Agenci CBA w kolskiej spółce miejskiej MZUK! Funkcjonariusze zatrzymali obecnego i byłego Prezesa!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 03.03.2017

1-4441_mo3Śledztwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) dotyczące ustawianie przetargów na ponad 2,5 mln zł! Agenci z łódzkiej delegatury CBA zatrzymali 5 osób: obecnego Prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki i pracownika MZO Pruszkowie oraz prezesa i handlowca jednej z wrocławskich firm. Śledczy z CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku, a opiewających w sumie na ponad 2,5 mln złotych. Trwają czynności. Zatrzymanym zostały już przedstawione zarzuty. Materiały ze śledztwa trafiły do Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

 

Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Łodzi wpadli na trop procederu ustawienia przetargów – zmowy przetargowej w trzech spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm.

Śledczy z CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku, a opiewających  w sumie na ponad 2,5 mln złotych.

IMG_9159

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali prezesa i handlowca z wrocławskiej firmy zajmującej się dostawami,  m.in.  specjalistycznych ciężarówek,  prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki, oraz pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie.

IMG_9178

Funkcjonariusze CBA  przeszukali  siedzibę wrocławskiej firmy i  pomieszczenia  biurowe w tych miejskich spółkach, w tym w MZUK w Kole przy ul. Dąbskiej. Zabezpieczyli  dokumenty i  dane elektroniczne dotyczące przetargów na  specjalistyczne samochody.

Trwają czynności. Zatrzymanym zostały już przedstawione zarzuty. Materiały ze śledztwa trafiły do Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Źródło: Piotr Kaczorek, CBA

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
MEN
MEN
6 lat temu

Ja za tego Prezesa nie dał bym sobie obciąć nawet paznokcia. Moim zdaniem facet nie ma ,ani wykształcenia w dziedzinie transportu i logistyki i powiela błędy poprzedników. Ciekawe co robił i gdzie? zanim go Burmistrz zatrudnił?

ja
ja
6 lat temu

do ciemność; nie wiem co bierzesz ale dobrze radzę ,bierz połowę

Grzechu
Grzechu
6 lat temu

Amen!

ciemność
ciemność
6 lat temu

Ciemność, coraz większa ciemność zła ogarnia świat, bo świat odrzucił i nienawidzi światłości świata – Ewangelia Jana 8:12 ….. jaka większość ludzi taki świat, takie czasy ….. ” w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, (3) bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, (4) zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, (5) którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj.” – 2 list apostoła Pawła do Tymoteusza 3:1-5

Obateldudy
Obateldudy
6 lat temu

Oświecony? …Chyba dostał łopatą w łeb i świeczki mu się zapaliły…!Jak CBA, FBI czy CIA wejdzie do starostwa …,to będziemy pytać o szpital! Tak ci ,hejterze kazał pisać twój zleceniodawca,..?!

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

A jak firma sprząta w Starostwie Powiatowym, MZEC i na basenie?

Tygrys
Tygrys
6 lat temu

Meksyk dopiero przed nami …czas wyrzucić śmieci

Oświecony
Oświecony
6 lat temu

Ciekawe kiedy CBA zabierze się za rzekome ustawianie przetargów w Szpitalu Miejskim w Kole ??!

Starajaranienajarana
Starajaranienajarana
6 lat temu

Jak obiecał …Tak mamy…,,miasto Alfonsów i złodziei…!” Miasto kantów….A dom bez kultury….za to z taaaaaaki sztukami,takimi sztuczkami,że aż ,,strach się bać”,jak mawiała stara księgowa !!!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Wreszcie zaczyna sie u nas cos ciekawego dziac.
Strzelaniny, poscigi, aresztowania, alarmy bombowe…
Miasto zaczyna żyć!

Izydor
6 lat temu

Czy to prawda ,że CBA było tez w domu kultury ?

Czytelnik
Czytelnik
6 lat temu

Nasze piekne miasto Kolo w czasach Jego Osoby to jak Dziki Zachod!
Jednego dnia: aresztowania przez CBS, Strzelanina na Sienkiewicza, alarm bombowy w Sadzie rejonowym.
Jest godzina 17:00. Ciekawe, co sie jeszcze do wieczora wydarzy?
A wczesniej w Kole wialo nuda.
Dziekujemy Panie Burmistrzu!

Czytelnik
Czytelnik
6 lat temu
Jack
Jack
6 lat temu

No właśnie z tym monitoringiem to też jakieś jaja !

Kobra
Kobra
6 lat temu

Dobra zmiana zaczyna się dziać

Janusz Kupczak
6 lat temu

Ciekawy jestem czy monitoring miejski nagrał zdarzenie na ulicy Sienkiewicza o godz 8,30

bolek
bolek
6 lat temu

do Jacek przyjdą i do urzędu

anwil
anwil
6 lat temu

I na Pana Maciaszka znajdą haczka

Jack
Jack
6 lat temu

Najbardziej martwi mnie fakt że burmistrza nie zabrali.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526