Burmistrz przegrywa sprawy w Sądzie Pracy! Lecą kolejne odszkodowania!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 16.03.2017

maciaszek-2Dziś rano w Sądzie Pracy w Koninie odbyły się kolejne dwie sprawy zwolnionych pracowników UM, którzy żądali odszkodowań w związku z niesłusznym – ich zdaniem – zwolnieniem przez burmistrza Stanisława Maciaszka. Sędziowie przyznali rację pracownikom! Dwóm byłym strażnikom miejskim Sąd zasądził wypłacenie odszkodowań – każdemu po 10.300 zł. Wcześniej strażnicy chcieli też przywrócenia do pracy, ale później zrezygnowali z tego dochodząc do wniosku, że nie wyobrażają sobie mieć takiego pracodawcę.

 

Przedwczoraj odbyła się także sprawa w Sądzie Pracy innego pracownika, wieloletniego i bardzo doświadczonego, z ponad 25-letnim stażem, któremu Stanisław Maciaszek „podziękował” za pracę. Była to druga rozprawa z jego powództwa przed konińskim Sądem. Zwolniony pracownik także żąda odszkodowania, a w międzyczasie złożył również zgłoszenie do prokuratury, ponieważ doszedł do wniosku, że nie zostały dochowane pewne procedury prawne. Wnioskował do Sądu Pracy o włączenie akt prokuratorskich do jego sprawy w Sądzie Pracy, na co nie chciał przystać mecenas reprezentujący Urząd Miejski, ale mimo to sędzina wyraziła zgodę.

Zapowiada się coraz ciekawiej. Za chwilę odbędą się kolejne rozprawy pracowników skarżących burmistrza, a w drodze są kolejne sprawy sądowe przeciwko niemu.

A co na to wszystko nasi Czytelnicy? Czy polityka kadrowa burmistrza podoba się Wam czy nie? I kto powinien ponosić koszty odszkodowań pracowniczych zasądzanych przez Sąd Pracy – budżet miasta (a więc my wszyscy, podatnicy) czy ten, który jest autorem takich decyzji?

Prosimy o Wasze opinie i komentarze pod artykułem. Bądźcie z nami!!!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
42 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Też jestem zaskoczona postawą Polewskiej i Lewickiej, masakra to co wyczyniają.

Gość
6 lat temu

Tylko 8 radnych działa reszta pobiera dietę za nic nie robienie i milczenie.
Niektórzy z nich to nawet jednego słowa nie mogą wykrzesać na sesji ale kasa leci. Oj przepraszam ,czasami dziękują za coś włodarzowi.
Są to tzw .odezwał się przerywnik

sex pistols
sex pistols
6 lat temu

Naprawdę nie wiem co się stało Lewickiej i Polewskiej ???? Od ponad roku bardzo mała aktywność , czyżby były zastraszone ????

Gość
6 lat temu

Radnych niezależnych takich Jak Sobolewski, Kuty, Piasecki, Olejniczak, Obiała Tamborska, Baryła, Brzoska „kupić” czy „zastraszyć” się nie da. Oby wystarczyło im determinacji . Reszta uwikłana w prywatne interesy
z burmistrzem.Brak im odwagi aby sensownie myśleć.
Ale niedługo wybory i zadamy im pytanie dlaczego byli bierni.
A przewodniczący rady,powinien mieć więcej odwagi .
Mama na pewno nie straci pracy.

Gość
6 lat temu

Burmistrz obraził się na całe Koło i zatrudnia ludzi z innych miast.
A pytam jaki te osoby mają interes w tym aby dojeżdżać tyle km do Koła?
Tylko kasa się dla nich liczy a nie dobro miasta.
Znów za chwilę zwolni panią prezes ,bedziemy musieli płacić z naszej
miejskiej kasy kolejne odszkodowania.
Ale ,ale pani prezes w swoim CV bedzie miała wpisane intratne stanowisko i to wszystko tak się kręci.
Czuje ogromną niemoc jak na to wszystko patrzę.
Czy ktos ,coś w tym temacie zrobi?????????????

moim zdaniem
moim zdaniem
6 lat temu

…lemingi mają marzenia,-moim zdaniem -nie macie szans…

Moim zdaniem
Moim zdaniem
6 lat temu

Do Moniki.
Właśnie w tym powinien być nasz mieszkańców interes by nic się nie wyciszyło. Te wszystkie sprawy i działania fachowców burmistrza i jego osoby jak przyznaniu nagrody rocznej 13.000,00 za jeden miesiąc pracy trzeba nagłaśniać i powtarzać jak mantrę, gdyż jak najwięcej ludzi z Koła musi się dowiadywać o tym co się dzieje w mieście. Radnych niezależnych takich Jak Sobolewski, Kuty, Piasecki, Olejniczak, Obiała Tamborska, Baryła, Brzoska „kupić” czy „zastraszyć” się nie da. Oby wystarczyło im determinacji w swych działaniach, gdyż do końca kadencji bliżej niż dalej wiec nie przewiduje by atmosfera w mieście się poprawiła. Natomiast na takich radnych których, jednego żona jest Dyrektorem innej radnej mąż na basenie pracuje, drugiej również, trzeciej rodzina bez przetargu świadczy usługi w obiekcie użyteczności publicznej – nie ma co liczyć. Co do spraw w Sądzie Pracy, to dobrze się składa, że są przeciągane i odraczane w czasie. Byłby idealnie gdyby większość wyroków sądowych przypadła na okres kampanii wyborczej. Społeczeństwo o wyższym statusie społecznym nie bierze się na kiełbaski itp.

do Renata
do Renata
6 lat temu

Renata@ mądra z Ciebie kobieta.Nie przejmuj sie krytyką .”Psy szczekają a karawana idzie nadal ” 😉

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~kolak

Masz racje.
„Należało by jak najszybciej wprowadzić zmiany w regulaminie zatrudniania, by w przyszłości nie było takich problemów.”
Oraz zeby kazdy kacyk mogl z kazdym postepowac wedlug swego -czesto chorego- widzimisie!
Osobiscie zycze Ci (teraz czy w przyszlosci) pracy w warunkach takiego regulaminu o jakim piszesz.
Co zas do „obelg i wyzwisk” o ktorych wspominasz, to napisz, na jakim forum je widziales?

kolak
kolak
6 lat temu

Czytając te komentarze, można się tylko zdenerwować – nie wprowadzają nic dobrego, wręcz przeciwnie , tylko obelgi, wyzwiska, wyśmiewanie.
Jeśli miały miejsca zwolnienia dyscyplinarne , a zwolnieni decyzją Sądu otrzymują odszkodowania, to znaczy, że złe są regulaminy zatrudnienia pracowników, szczególnie prezesów spółek miejskich. Należało by jak najszybciej wprowadzić zmiany w regulaminie zatrudniania, by w przyszłości nie było takich problemów.

Niezadowolony
Niezadowolony
6 lat temu

Renata,pewnie z rana ,z mocnym przyspieszeniem …wyrżnęłaś w framugę drzwi,po cało nocnym zażywaniu jakiś dziwnych halucynogenów…!!!
Jednak mamy …demokrację i niestety takie …zatrute umysły mają …niestety,mają też prawo głosu!
Otóż kochana…burmistrz nie zrobił i …nie robi niccego dobrego,wszystko ,co było dobre,sprawdzone,co funkcjonowało dobrze przez wiele lat …Z N I S Z C Z Y Ł !!! Powołał na ,,stołki” czy jak wolisz ,,koryto” albo niedokształconych głąbów , albo swoich ,,wątpliwej maści kumpli z i poza Koła”dając b.wygórowane,( niewspółmierne do wykształcenia,stażu, umiejętności) wysokie pensje! Sam również nie legitymuje się …żadnym ekonomicznym wykształceniem!!! Po prostu kłamstwa,kłamstwa i ….Totalny brak szacunku do człowieka!!!

ONA
ONA
6 lat temu

I jeszcze do Renata, piszesz, że wczesniej nic dobrego nie robiono dla miasta, napisz co teraz zrobiono dla miasta (i nie interesują mnie obietnice, tylko wymierne efekty), ile teraz zarabiają bliscy współpracownicy burmistrza, moze wreszcie zostaną upublicznione wysokości nagród rocznych, o co wnioskował na ostatniej sesji jeden z radnych

ONA
ONA
6 lat temu

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale niestety są też pewne niezaprzeczalne fakty, które świadczą o tym, że w mieście dobrze się nie dzieje. Owszem, zapowiadało się całkiem dobrze na początku kadencji, sama głosowałam na tego pana, ale później (zwłaszcza po referendum) było już tylko gorzej. Czy według ciebie normalne jest wymienianie prezesów jak rękawiczki (w MZEC 4 prezesów za jego kadencji), zasłanianie się zasadą domniemania niewinności w obliczu zarzutów postawionych przez prokuraturę regionalną, odwoływanie, zwalnianie ludzi (prezesów, członków rad nadzorczych, pracowników)? Wystarczy wyjść na miasto i posłuchać co mają do powiedzenia zwykli mieszkańcy, nawet ci na bezrobociu nie chcą iść pracować do Urzędu, podczas gdy jeszcze na początku kadencji pod Urzędem stałyby tłumy by prosić o pracę. Ja jestem zniesmaczona tym, co sie dzieje w miescie

Renata
Renata
6 lat temu

Wydaje mi się że obecny Burmistrz bardzo dużo dobrego robi dla naszego miasta. Po poprzednikach nie zostało nic dobrego a jedynie zasiadający na wysokich stanowiskach ludzie kurczowo się ich trzymających i nie robiących nic dobrego.Dlatego tez wypisujący brednie na obecnego Burmistrza myślą tylko o sobie i swoich kieszeniach.Jeżeli kogoś uraziłam to przepraszam ale takie jest moje zdanie.

ON
ON
6 lat temu

Wszystkie decyzje podejmuje burmistrz, on jest odpowiedzialny za sprawy kadrowe, podobno ciekawe są protokoły zeznań niektórych pracowników (też tych którzy blisko z nim wczesniej wspołpracowali). Nie znam sie za bardzo na prawie, ale wydaje mi sie ze te protokoły są jawne , tak jak jawna jest cała rozprawa, kazdy ma prawo w niej uczestniczyć

Monika
Monika
6 lat temu

Nadejdzie czas wyborów i pewnie ludzie i tak na niego zagłosują, wszystko sie wyciszy, zapewne beda znowu inprezy pod ratuszem, sypnie sie dofinansowanie unijne i znowu ludzie to kupią. Skonczą sie sprawy sadowe, zapewne nikt wiecej nie zostanie zwolniony, wszem i wobec bedzie trabienie o inwestycjach, dofinansowaniach, znowu obietnice wyborcze i spoleczeństwo zapewne to łyknie, powiedzą – tego już znamy, wiemy co sie po nim spodziewać, inny to nie wiadomo jaki, a jezeli bedzie jeszcze gorszy? Niestety taka jest mentalność spoleczeństwa, chociaz mam nadzieje, ze zadne tam ,,sukcesy” wlodarza nie przycmią tego, co do tej pory tu wyrzadził

kolkaa
kolkaa
6 lat temu

Do qwfd . Uważam, że przed wyborami ani nie był dobrze ubrany, ani dżentelmen , ani uśmiechnięty. Byłam na spotkaniu między I a II turą wyborów. Jestem zwolennikiem PIS, ale to co wówczas usłyszałam to mnie powaliło. Proszę sobie przypomnieć jakie miał zdjęcie na plakacie, ta mina o czymś świadczy, a może to nie wina fotografa tylko inny powód ?

Jack
Jack
6 lat temu

Do Janusz Kupczak – popieram chyba najlepszy pomysł jaki do tej pory słyszałem tylko ciekawe czy Skurzyński by się zgodził wejść w to bagno ?

Gal
Gal
6 lat temu

Do Anonima. Coś ty za jeden?
Jakie wybory za kilka lat. Wybory samorządowe odbyły się 16 listopada 2014 (I roku). Minęło już 2 lata i 4 miesiące, a zatem do końca kadencji już tylko 1 rok 8 miesięcy lub jak kto woli 623 dni.

Ela
Ela
6 lat temu

Takich ludzi skutecznie wyłącznie powstrzyma nasz głos w wyborach .

Ela
Ela
6 lat temu

Stojący przed nami dylemat widać jak na dłoni albo władza taka jak dziś albo przewidywalna budząca optymizm , przyszłość .Czy potrafić będziemy bronić naszego miasta , stać na straży demokracji i normalności .Musimy dać radę , iść na wybory !

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

wyrwał się Filip z…Wybory za kilka lat.A co takiego dla miasta zrobił p.Skurzyński?Jak za komuny grzali bloki,tak ten pan to samo.Jakby Ci do Kajki doprowadził ciepło ,to rozumiałbym Twoje zauroczenie.

Janusz Kupczak
6 lat temu

Najlepszym kandydatem na burmistrza MIASTA KOŁA byłby były prezes MZEC Pan Mariusz Skurzyński .Rodowity Kolanin wspaniały menadżer.Dobrze wykształcony z długim stażem menadżerskim Widać co zrobił w MZEC.Z z ruiny wprowadził MZEC w 21wiek. Dlatego trzeba wszystko zrobić aby taki fachowiec, menadżer pracował dla naszego miasta.

Koziolek_Matolek
Koziolek_Matolek
6 lat temu

Tragedia…

qwfd
qwfd
6 lat temu

Wujek a skad niby mieli wiedziec jaki on jest? Z wygladu to przesympatyczny usmiechniety super ubrany dzentelmen.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
6 lat temu

@~Anonim
Poniewaz ludzie tak sobie zyczyli wybierajac takiego a nie innego burmistrza!

Anonim
Anonim
6 lat temu

Dlaczego jeden człowiek może zgotować taki los wielu ludziom ?Jak można na to pozwolić?

Sara
Sara
6 lat temu

A może burmistrz powinien płacić z własnej kieszeni , a radni może powinni obniżyć mu dodatki motywacyjne , które w tak spektakularny sposób podwyższają pensję Jego Osoby?

Tygrys
Tygrys
6 lat temu

To jest tylko drobny początek, odszkodowania dopiero się zaczną tak że można tylko pogratulować wodzowi bo jego umysł przewyższa wszystkie umysły świata, oczywiście w niszczeniu miasta i godności ludzi A może mieszkańcy (nie mieszkancy ) powinni pójść pod Urząd np. z taczką

sex pistols
sex pistols
6 lat temu

Zlikwidował – a po jakiemu to ???? – miał ich zabić proszę pani ??? , on nie miał prawa nigdy rozwiązać straży miejskiej , a grupa która się tego domagała to tacy ludzie jak ty kobieto o charakterze roszczeniowym .
Rozwiązanie straży JEST W GESTII RADY MIASTA ZROZUMIAŁAŚ TO W KOŃCU, JEŚLI NIE ODSYŁAM DO USTAWY . Kobieto masz wiele twarzy jak Światowid ….. pogubiłaś się sama .

Anonimussss
Anonimussss
6 lat temu

Wstyd burmistrz i wstyd dla miasta kim obsadza te ,,stołki”. Im głoopszy (poziom wykształcenia) od poprzednika …tym większą pensja !!!
Myślę też,że szczwanie,celowo i perfidnie zgotował taki bajzel,docelowo chodzi o ,,przygotowanie” do przejęcia za darmo lub za grosze majątku miasta!

Kol od ur..
Kol od ur..
6 lat temu

Jeśli chodiz os trażników meijskich to przecież lduzie głośno krzyczeli aby ich zlikwidował. Po czasie im współczują i ciesza się z wygranej w sądzie. Nie trafisz za ludźmi, nie trafisz. Burmistrz w końcu miał prawnika. Zrobił potem z prawnika swojego zastępce. Wielka kariera na miarę lokalnego środowiska. Potem viceburmistrz się zwolniła z pracy. Miala prawo. Niemniej jako prawnik chyba slużyła pomoca burmistrzowi? Burmistrz ne musi się sam znać się na prawie , ma ludzi od tego. O tego aby go w razie co wstrzymali. Nie wiem czy pan burmistrz ma innego prawnika… Oczywiście wielu prezesów, wielu szefów nie słucha dobrych rad. Bywa i tak. Potocznie ludzie mawiają teraz sędzina, co byłoby niedopuszczalnym jeszcze jakieś 25 lat temu. Ludzie potarfili rozróżnić żonę sędziego od pani piastującej urząd sędziego. Niemniej poprawnym jest: sędzia. Tak mniemam.

koks
koks
6 lat temu

ten kolejarz to wstyd i hanba dla kola

Kicaj
6 lat temu

Mieszkańcy nie mogą się dowiedzieć jakie studia skończył burmistrz ale myślę że prosty logiczny człowiek lepiej poprowadził by ten urząd.

A może Mieszkańcy wypowiedzą się kogo widzieliby na stanowisku burmistrza.
Tylko błagam wybierajcie ludzi z naszego Miasta.

Gość
6 lat temu

Dlaczego my wszyscy podatnicy mamy płacić za widzimisię burmistrza.
To są tylko jego błędy w podejmowaniu decyzji ,niszczące ludzi.
Niech teraz z własnej kieszeni zapłaci odszkodowania.
Albo niech pracuje za darmo do końca kadencji.
Musi być w jakiś sposób ukarany za swoją niefrasobliwość.
Liczymy na to , że Ci roztropni (8 ) radni podejmą sensowną decyzję w stosunku do burmistrza.

Jack
Jack
6 lat temu

Kto powinien zapłacić odszkodowania ? oczywiście że maciaszek ! Ciekawe ile zostało z budżetu uchwalonego na ten rok, czy wystarczy na zaplanowane zadania.

Gal
Gal
6 lat temu

dwie kolejne sprawy są już w drodze, ale mamy oszczędności, kpina i porażka dla miasta Koła. WSTYD, WSTYD, WSTYD…..

Ela
Ela
6 lat temu

Wychodzi cała 'madrosc’ sołtysa

Aga
Aga
6 lat temu

Cieszę się z wygranej zwolnionych pracowników .

Anonim
Anonim
6 lat temu

Nie piszę tego złośliwie tylko dla dobra pana redaktora żeby na przyszłość unikał tego błędu. Raczej nie ma w tym nic złego.

ewffdfffrerr
ewffdfffrerr
6 lat temu

A co za różnica.Jak zwał tak zwał i nie to jest trescia artykułu.

Anonim
Anonim
6 lat temu

Sędzina to żona sędziego, tak jak lekarzowa to żona lekarza. Więc mówiąc o kobiecie sędzi mówimy pani sędzia, a nie sędzina. Pozdrawiam

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526