„Referendalna” zamiatarka blokuje miasto w godzinach szczytu. Kierowcy są tym naprawdę mocno „wkurzeni”!

Autor: kurier-kolski.pl | 23.03.2017

porzadki2Wczoraj i dziś widać na kolskich ulicach szczególne ożywienie służb miejskich oraz osób sprzątających ulice, w tym także zatrudnionych przez Miasto poprzez Powiatowy Urząd Pracy (najczęściej z robót interwencyjnych i publicznych). Piasek, który licznie zgromadził się przy krawężnikach jest ręcznie wzruszany, a następnie zbierany przez jeżdżącą po mieście zamiatarkę sławnej spółki miejskiej MZUK. Szkoda tylko, że zamiatarka jeździ w godzinach największego ruchu ulicznego, w godzinach szczytu, powodując duże utrudnienia dla kierowców. To ta sama zamiatarka, która zakłócała niegdyś konferencję prasową grupy referendalnej, a więc mocno buczy, mocno kurzy i jeździ wolno… Czy naprawdę trzeba tak denerwować ludzi? Nie można tego zrobić bardziej do południa lub wczesnym wieczorem? W tej sprawie do naszej Redakcji zadzwoniło i napisało wiele osób. Problem dajemy pod rozwagę nowej pani Prezes spółki komunalnej.

 

porzadki

porzadki 3

Subskrybuj
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
niczniczyporuk
niczniczyporuk
7 lat temu

Anonim, a Ty pracujesz od 4:30 ? Jak pracujesz to zamieć trochę ulicy. Rozumiem, że jedna zamiatarka korkuje całe miasto… hehe. Miejska megalomania… A kierowcy z korków muszą koniecznie wracać Toruńską z pracy bo wtedy widać ich ałdi w tereiku :))))

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Z tego co wiem to nie tylko prezes MZUk ludziom nakazuje gdzie i kiedy maja pracować Tam są i brygadziści przecież. I paniz biura zajmujaca się parcownikami. Kiedyś jeden brygadzista wysyłał kobiety w południe na sprzątanie ulic, wyrywanie chwastów w upale a bywało, że nie dowiózł wody a ponad 30 stopni upał. Sprzątanie ulic powinno być od 4,5 rano wtedy mały ruch. Można tak pracę ustawić. Ludzie wszystko na prezesów ale przecież prezesi nie zajmują sie wszystkim. Mają ludzi od tego. Jak urzędniczka w Urzędzie Miasta nei ejst miłą to nie jest w ina burmistrza.le i można iść na skargę powiedzieć bo wielu za plecami gada ale do burmistrza na osobę bardzo niemiłą i niekompetentną nie pójdzie nikt. Tak się kilka uchowało niekompetentnych, bardzo niemiłych i patrzących z góry bo to pani urzędniczka wielka jest. No ale chociaż teraz przynajmniej pracują. Bo muszą. No ale jak takich urzędników burmistrz zwolni to potem krzyk wielki na całe miasto jest. Prawda?

MEN
MEN
7 lat temu

Bez przesady kiedyś to trzeba posprzątać. Zbieranie piachu po zimie idzie w szybkim tempie i nie ma co narzekać .Dawniej sprzątanie odbywało się przed tylko dniami Koła i nikt nie narzekał?
Troszkę optymizmu nie widzę w tym problemu tak jest na wiosnę w każdym mieście. Co do bezpieczeństwa to pracownicy mają kamizelki,
jest dzień i są widoczni. Co mieli stawiać barierki? by tamować cały pas? Każdy rozsądny człowiek to zrozumie to tylko jeden dzień.

lala
lala
7 lat temu

A może ktoś zauważył ,że nikt nie pomyślał o bezpieczeństwie tych ludzi ,którzy pracują .

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Jak się nie czepia,jak każe ludziom sprzątającym może w nocy pracować. A kiedy maja żonkę przytulić?Gdzie w tym naszym Kole jest godzina szczytu i wielkie korki?

Ffff
7 lat temu

Szkoda że nikt nie interweniował jakiś czas temu jak na ul.Torunskiej odbywały się wymiany rur i tworzyły się gigantyczne korki też w godzinach szczytowym gdzie ludzie się spuzniali do pracy.A teraz jest poboiowisko po którym nie da się jechać. Szkoda panie redaktorze że pan owym nic nie wspomniał tylko się śmieciami czepia i ludzi którzy sprzątają nasze miasto.

ON
ON
7 lat temu

Człowieku, nie pogrążaj się, przecież widzisz co wyrabia się w tym mieście, zdaniem mieszkańców z którymi rozmawiałem tych rzeczy jest zdecydowanie więcej niż tych dobrych

Gosc
Gosc
7 lat temu

Nie robić źle, robić jeszcze gorzej…..ludzie czy wy w czymś widzicie dobre strony???

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

@~gosc
W pelni sie z Toba zgadzam.
Zeby jednak w rozwiazac problem w sposob jak najmniej uciazliwy dla uzytkownikow drog, trzeba jeszcze umiec myslec i miec czym myslec!

gosc
gosc
7 lat temu

To prawda, ta zamiatarka wyjezdza w takich godzinach ze naprawde stwarza ogromne utrudnienia, przeciez mozna to rozwiazać inaczej, tak jak pisze pan redaktor, albo przed poludniem albo wczesnym wieczorem (kiedy wiekszosc ludzi jest w pracy lub z pracy juz wrocila)

geenger
geenger
7 lat temu

Tobie zegnam rozum odebrało z tego fanatyzmu do sołtysa.

kolkaa
kolkaa
7 lat temu

Do zegam. Oczywiście ,że to prawda. Nie ładnie tak komuś ubliżać, ze rozum odebrało.

ON
ON
7 lat temu

Do zegam
O co ci chodzi czlowieku, przecież to prawda

zegam
zegam
7 lat temu

„To ta sama zamiatarka która zakłóciła niegdyś konferencję grupy referendalnej”. Piszącemu tą informację chyba rozum odebrało.

Monika
Monika
7 lat temu

Jak zwykle chcą pokazać, że jest nowa prezes i już są zmiany na lepsze, wszyscy wzieli sie do roboty, to typowy syndrom działań (podobnie bylo z MZEC-em powolal nowego prezesa i już na drugi dzień odbylo sie spotkanie w którym ustalano strategie, rozbudowa sieci cieplowniczej), nie ma to jak robienie czegoś na siłę, pod publikę, wmawianie ze te zmiany są na lepsze

Ola
Ola
7 lat temu

Teraz zaglusza opinie mieszkańców o władzy .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526