Warsztaty z Michałem Larkiem w kolskiej Bibliotece. Było fenomenalnie!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.03.2017

Warsztaty z Michałem Larkiem (20.03 (26)Było fenomenalnie! – takie opinie wyrażali ich uczestnicy warsztatów z Michałem Larkiem. Kameralna atmosfera, zaproszony gość, który utrzymywał bardzo dobry kontakt ze słuchaczami i dzielił się swoją ogromną wiedzą na temat kreatywnego pisania. Uczestnicy warsztatów – 15. trzecioklasistów z Gimnazjum nr 1 w Kole – podczas 1,5 h sesji, która odbyła się 20 marca br. w Czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole omówili najważniejsze elementy opowieści, dowiedzieli się jak jak tworzyć historie, które zaintrygują odbiorców, jak umiejętnie podtrzymać ich uwagę i że dramaturgia to klucz do sukcesu.

 

Nic w tym dziwnego, że „było fenomenalnie”! Prowadzący Michał Larek jest adiunktem w Zakładzie Literatury i Kultury Nowoczesnej IFP UAM, gdzie bada literackie techniki przyciągania uwagi odbiorcy; prowadzi warsztaty, na których testuje skuteczność najrozmaitszych narracji, opowieści, fabuł. Zafascynowany jest storytellingiem, kryminałami i sztuką wywiadu. Jest miłośnikiem kultury popularnej, uzależnionym od amerykańskich seriali. Wiarygodność swojej teoretycznej wiedzy sprawdza, pisząc felietony, reportaże, a także większe formy.

Warsztaty z Michałem Larkiem (20.03 (34)

Warsztaty z Michałem Larkiem (20.03 (35)

Warsztaty z Michałem Larkiem (20.03 (37)

Wydał m. in.: zbiór reportaży „Rozmowa była możliwa. Rozmowy z pisarzami”, „Przywracanie, wracanie. Rozmowy szczecińskie z Arturem D. Liskowackim” (razem z J. Borowczykiem), „Martwe ciała”, reportaż kryminalny (z W. Ciszakiem), „Punkty zapalne. 12 rozmów o Polsce i świecie”. W sierpniu 2016 ukazała się powieść kryminalna, wykorzystująca elementy reportażu ,„Mężczyzna w białych butach”  (z W. Ciszakiem).

Źródło: PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526