przewodniczacego rady, zas zupelnie dobilo mnie to, iz ten pan calkowicie bagatelizuje oskarzenia plynace z Ratusza pod adresem radnych a wiec i pod jego wlasnym adresem.
W wiesciach z Ratusza pisze sie ponoc
(jakgdyby chcac „rozmyc” ostatnia „wizyte” CBA), ze radni rowniez maja prokuratorskie zarzuty.
Podobno jest to oskarzenie bezpodstawne.
Pisze podobno, bowiem zastanowilo mnie mocno bagatelizowanie tego przez Przewodniczacego Rady Miasta, ktory nie czuje sie tym w jakikolwiek sposob dotkniety.
Dlaczego?
Byc moze uwaza informacje plynace z Ratusza za tak malo wiarygodne, ze nie ma sie sensu do nich odnosic?
Jesli jednak jemu osobiscie to nie przeszkadza, to on nie powinien przeszkadzac innym w odniesieniu sie do kierowanych wobec siebie zarzutow.

lok
lok
6 lat temu

najgorszy wlodarz w kole od czasow powojennych brak pokory buta pogarda w stosunku do radnych brawo pani radna z pisu brawo panie florku tak trzymac

kolanin
kolanin
6 lat temu

Szanowny Panie Przewodniczący Rady Miasta na Pana miejscu na najbliższej radzie złożył bym rezygnację z zajmowanej funkcji nie tak postępuje przewodniczący rady bez komentarza

kolanin
kolanin
6 lat temu

Burmistrz stworzył sobie folwark prywatny..Co chce to robi..Pan poseł Galemba przygląda się temu..Zróbcie coś w końcu z tym naszym włodarzem póki nie jest za póżno..Bo biada nam

Kolanka
Kolanka
6 lat temu

Po tym co zobaczylam w relacji z tej sesji moje zaufanie do Pana Burmistrza spadlo do zera.Glosowalam na tego czlowieka bo popieram PIS i nadal jestem przekonana o slusznosci dzialan tej partii ale P.Maciaszek nie zachowuje sie jak czlowiek z PIS ciagle zwalnia zamiast tworzyc miejsca pracy dla nas mieszkancow Kola.Zatrudnianie w UM i spolkach komunalnych osob ze Zgierza ,Turku ,Lodzi a teraz Klodawy godzi w podstawowy interes mieszkancow Kola ktorzy ywbrali P.Maciaszka.

ikiki
6 lat temu

Można być zmęczonym po tylu przesłuchaniach w Sądzie Pracy i to jeszcze nie koniec.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Niektórzy radni ciągle mylą sale przesłuchań z sesja rady…Powinni iść na policjanta a nie na radnego.

oko
oko
6 lat temu

Przypomina to słynną sytuację ” panie marszałku kochany ” lecz Pan nie jest marszałkiem .

minik
6 lat temu

Bardzo nie podobało mi się potraktowanie Pana Olejniczaka przez przewodniczącego .

Kornelia
6 lat temu

Szacunek dla radnej Tamborskiej , Brzoskiej , Obiały oraz Panów Olejniczaka , Sobolewskiego, Kutego .Widać po państwa postawie iż sprawy naszego miasta leżą państwu na sercu .

ego
ego
6 lat temu

Prowadzenie obrad przez przewodniczącego pozostawia wiele do życzenia . Brak stanowczej reakcji na takie traktowanie radnych obniża i tak niskie zaufanie to tego organu .

obiektywny
obiektywny
6 lat temu

Brawo Pani radna Tamborska z PiS za odwage i inteligencje wypowiedzi.Wspaniala kobieta a jej postawa jako przedstawicielki tej partii jest własciwa i nienaganna.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Takiego chaosu jeszcze w Kole nigdy nie było

Ela
Ela
6 lat temu

Moim zdaniem Rada Miasta po sesji powinna wydać pisemne stanowisko oceniające dwa lata kadencji .W tym zawrzeć stanowisko w kontekście ostatnich wydarzeń .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526