Prezes „Cieplika” odwołany!!! Jest nowy Prezes MZEC Dariusz Rosiak z Kłodawy

Autor: kurier-kolski.pl | 02.03.2017

mzec 2O godz. 9:00 zaczęło się dziś posiedzenie Rady Nadzorczej spółki miejskiej Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kole. Już około g.10:00, z nieoficjalnych jeszcze informacji, dowiedzieliśmy się, że – zgodnie z naszymi przewidywaniami – w jego trakcie doszło do odwołania dotychczasowego Prezesa doktora ekonomii Zbigniewa Adamkiewicza oraz do powołania nowego szefa spółki.  W tym momencie mamy potwierdzenie i wiemy, że jest to prawda! Nowym Prezesem został Dariusz Krzysztof Rosiak z Kłodawy. Nowy Prezes przejął już gabinet na terenie spółki miejskiej od swojego poprzednika i rozpoczął pracę. Rosiak jest czwartym szefem kolskiego „Cieplika” w przeciągu ostatnich 8 miesięcy. Wkrótce napiszemy więcej , co działo i dzieje się w MZEC. Bądźcie z nami!

 

IMG_0515b

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
42 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

Dodam, ze takich rzadzacych zza krat jest w Polsce wiecej.
To nie tylko Pokowice.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~R
Z tym skroceniem bywa roznie.
Ponizej cytuje fragment art.
„Burmistrz Polkowic od lipca przebywa we wrocławskim areszcie śledczym pod zarzutem korupcji. Ponieważ nie został odwołany z funkcji, swoje obowiązki sprawuje zza krat. Dziś po raz kolejny aresztowanego samorządowca odwiedzili jego podwładni.”

Mozna? Mozna!

R
R
6 lat temu

Wracając do tematu. To jest szansa, że obecną kadencję miejskiego szkodnika może skrócić gdzieś pośrednio sąd, a ostatecznie radni, którzy gdyby się coś wydarzyło, to mandat Maciaszkowi przecież wygaszą, a sprawy różne w sądach są.

R
R
6 lat temu

Też uważam, że temat warto zakończyć i widzę że nie przekonam, ale gościa, którym przecież nie jestem, naprawdę przepraszam. Co do „WzR”, nie będę drążył też, tylko jeśli te paszkwile i peany ktoś inny pisał „na pańskie konto”, to radzę jak najszybciej choćby przeczytać te brukowce od deski do deski. Bo wskutek tego, co mówił burmistrz, są one teraz (OK, zapewne niesłusznie) przypisywane Panu.

Grzechu
Grzechu
6 lat temu

Panowie w pingponga? Umówcie się na mecz i sobie pograjcie! A dla nas najważniejsze dla mieszkańców Koła jest to, czy my musimy jeszcze dalej cierpieć przez tego szMaciaszka ?! Przecież do końca swojej kadencji to on jeszcze narobi tyle długów że będziemy mieli najdroższą wodę i najdroższa energię w całej Polsce!

Mariusz Kozajda
Mariusz Kozajda
6 lat temu

Nie mylę z nikim. I po raz kolejny mnie Pan pomawia wypisując rzeczy, o których nie ma bladego pojęcia. Pan Maciaszek mówił różne rzeczy, w tym tak bzdurne, że niby byłem „rzecznikiem prasowym”. I nie byłem odpowiedzialny za treść merytoryczną tekstów. To co było mówione na sesji wtedy było ewidentną nieprawdą.
Uważam temat za zakończony.

R
R
6 lat temu

Panie Mariuszu, kulą w płot. Jeszcze mnie z kimś pan myli… Ludzie mają niestety czasami dość podobne zdanie i lubią je z sobą wymieniać. Tak to jest i przykro mi, że kogoś być może naraziłem na to, że teraz ma Pan złe zdanie o niewłaściwym człowieku. Jednak co do ewentualnej nieprawdy,by ewentualnych pomówień, to przepraszam, jeśli coś takiego w ogóle gdziekolwiek by było. Prawdą jest natomiast to, że w czasach, o których mówię „WzR” były tubą propagandową Maciaszka, a za teksty odpowiadał Pan, on na sesjach mówił to głośno przecież, wtedy trzeba było prostować. Pozdrawiam.

Mariusz Kozajda
Mariusz Kozajda
6 lat temu

Panie Damianie, podpisany wyżej jako „R”. Proszę skończyć mnie pomawiać i pisać nieprawdy, bo zaczynam mieć tego dość. Nie będę po raz kolejny wyjaśniał, bo już wcześniej to robiłem w komentarzach, pewnych oczywistych faktów.
Powinien Pan wpierw przypomnieć sobie jak to było, gdy Pan był w Urzędzie Miejskim oraz gdy biegał Pan do Maciaszka po pracę. I co się stało, gdy Pan jej nie dostał? A gdyby Pan ją wtedy dostał, to przecież oczywiście byłby Pan cichutki jak mysz kościelna i nie wychyliłby się Pan nic a nic!
Jest Pan typem złośliwego filozofa, który za swoje porażki wini wszystkich dookoła, ale chyba najmniej tych, którzy są ich przyczyną. Proszę w końcu zostawić mnie w spokoju i zająć się własnymi sprawami i problemami.
Pozdrawiam.

R
R
6 lat temu

@Anonim OK, przymusu nie ma, ale wśród „tych co od Maciaszka dostają kase” jeszcze około pół roku temu był właśnie pan Mariusz. Niestety tzw. „(opo)Wieści na rauszu” były za czasów redaktorowania pana Mariusza najbardziej wredną, najbardziej zajadłą szmatą Jego Osoby. Co więcej z samym panem Mariuszem też zdarzyło mi się kilka razy rozmawiać i wyznawana przez pana Mariusza zasada „pecunia non olet” mi jakoś nie leży. Jasne, zaglądam tutaj, bo wiem, że tacy neofici są najgorliwsi i teraz to tu można wyczytać bardzo dużo. Zresztą u „tych co od Maciaszka dostają kase”, czyli pana Bartka sesję na żywo można zobaczyć i wyrobić sobie zdanie samemu, czy tak? Tylko tak… nie to, żebym też ja był niereformowalny. W końcu jednym z tych, który się zmienił bardzo radykalnie był niejaki Szaweł (Saul) z Tarsu, czyli święty Paweł, więc i może też u pana Mariusza to jest szczere, czyli chodzi mi o to, że na moje zaufanie trzeba zapracować. Ludziom, którzy w kampanii byli przy Jego Osobie, też jest dziś ogromnie wstyd i wiem, że się naprawdę zmienili, zatem wszystko jest możliwe. To chyba w temacie tyle.

wdf
wdf
6 lat temu

Obniżka pensji burmistrza o 50 % to niewiele przy zarobkach siegajacych prawie 13 tyś zł . Radni powinni mu dac conajwyżej 3,5 tyś na reke i wystarczy.

Jack
Jack
6 lat temu

Chcę zostać burmistrzem tylko nie wiem do którego psychiatryka mam się udać ?

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Zapomniałem dodać, że kolanin ma ciekawy pomysł powyżej. Na pewno godny przemyślenia.

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Mnie się podoba teraz kurier i to bardzo. Można by rzec, że pan Mariusz odzyskał pazur dziennikarski. Znów wróciły te artykuły jakich nie doświadczaliśmy już bardzo dawno. Każdy w swoim fachu ma gorsze dni. Jagielski też stracił ten kunszt dziennikarski z Wieczoru z Wampirem i teraz denne ma te talk showy, ale myśle że się odrodzi.

kolanin
kolanin
6 lat temu

Drodzy radni obniżyć pensje Burmistrzowi o 50 procent może się obudzi

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Rafał nie ma przymusu wchodzenia tu i czytania.
Nie podoba ci się nie musisz.Czytaj tych co od Maciaszka dostają kase.Na pewno sa przez to bardziej wiarygodni hehehe
Żegnamy!

Banan
Banan
6 lat temu

Czy w interesie cieplika i miasta sa takie zmiany prezesów co 4 miesiace? Ciekawe jak długo utrzyma sie ten Rosiak. Moze gdy nie bedzie fikał jego osobie to nieco dluzej niz jego poprzednicy. Trzeba koniecznie patrzec mu na rece i monitorowac decyzje. Pracownicy MZEC nie badzcie bierni! W waszym interesie jest to robic.

Rafał
Rafał
6 lat temu

Panie Mariuszu, Jego Osoba ma niestety rację, że jest pan niezbyt wiarygodny. Trzeba było myśleć, zanim Jego Osoba pana raczył przyjąć. Teraz to ten „KK” jest niestety jak dla mnie czymś w rodzaju „WzR”, ale to tylko według tego kierunku i zwrotu, jak aktualnie wieje wiatr…

Dlaczego
Dlaczego
6 lat temu

Niech pan nie podjudza panie kurier

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Panie Mariuszu, wszystko jest w porządku, złośliwość rzeczy martwych. Pozdrawiam serdecznie

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

I dobrze się Tobie wydaje

Robert
Robert
6 lat temu

Mi sie wydaje ze to zgromadzenie wspolnikow ma decydujacy glos, rada tylk wyraza jego wole

Kol. od ur.
Kol. od ur.
6 lat temu

Od razu zmienili dane. Ale się pospieszyli!
http://bip.mzeckolo.pl/1/30/organy_spolki

Kol. od ur.
Kol. od ur.
6 lat temu

A kto jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Cieplika?

Marek K
Marek K
6 lat temu

Rada Nadzorcza działa w interesie zgromadzenia wspolnikow, ktorym jest organ wykonawczy, czyli wójt/burmistrz/prezydent, jest wyrazicielem jego woli

Kol. od ur.
Kol. od ur.
6 lat temu

No cóż, to było niestety do przewidzenia. Skoro Rada Nadzorcza miała coś do powiedzenia to siebie broniła i oczywiście pozbyła się prezesa. Prezesa, który twierdził,że ta Rada nic nie kapuje. Czyli? Prezes be i Rada zrobi swoje. Prezes Adamkiewicz to przynajmniej przyzwoity facet. Dobry organizator i manager firmy. Od roboty miał ludzi ale chciał mieć ludzi kompetentnych. Rada powinna tym bardziej być kompetentna a nie bo zrobił ktoś papiery na członka rady. 5 tysięcy,egzamin i możesz być członkiem jakiejkolwiek rady nadzorczej, znasz się czy nie na tym, co ta firma robi. .Oczywiście i znajomości bo bez tego żadna rada do siebie Ciebie nie wpuści.

Gość
6 lat temu

Panie Mariuszu !
W Panu nadzieja ,może Pan przeprowadzi wywiad z byłym Prezesem Panem Adamkiewiczem i przedstawi swoje zdanie na temat jego odwołania a póżniej nowym Prezesem tym spoza Koła.
Przecież to wszystko idzie w swiat a w rozmowach telefonicznych ludzie pytaja co się u Was w Kole dzieje.
Ręce opadają.
Panie Mariuszu a może Pan to jakoś ogarnia i ppisze swoim czytelnikom a ma Pan ich coraz wiecej !

Mieszkaniec Koła 1000000%
Mieszkaniec Koła 1000000%
6 lat temu

Czy nie taniej dla miasta byłoby pozbyć się nieudanego pseudo burmistrza?

Gość
6 lat temu

Ja pytam co robi prawnik w Urzędzie czym się zajmuje.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

To ten sam p.Rosiak co miał spółke paszową w Klodawie?

Anna W
Anna W
6 lat temu

A kto DECYDUJE o odwołaniu?

f g
f g
6 lat temu

A kto powołuje rade?

ed
ed
6 lat temu

Jack jak Ty mało rozumiesz bidulku… Jak to kto oczywiscie że Rada Nadzorcza.Nie wazne czy jest czy jej nie ma.

Jack
Jack
6 lat temu

Nie rozumiem kto odwołał prezesa jeżeli rady nie ma ?

Jack
Jack
6 lat temu

Tym przypadkiem powinni zająć się psychiatrzy i to kilku bo jeden tego nie ogarnie !

koks
koks
6 lat temu

podstawic taczke i jak maryne otransportowac za miasto i bedzie spokoj

Anna W
Anna W
6 lat temu

A może by tak media tym zainteresować?

Grzechu
Grzechu
6 lat temu

Maciaszek Zmieniaszek chyba u tego pana coś nie tak pod sufitem, ciekawe czy też zwalniał by tak ludzi, jakby sam musiał im płacić odszkodowania z własnej kieszeni?

kolanin
kolanin
6 lat temu

Panie przewodniczący rady miejskiej wypadało by zająć się tematem co dzieje się w ciepliku zwołać posiedzenie rady i niech burmistrz przed kamerami wyjaśni proszę się nie bać że burmistrz zwolni pana mamę z pracy , bo możemy pewnego dnia obudzić się z ręką w nocniku ale będzie już za późno i straćą na tym nasi mieszkańcy i to bardzo

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Radni, nie wiem czy opłaca się pytać na sesji dlaczego odwołano prezesa a powołano nowego. To chyba bez sensu, usłyszymy przecież- TO MOJE KOMPETENCJE! MOJE!!! MOOOOOOOOOOOOOOOOOOJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!

QWDWEEKEND
QWDWEEKEND
6 lat temu

CYZ LUDZIOM Z POZA KOŁA TAK NAPRAWDE ZALEZY ZEBY NAM MIESZKANCOM TU ZYŁO SIE DOBRZE CZY PRZYCHODZA ZAROBIC I POJECHAC DO DOMU????
ADAMKIEWICZ CHOCIAZ BYŁ STAD A TEN ZNOW SPADOCHRONIARZ.
PANIE MACIASZEK MIALES TWORZYC MIEJSCA PRACY DLA NAS I CO Z TYMI OBIETNICAMI

zadziwiony
zadziwiony
6 lat temu

Rece opadaja

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526