Lot nad ruinami kolskiego Zamku – obejrzyj wyjątkowy film W. Karbowego

Autor: kurier-kolski.pl | 06.03.2017

Dzięki uprzejmości Pana Wiesława Karbowego możemy zaprezentować naszym Czytelnikom kolejny zrealizowany w lutym przez niego film z drona, na którym świetnie widać jak piękne, cenne i urokliwe są ruiny naszego kazimierzowskiego Zamku nad Wartą. To od wieków powód naszej dumy!  Niestety, na filmie widać też wyraźnie miejsca ostatnich nieudanych i niefachowych napraw fundamentów (jasne plamy!) tego wspaniałego, wysokiej klasy zabytku. Trudno zrozumieć, czemu nie reaguje na to Konserwator Zabytków ani nikt inny! To straszna dewastacja gotyckiej fortalicji, która powinna zostać szybko i konkretnie wyjaśniona! A co na to nasi Czytelnicy? I czy podoba Wam się film?

 

zamek w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Jak można było dopuścić do oszpecenia tak cennego zamku, konserwator zabytków powinien tutaj grzmieć a nie pić ze spokojem kawkę z ……… i nic…..

iga
iga
7 lat temu

Swoimi chamskimi wypowiedziami Mieszkaniec sam dajesz o dobie najlesze świadectwo swojej niewiedzy i prostackiego zachowania. Tak chamskie wyzywanie innych świadczy o tym,że brak Ci rzeczowych argumentów w obronie własnego zdania i reagujesz agresją. Widac, że jeseś jakiś dzieciuch.

zdzicho
zdzicho
7 lat temu

Film jest chwytajacy za serce.
Radni nie odpusccie tematu dewastacji zamku!

Mieszkaniec Koła 1000000%
Mieszkaniec Koła 1000000%
7 lat temu

Do rodowitej wyciągniętej z szamba.Chora to ty jesteś kobieto, mężowi nie pomogłaś to spróbuj sobie pomóc i nie nazywaj się mieszkanką Koła bo pochodzisz ze wsi i powinnaś tam wrócić bo tam twoje miejsce.

Rodowita Kolanka
Rodowita Kolanka
7 lat temu

Wypowiedzi Mieszkanca Koła i jego myślenie to nie jest dno – to poziom poniżej dna w najgorszym mule. Czytałam kiedyś o tej chorobie.To nazywa się odmóżdżenie i niestety nie wynaleziono jeszcze na to skutecznego leku. Mieszkam w Kole kilkadziesiąt lat od urodzenia,ale z czymś takim by ktoś chciał tak jak ten mlody człowiek zaorać nasz zamek jeszcze nie spotkałam sie nigdy.Nie podoba Ci sie nasze miasto i jego zabytki to najlepiej wyjedź stad. Krzyżyk na droge.

nromalny
nromalny
7 lat temu

Prymityw to człowiek, który gardzi historią, kulturą i dziedzictwem naszego Narodu. Takiemu komuś wystarczy najtańsze piwsko i telewizor z niezbyt trudnym serialem (żeby czasem motywów historycznych nie było, bo „komu to potrzebne”).

Mieszkaniec Koła 1000000%
Mieszkaniec Koła 1000000%
7 lat temu

Ty na pewno jesteś wartościowym człowiekiem dlatego powinieneś zamieszkać na zamku.domyślam się,że wieżyczki które koło domu masz zastępują ci basztę. Prymityw to cię zrobił a alkoholiczka urodziła więc trochę zwolnij z ocenami .

Polak
Polak
7 lat temu

Twoje pokolenie to pokolenie ignorantow prymitywow i niedoukow dlatego nie widzisz w zamku nic wartosciowego.

Mieszkaniec Koła 1000000%
Mieszkaniec Koła 1000000%
7 lat temu

Żałosna to ty jesteś i takich ludzi jak ty powinno się izolować,bo gdybyś pomyślała jak masz czym to dlaczego nasze pokolenie ma inwestować w coś co nie ma sensu. Izolować powinno się takich jak ty a zamek byłby dobrym miejscem tylko,że remont wykonaj na swój koszt i wtedy będziemy oglądać małpę w ruinach.

oburzona
oburzona
7 lat temu

Prawdziwy mieszkaniec Koła i patriota nigdy by tak nie napisał jak ten wyżej: 'komu to potrzebne’.
Mały człowieczku jestes zwyczajnie żałosny w swoich rozważaniach.Tak chore 'złote myśli’ zachowaj najlepiej dla siebie i nie zatruwaj nimi innych.
Tacy jak ty najchetniej zrównali by wszystkie zabytki z ziemią buldożerami,a potem jeździli do Niemców lub innych i zachwycali się ich zabytkami.Powinniście byc izolowani od zdrowego i logicznego społeczeństwa.

Mieszkaniec Koła 1000000%
Mieszkaniec Koła 1000000%
7 lat temu

fajny filmik. a co do zamku komu to potrzebne to nie są nawet ruiny.jest tyle inwestycji w Kole które trzeba zrobić a nie myśleć o zamku.wiem,że mamy w Kole rycerzy którzy lubią się tam bawić to niech się bawią ale za swoje pieniądze.

Piterek
Piterek
7 lat temu

super!!!!!!!!! gratulacje dla umiejetnosci p.Wiesława ma czlowiek dobre oko

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526