Radni przeciwni zadłużaniu miasta – zdjęli z porządku obrad projekt uchwały o zaciągnięciu 3,8 mln.zł. kredytu!

Autor: kurier-kolski.pl | 29.03.2017

herbJuż na początku dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Kole radni podjęli decyzję o kilku ważnych zmianach w porządku obrad. Między innymi na wniosek Komisji Budżetu i Finansów, który zgłosił jej przewodniczący radny Tomasz Sobolewski, radni przegłosowali wniosek tej najważniejszej komisji Rady o zdjęcie z porządku obrad toczącego się posiedzenia propozycji burmistrza Stanisława Maciaszka o zaciągnięciu długoterminowego kredytu bankowego w kwocie ponad 3,8 mln.zł. Sobolewski uzasadnił takie stanowisko swojej Komisji tym, że można zaciąganie kredytu jest bezzasadne, gdyż można wygospodarować środki na inwestycje z budżetu, bez potrzeby zaciągania kolejnych kredytów. W głosowaniu 13 radnych poparło ten punkt widzenia, 2 było przeciw, a 3 wstrzymało się od decyzji.

 

Radny Ryszard Karolak zapytał dlaczego Komisja chce zdjęcia z porządku obrad projektu uchwały autorstwa burmistrza Stanisława Maciaszka o  zaciągnięciu kredytu bankowego. Odpowiedział mu Przewodniczący Tomasz Sobolewski, który powiedział, że po bardzo wnikliwej analizie i dyskusji nad tematami pod obrady marcowej sesji Rady członkowie Komisji doszli do wniosku, że przy pewnych zmianach w budżecie kredyt nie będzie konieczny, a miasto czekają w najbliższej przyszłości kolejne ważne inwestycje, w tym drogowe, robione również z Powiatem, gdzie miasto będzie musiało dać swój wkład finansowy, by mogły one dojść do skutku, więc warto powstrzymać się obecnie z decyzjami i poczekać. Dał przykład np. przebudowy ul. Przemysłowej, gdzie dzięki propozycjom członków Komisji uda się zabezpieczyć całą sumę niezbędną do realizacji inwestycji, bez potrzeby dalszego zadłużania miasta.

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Ela
Ela
7 lat temu

Radny Sobolewski klasa !!!!!!!!!!!!!!

Monika
Monika
7 lat temu

Brawo, tak trzymać

Niezależny
Niezależny
7 lat temu

Brawo Radni!

ewffdfffrerr
ewffdfffrerr
7 lat temu

Brawo radni!!!

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Kredyty to każdy d….. potrafi brać i najlepiej jeszcze spłacać go kolejnym…tu jego wizja niestety się kończy. Ciekawe czy takie praktyki stosuje w swoim gospodarstwie domowym.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526