Kryzys w Kole!!! Czy powinna odbyć się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej?

Autor: kurier-kolski.pl | 03.03.2017

Ratusz 2Wydarzenia ostatnich dni są szokujące! Wpierw niezrozumiałe i wątpliwe prawnie zmiany kadrowe w miejskiej spółce MZEC (4 prezesów w ciągu ostatnich 8 miesięcy), zwolnienie poprzedniego Prezesa pomimo ochrony przedemerytalnej, a potem spektakularna akcja łódzkiego CBA, aresztowanie dwóch Prezesów kolejnej spółki miejskiej MZUK i – jak informowały służby – postawienie im zarzutów. Dziwnie wszystko kręci się wokół majątku miasta, i wokół prezesów, a nad wszystkim pieczę sprawuje Burmistrz Miasta Koła jako Zgromadzenie Wspólników.  Gdzie teraz pojawi się CBA (a może i CBŚP) i kto kolejny zostanie zatrzymany? Kolscy radni nie powinni teraz zainteresować się tym wszystkim i zacząć zadawać pytania? Może warto byłoby zwołać specjalną Nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej poświęconą temu kryzysowi i zastanowić się jaka jest przyczyna tego bałaganu, chaosu, powstałej korupcji, zatrzymaniom, temu ogromnemu wstydowi na cały kraj? Warto zapytać kto i w jaki sposób do tego dopuścił??? Dlatego poddajemy ten temat pod rozwagę radnych.

 

Takiego „cyrku” nie pamiętają najstarsi Kolanie! Służby specjalne monitorowały nasze miasto już od długiego czasu i cierpliwie przyglądały się temu, co tu się wyprawia. W końcu nastąpiła akcja i „szambo” się rozlało. Ogromne zaskoczenie, zażenowanie i wstyd na całą Polskę.

Znajomi i rodziny z innych części kraju dzwonią do Kolan z pytaniami typu: co tam u was się wyprawia?

Maciaszek 7Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek, który jest jednoosobowym Zgromadzeniem Wspólników dla kolskich spółek miejskich (a więc szefuje im w imieniu Miasta Koła) o ich prezesach zawsze, przynajmniej na początku, mówił publicznie, że są świetnymi fachowcami i są niezwykle kompetentni.

Sprawa jest rozwojowa. Kto następny wpadnie w ręce śledczych? Komu postawią zarzuty?

Czy w związku z tym chaosem i akcjami służb specjalnych zaplanowane duże inwestycje miejskie, jak np. budowa PSZOK czy przenosiny siedziby MZUK, budowa geotermii czy modernizacja oczyszczalni ścieków, są realne czy zagrożone? Czy w stosunku do nich nie ma jakiś wątpliwości?

Jest jeszcze wiele innych tematów, które budzą od początku kadencji oraz ostatnio kontrowersje. O nich też warto byłoby porozmawiać na sesji, nagłośnić je i chociaż spróbować wyjaśnić. Mieszkańcy Koła oczekują pytań i rzetelnych odpowiedzi na nie, a nie zwodzenia i kręcenia, jak to już nieraz bywało. Mają już dość chaosu i chcą spokoju, a nie tej ciągłej szarpaniny! Dlatego temat zwołania kryzysowej Sesji Nadzwyczajnej uprzejmie poddajemy pod rozwagę Przewodniczącemu RM oraz kolskim radnym.

1-4330

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
60 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
GOSC
GOSC
7 lat temu

Jeżeli nazywasz/nazywacie zatrzymania przez CBA drobnym problemem to ja gratuluj, czytając niektóre wpisy odnoszę wrażenie, że dla niektórych, to, co sie dzieje w mieście jest całkowicie na porządku dziennym, gdzie my żyjemy?

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
7 lat temu

Jaki kryzys?
Nie takim drobnym problemom NASZ BURMISTRZ umie stawic czolo!!!

Ola
Ola
7 lat temu

Sesja piłkarze co się dzieje w mieście ,radni czas na Was .

ciemność
ciemność
7 lat temu

Ciemność, coraz większa ciemność zła ogarnia świat, bo świat odrzucił i nienawidzi światłości świata – Ewangelia Jana 8:12 ….. jaka większość ludzi taki świat, takie czasy ….. ” w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, (3) bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, (4) zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, (5) którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj.” – 2 list apostoła Pawła do Tymoteusza 3:1-5

Przypominalski
Przypominalski
7 lat temu

Kryzys to mielismy za tamtych co rządzili naszym miastem

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Kryzys to mielismy za tamtych co rządzili naszym miastem

Monika
Monika
7 lat temu

A czy osoba, której przedstawiono zarzuty to w ogóle może pełnić funkcje prezesa?

Ola
Ola
7 lat temu

Oczywiście włodarza .

Ola
Ola
7 lat temu

Każdy ma możliwość się naprawić . Liczymy na refleksję Włodzimierza ,czas ucieka suweren czeka

teżPolak
teżPolak
7 lat temu

Ten co podpisuje sie Polak widac ma sie za lepszego od innych. Widac ze musi byc blisko Wodza,bo wazelina leje sie litrami. Tacy zapominają że Polakami i kolaninami jestesmy my wszyscy tu mieszkający a nie tylko wybrańcy jedynie słusznej władzy. Maciaszek zachowuje sie jak słoń w składzie porcelany. Nie liczy sie z nikim.Zapomina że inni ludzie też chcą żyć,maja rodziny i takie same żoładki oraz że Pan Bóg jest nieruchliwy ale sprawiedliwy.Zło które czynimy wraca do nas predzej lub później ze zdwojoną siłą. Nieraz Bóg przemawia nawet przez CBA.

Gigi
Gigi
7 lat temu

Jestem jedną z osób zwolnionych i chyba z perspektywy czasu dobrze się stało ,teraz spokojnie śpię.

sex pistols
sex pistols
7 lat temu

Polak na razie to ty jesteś lemingiem Maciaszka o czym świadczą wszystkie twoje posty , a teraz napisz – zawiodłeś się na jego osobie czy spoko jemu wszystko wolno ????

Polak
Polak
7 lat temu

„Ale przynajmniej był spokój. Nie było takiej zawiści i chaosu. On był administratorem od A do Z, niewiele więcej wychodził poza swoje obowiązki”.
„To co potem się działo, zszokowało ludzi. A poza tym 100 pomysłów na minutę, a ile z tego zrealizowanych? I jakim kosztem?”
Mariusz odpocznij bo Ciebie żółć zaleje.Bądź obiektywny,bo tego nie da się czytać.To co pisałeś kiedyś ,jest nieporównywalne. stajesz się tylko przeciwnikiem P Burmistrza.Kolejnym lemingiem.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

Jeden z wpisow z 2014r -okres wyboru burmistrza:

Re: Postawmy na Maciaszka.

Gość pisze:
Koło to kolos na glinianych nogach i Pan Maciaszek chce sięgnąć po ogromne środki z UE aby odbudować to zadłużone miasto ,które bazuje tylko na kredytach obciążających każdego z nas dlatego trzeba zagłosować na niego ażeby nam wszystkim lepiej się żyło i żeby nikt nie wyjeżdżał z tond bo tu jest nasz dom nasze miasto,większość z nas tu zostanie dlatego głosuje na Stanisława Maciaszka z rodzina i znajomymi.

(Gość » 28 listopada 2014, 18:30 )

Heniu
Heniu
7 lat temu

Zapraszam klakierow na sesje aby bronić swego pana….

Obserwator
Obserwator
7 lat temu

Jako burmistrz i menedżer miasta…. Szanowni państwo pochyle się…. Szanowni państwo taki cel mi przyświeca…. Prezes Mzuk cierpi na syndrom .

Gość
7 lat temu

Szanowni Państwo !
jestem zaskoczony………….

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Że o.niczym nie wiedział…..

Monika
Monika
7 lat temu

pewnie burmistrz przemówi na e-kolo, ciekawa jestem co powie

Andrzej ze starego miasta
Andrzej ze starego miasta
7 lat temu

Jestem ciekawy jak szafranski się zachowa…. Możliwe ze znowu na sesje będzie chory. ..

Obserwator- sympatyk PISU
Obserwator- sympatyk PISU
7 lat temu

@ Wujek Chłodek
Masz rację…. Wszystkich tych co popierali działania nie psuj koła nie idź na referendum….
Pamiętam taki plakat na toruńskiej u brata Pana naczelnika Roberta… Gdzie te panie z koła poparcia burmistrza…. Gdzie ta pani z tego koła co dostała prace na basenie…. Gdzie te panie ze spotkania z mieszkańcami ze szkoły nr 3 i 5…. Gdzie błażejek…. Jeżdżąca zamiatarka mię zagłuszy afery w mieście….

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

@~Obserwator
„Zasadne byłoby zwołanie konferencji prasowej przed ratuszem i wyjaśnienie tematów”

….z jednoczesnym zgromadzeniem wszystkich popierajacych dzialania wlodarza.

Obserwator
Obserwator
7 lat temu

Zasadne byłoby zwołanie konferencji prasowej przed ratuszem i wyjaśnienie tematów

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

A ja mysle, ze to nie koniec „atrakcji” w naszym miescie.

Anonim
7 lat temu

Tyle tematów poruszono warto by posłuchać co ma do powiedzenia osoba zarządzająca miastem .

Kolanin
Kolanin
7 lat temu

Czy Pan od rowerów jest w Radzie Nadzorczej w Ciepliku jestem roz……. y przecież tam trzeba mieć mózg a nie simano i kosycek

Tygrys
Tygrys
7 lat temu

Od momentu kiedy jego osoba usiadła na tronie tylko zwolnienia afery decyzje które śmieszą nawet głupich Bo trzeba być naprawdę idiotą aby nie widzieć co on wyprawia ….. ale jeszcze kilku idiotów zostało niestety

Tygrys
Tygrys
7 lat temu

A Pan Burmistrz krzyczał „To ja jestem prawo” Prawo I Sprawiedliwość Masakra Słyszałem że do Rady Nadzorczej w Ciepliku powołał jednego z członków po szkole specyjalnej( 30 )No to chyba świadczy o nim Ręce cycki opadają

Sex Pistols
Sex Pistols
7 lat temu

A tłumaczenie będzie takie, JA Z TYMI PANAMI NIE MAM NIC WSPÓLNEGO OD SAMEGO POCZĄTKU ICH NIE CHCIAŁEM ZOSTALI MI POLECANI ODGÓRNIE…. buhaha.

????
????
7 lat temu

A wypłata potężnej sumy w gotówce pewnej Firmie? Ilu wierzycieli tej Firmy dzięki temu pozostało z „ręką w nocniku”, bo należności nie przejął komornik?

ON
ON
7 lat temu

Ja uważam, że radni powinni zwołać sesje nadzwyczajna

Aga A
Aga A
7 lat temu

Gość nie bądź smieszny, nie wiesz jak działają takie służby, i lepiej uważaj z pomówieniem

Gość
7 lat temu

Słuchajcie a nie jest to przypadkiem zemsta ze strony Tej Pani ,która już nie pracuje w UM a o wszystkim wiedziała?

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

do kolanina na wygnaniu-jak żyje 50 lat, tak jeszcze nigdy tak źle nie było. Włosy się na głowie jeżą, masakra…

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

do kolanina na wygnaniu-skoro jesteś na wygnaniu to co możesz wiedzieć co się w Kole dzieje, czepiasz się redaktora a nie widzisz co się dzieje w moim mieście, ile syfu, korupcja itd……można by było wymieniać, a wymieniać…..

Kolanin na wygnaniu
Kolanin na wygnaniu
7 lat temu

Media powinny być bezstronne…
Niestety „Kurier Kolski” to chorągiewka na wietrze. W zależności od tego, którą stronę aktualnie opłaca się popierać to wybiera tą właśnie stronę.
Nazywanie się „Serwisem Informacyjnym Miasta Koła” jest naprawdę w tym momencie sporym nadużyciem.
Nie popieram żadnej ze stron- Burmistrz czy też Rada Miasta, patrzę po prostu obiektywnie. Szkoda, że tego obiektywizmu zdecydowanie brakuję Panu Redaktorowi.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

A e-kolo milczy!!! Dlaczego?

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Ja też słyszałam o tym co napisał olek….

zaniepokojony
zaniepokojony
7 lat temu

Sobolewski, do dzieła!!!

Gość
7 lat temu

Uważam,ze w takiej sytuacji Przew.RM winien zwołać nadzwyczajną sesję.
Ze strony radnych powinny paść konkretne pytania do burmistrza
z zaznaczeniem ,ze proszą o odwrotna odpowiedź na sesji a nie jak do tej pory na piśmie i odpowiedzi pisemne nic nie wnoszą nowego.
Jeżeli nasz włodarz nie jest w stanie ,nie umie prowadzić dialogu na wizji to niech poda się do dymisji i nie robi więcej szkód dla miasta.

Sytuacja jest bardzo poważna .
Zaniepokoił mnie bardzo e-mali od olka.

ala
ala
7 lat temu

Chodzą słuchy po mieście że CBA TERAZ ZAJRZY DO URZĘDU I DOMU KULTURY W KOLE….ciekawe czy to prawda?

Obserwator
Obserwator
7 lat temu

To jest właśnie transparentnosc przejrzystość i „uciwosc” pana menedżera miasta. Tymi słowami się pochylił przed mieszkańcami i taki mu cel przyświecał. Tylko w tym wszystkim musiało mu pomóc CBA którzy ponoć w tamtym roku byli ” na kawie ” w ratuszu przy okazji szukania czegoś na byłego prezesa klukaczynskiego. I.co nie udało się….

koks
koks
7 lat temu

wywalic dziada z kola i bedzie spokoj

Anonim
7 lat temu

Dodać należy organizowane przez Pioruna pikniki przedreferendalne z kiełbasą , pizzą i przysłowiowym grillem .

sex pistols
sex pistols
7 lat temu

Widzicie gdyby nie nagonka w mediach lokalnych na grupę referendalną , gdyby nie klakierska postawa mieszkańców którym płacono po 20 zł za klaskanie w MDK i innych spotkaniach z mieszkańcami – nie było by tego burdelu w mieście , daliście się wszyscy nabrać na biały kołnierzyk i dobrze skrojony garnitur – do tego wystarczyły siłownie- poniekąd zakupione z pieniędzy podatnika , parówki pod ratuszem i akcja – NIE HAMUJ KOŁA – IDĘ NA GRILLA . To teraz grillujcie sobie dalej .
Kto znał tego człowieka w przeszłości ma zdanie o nim najgorsze popytajcie w jego otoczeniu a zrozumiecie o czym piszę …..

Kolanka
7 lat temu

Jeszcze Pan Florian Olejniczak, to naprawdę dobry Radny.

brawo
brawo
7 lat temu

bardzo podoba mi sie tez postawa pani radnej Tamborskiej
pomimo przynaleznosci do PiS jest obiektywna i konkretna
to wlasciwa osoba nawet na stanowisko burmistrza z ramienia PiS
brawo !

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

@~olek
Jesli to prawda co piszesz, to jest gorzej anizeli mozna sobie wyobrazic.
Osoba (obojetnie -moja, twoja czy JEGO), ktora jest psychicznie chora odpowiada za popelnione czyny ale nie ponosi za nie odpowiedzialnosci karnej.
To tak w skrocie, poniewaz jest to troche bardziej skomplikowane.
I tu wlasnie:
Da liegt der Hund begraben!

Adam
Adam
7 lat temu

Niestety nie da się ukryć iż p Burmistrz lubi robić interesy z ludźmi nie do końca uczciwymi , Spalarnia , jeden z członków firmy karany za przestępstwa gospodarcze , ustawienie przetargu na zakup koszy w Łodzi a był prezesem MPO , Teraz były prezes MZUK w Kole i obecny prezes MZUK , CBA zatrzymuje za takie samo przestępstwo , czy to przypadek iż nasz burmistrz współpracuje z ludźmi takiego pokroju ? Czekamy na dymisję p Burmistrz z zajmowanego stanowiska , tak jak sukcesy sobie przypisuje tak i porażki spadają na jego barki ,zwolnił ludzi uczciwych zarzucając im wyimaginowane przestępstwa czy inne bzdety a zatrudnił ……………….sami osądźcie kogo

Tom Bombadil
Tom Bombadil
7 lat temu

Dokładnie, mi też podoba się postawa Pani Obiały i Baryły

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526