Uderzył samochodem w latarnię uliczną i uciekł. Zatrzymał go policjant po służbie.

Autor: kurier-kolski.pl | 22.03.2017

317-159549Funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kole, będąc po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który chwilę wcześniej osobowym BMW uderzył w uliczną lampę. Dzięki zdecydowanej i godnej naśladowania postawie policjanta, 49-letni mieszkaniec gminy Koło odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

O tym, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, doskonale wiedzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole. W sobotnie popołudnie, kolejny funkcjonariusz kolskiej komendy wykazał się stanowczością oraz godną naśladowania postawą i zatrzymał pijanego kierowcę, który spowodował kolizję drogową.

Do zdarzenia doszło 18 marca na skrzyżowaniu ulic Toruńska/Broniewskiego w Kole, kiedy to jadący po służbie autem policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KPP w Kole, zauważył jak osobowe BMW uderza w uliczną latarnię, a następnie szybko odjeżdża z miejsca zdarzenia.

Policjant natychmiast udał się za sprawcą kolizji drogowej i gdy BMW się zatrzymało dwie ulice dalej, funkcjonariusz podszedł do kierowcy, a następnie przedstawił się ukazując legitymację służbową. Zdezorientowany kierowca chciał nawet uciekać pieszo, ale szybko został obezwładniony przez interweniującego stróża prawa. Policjant zabrał kierowcy kluczyki od auta, a następnie powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kole o zaistniałym zdarzeniu.

Kierowcą osobowego BMW okazał się pijany 49-letni mieszkaniec gminy Koło. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany mężczyzna odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji drogowej, ale także za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526