Trenerzy klas sportowych na stażu w Pogoni Szczecin

Autor: kurier-kolski.pl | 14.03.2017

Trenerzy w SzczecinieW dniach 6 – 11 marca trenerzy Piotr Krzyżanowski i Łukasz Sikorski, na co dzień pracujący w klasach sportowych o profilu „piłka nożna” w Zespole Szkół nr 1 w Kole przebywają na stażu trenerskim w klubie Pogoń Szczecin. Trenerzy mają możliwość zapoznania się ze strukturami jednej z najlepszych Akademii piłkarskich w Polsce. Warto wspomnieć, iż grupy młodzieżowe Pogoni w ostatnich latach walczą na każdym szczeblu o mistrzostwo Polski.

W trakcie stażu trenerzy zapoznają się ze strukturami Akademii, funkcjonowaniem klubu, poznają najnowocześniejsze trendy prowadzenia zawodników według modelu gry obowiązującego w Pogoni Szczecin. Szkolenia odbywają się codziennie od 7.30 do godziny 20.00 i podzielone są na zajęcia teoretyczne, obserwację treningów poszczególnych grup młodzieżowym, indywidualne rozmowy ze sztabem szkoleniowym Akademii i pierwszego zespołu Pogoni. Trenerzy Olimpii pogłębiają swoją wiedzę w zakresie taktyki gry, przygotowania motorycznego w poszczególnych kategoriach wiekowych, sposobu prowadzenia profesjonalnego zespołu, skautingu oraz analizy meczowej. Warto dodać, że jest to już czwarty staż obydwu trenerów w klubach Ekstraklasy i I ligi. W przeciągu dwóch lat odbyli staże w takich klubach jak: Lech Poznań, Piast Gliwice, GKS Bełchatów.

Bez wątpienia przełoży się to na jeszcze wyższy poziom szkolenia młodzieży w kolskim klubie oraz klasach sportowych Zespołu Szkół nr 1 w Kole. Dodajmy, że już wkrótce rusza rekrutacja do klas piłkarskich dla kolejnych roczników chłopców i dziewcząt, którzy od września rozpoczną naukę w klasach czwartych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole. Na zdjęciu – z trenerem Pogoni Szczecin Kazimierzem Moskalem.

Źródło: ZS nr 1 w Kole

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526