Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Kole to pomysł byłego Prezesa sprzed 3 lat!

Autor: kurier-kolski.pl | 07.03.2017

MZEC ciepłociągNa stronie internetowej Miasta Koła nie przeczytamy zupełnie nic o zatrzymaniach CBA w Kole ani o innych negatywnych wydarzeniach, za to ukazał się kolejny tzw. „temat zastępczy”, który mógłby odwrócić uwagę od ostatnich traumatycznych wydarzeń. W informacji tam zamieszczonej czytamy o spotkaniu burmistrza z nowym prezesem MZEC-u, podczas którego „omawiano rozbudowę sieci ciepłowniczej o kolejne osiedla, na kolejne lata”. W ten sposób Stanisław Maciaszek próbuje pokazać, że nowy szef „Cieplika” jest tak kompetentny, że od razu bardzo energicznie przystąpił do działań. Ale czy na pewno tak jest? Przypomnijmy, że koncepcja rozbudowy sieci ciepłowniczej na nowe osiedla w m. Kole została opracowana w roku 2015 przez ówczesnego Prezesa Mariusza Skurzyńskiego w ramach 3-letniego planu rozwoju spółki zgłoszonego do Urzędu Regulacji Energetyki w Warszawie. Plan ten, już po zwolnieniu Prezesa, był realizowany przez „Cieplik” w roku 2016, a teraz zapewne będzie w 2017. Nie jest to więc żadna nowość! Ten pomysł i wykonanie koncepcji są autorstwa M. Skurzyńskiego!

Modernizacje starej sieci ciepłowniczej oraz rozbudowa nowej trwają od lat i były priorytetem w działalności zwolnionego 8 miesięcy temu, wieloletniego Prezesa spółki miejskiej MZEC Mariusza Skurzyńskiego. Także ostatni zwolniony Prezes dr Zbigniew Adamkiewicz kontynuował tę pracę, czego dowodem jest np. „przedstawienie informacji na temat rozbudowy sieci w kierunku osiedla Płaszczyzna” na posiedzeniu Rady Nadzorczej spółki MZEC w dniu 23 lutego 2017 roku, a więc bardzo niedawno.

Dla przypomnienia, tu pod spodem prezentujemy jeden z naszych wcześniejszych artykułów na ten temat (wystarczy kliknąć na ramkę, by zobaczyć materiał):

Trafiają z modernizacjami bez pudła. Wymienili rury, które miały 40 lat!

 

 

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Anonim

Monument sie oczywiscie postawi. Sadze, ze za kolejne pozyczone pieniadze.
Jakichkolwiek pieniedzy w budzecie miasta (po zaspokojeniu wszystkich, ktorym nalezy sie odszkodowanie zwiazane z polityka kadrowa) niestety nie bedzie.

Anonim
6 lat temu

Postawić monument zarządzającemu jest tak wspaniale !!!!!!!!!!!!!!

MEN
MEN
6 lat temu

Przynajmniej dobrze że się robi. Mieszkańcy na tym skorzystają. Dobrze by było gdyby był jeszcze realizowany pomysł Geotermii którą zapoczątkował pan F. Olejniczak.

Gal
Gal
6 lat temu

Z wywiadu z Panem B……nie dowiedziałem się niczego konkretnego, brak odpowiedzi na pytania i omijanie tematu to po co ten wywiad, po to żeby był. KPINA

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Widać strach Jego Osoby przed konsekwencjami błędnych decyzji, wystarczy posłuchać jego wywiadu…

Słoneczko
Słoneczko
6 lat temu

Krzyk zdlawiony przez strach, wstyd i niepewność siebie samego, sprawia ból i prowadzi do duchowej bierności a czasem i depresji

Zmartwiony
Zmartwiony
6 lat temu

Takiego psuja,Koło dotąd nie widziało…
,,PiS ośmielił lumpiarstwo…”,powołując…burmistrza….
Nareszcie realizuje się koncepcja burmistrza:,,Kołem rządzą Alfonsi i złodzieje…”

Pracownik
Pracownik
6 lat temu

Skura był najlepszym prezesem tej spółki!!!!!!!@
Czekamy na jego szybki powrot do MZECu.

iga
iga
6 lat temu

Sukces ma wielu ojców,a porażka jest sierotą.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526