Być wolontariuszem brzmi dumnie!

Autor: kurier-kolski.pl | 26.03.2017

żonkileOd 2008 roku w Zespole Szkół nr 2 w Kole istnieje Szkolny Klub Wolontariusza, który zrzesza ponad 70 osób. Jego członkowie uczestniczą w akcjach na rzecz szkoły, miasta, kraju i świata.

 

Aby pomóc uczniom najbardziej potrzebującym SKW (wraz z  Fundacją Okaż Serce Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym)organizuje zbiórki pieniędzy,  nakrętek (na sprzęt rehabilitacyjny i ułatwiający poruszanie się), pomoc rzeczową (ze Stowarzyszeniem „W Koło Pomagam”) oraz pomoc koleżeńską w nauce.  SKW zajmuje się  również promowaniem idei wolontariatu. W tym roku we wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje pt. „Co to jest wolontariat?” . 5 grudnia 2016 r. odbył się   Dzień Wolontariusza. Do szkoły zapraszani są prelegenci z instytucji, z którymi  ZS nr 2 współpracuje (z Hospicjum w Licheniu, z Fundacji „Podaj dalej” i z PCK).

PCK1

Wolontariusze chętnie angażują się w pomoc  mieszkańcom Koła poprzez akcje: „Magiczne Misie” (dla podopiecznych świetlicy środowiskowej Miejskiego Ośrodka Profilaktyki I Pomocy Rodzinie w Kole), „Pogotowie Św. Mikołaja”, „Podziel się posiłkiem”, „Bank Żywności”, „Góra Grosza”, „Walka z Głodem PCK” .

Cyklicznie organizowane są zbiórki  żywności i rzeczy przydatnych w przytulisku w Kole i Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Ich celem jest uwrażliwienie młodzieży na los zwierząt, uświadomienie jej potrzeby  niesienia pomocy  istotom żywym oraz uświadomienie brania odpowiedzialności za posiadane zwierzęta.

W ramach współpracy z Hospicjum („Pola Nadziei”) każdego roku gimnazjaliści sadzą żonkile. Celem akcji  jest szerzenie idei wolontariatu oraz otwarcie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Od 5 lat wolontariusze wspierają Hospicjum w Licheniu poprzez zbiórkę pieniędzy oraz występy dla chorych,  przebywających w hospicjum.

żonkile2

Uczniowie szkoły podstawowej  szyli też maskotki Wielkoducha, które zostały wystawione na aukcji charytatywnej (charytatywni.allegro.pl).  Zaangażowali się w ten sposób  pomoc dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach.

Źródło: ZS nr 2 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
ABC
ABC
7 lat temu

Klub Wolontariusza działa od 2008 roku w Gimnazjum nr 2 a nie w ZS nr 2, który to zespół istnieje od 2015 r.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526