Ruszyła budowa marketu Bricomarche!

Autor: kurier-kolski.pl | 14.03.2017

20170307_142456Na dawnym placu targowicy zwierzęcej przy ul. Toruńskiej w Kole ruszyła budowa marketu budowlanego Bricomarche. Teren został już ogrodzony, są na nim robotnicy i maszyny budowlane. Otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku. Wraz z marketem ma być wybudowana droga wzdłuż terenu, łącząca ulicę Toruńską z ul. Piaski. Drogę wybuduje na swój koszt inwestor. Przypomnijmy, że pomysł ten był bardzo mocno forsowany przez kolskich radnych, a szczególnie przez radnego Floriana Olejniczaka, który wielokrotnie podkreślał, żeby nie popełnić błędu jaki zrobiono wcześniej przy okazji budowy innych marketów w naszym mieście. – Jeśli ktoś chce coś tak potężnego wybudować, powinien również partycypować w kosztach uporządkowania terenu dookoła i zrobieniu dróg dojazdowych – powtarzał radny. I doprowadził do tego, że droga zostanie wybudowana dla mieszkańców bez żadnych kosztów ze strony Urzędu Miasta. Brawo!

 

Florian OlejniczakSama budowa marketu rodziła się w wielkich bólach i rodziła wiele kontrowersji. Protestowali rodzice dzieci, które miały chodzić do nowego przedszkola, które znajduje się tuż obok, a także lokalni przedsiębiorcy, szczególnie ci mający firmy handlujące materiałami budowlanymi, których w pobliżu tego terenu jest przynajmniej kilku. Ostatecznie decyzja o budowie marketu zapadła. Część mieszkańców cieszy się, że będzie miała większy wybór i – możliwe – niższe ceny poprzez większą konkurencję, a inni są niezadowoleni. Jaki będzie bilans – pokaże życie.

Na pewno jest jeden duży plus tej inwestycji – zostanie uporządkowany i zagospodarowany porastający dotychczas chwastem teren przy głównej ulicy miasta, a Kolanie i mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać z nowej drogi łączącej ulicę Toruńską z ulicą Piaski dzięki pomysłowi i determinacji radnego Floriana Olejniczaka – Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Zagospodarowania Przestrzennego (na zdjęciu obok).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanka
6 lat temu

Brawo Panie RADNY, ma Pan dobre i ciekawe pomysły. Tak trzymać.

Ina
Ina
6 lat temu

Tak trzymać Panie Florianie .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526