Zmarła znana lek.med. spec. okulista Anna Szatkowska (76 lat). Leczyła mieszkańców Koła i powiatu przez 50 lat!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.02.2017

1594

W ostatnią sobotę, 18 lutego br., po klinicznej operacji na serce, zmarła znana i bardzo szanowana w naszym środowisku specjalista okulista II stopnia, lek. med. Anna Szatkowska. Pani doktor pracowała w Kole oraz w Kłodawie łącznie ponad 50 lat! W swoim gabinecie miała ostatnio zarejestrowanych ponad 23.500 pacjentów z terenu całego Powiatu Kolskiego, którzy po Jej śmierci pogrążyli się w żalu. Pod drzwiami Jej gabinetu codziennie ustawiały się długie kolejki, szczególnie osób starszych i schorowanych, którym chętnie i życzliwie pomagała. Znana ze swojej otwartości, szczerości, empatii dla drugiego człowieka, poczucia humoru oraz mądrości życiowej. Zawsze energiczna i bezpośrednia, pomogła przez ponad pół wieku praktyki lekarskiej ogromnej rzeszy ludzi. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 11.00, na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Poniatowskiego w Kole. Pogrążonej w żalu rodzinie Zmarłej składamy w imieniu naszej Redakcji serdeczne wyrazy współczucia.

 

Anna Szatkowska  urodziła się  7 maja 1941 roku w Warszawie w rodzinie inteligenckiej, jako druga z córek Jadwigi z d. Brzus i Stefana Szulców ( jej mama przed wojną ukończyła renomowaną Wyższą Szkołę Handlową w Warszawie). Dzieciństwo oraz wczesną młodość spędziła w Warszawie w urokliwej zielonej dzielnicy Włochy, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową oraz Liceum Ogólnokształcące. Po maturze  Studiowała  na Akademii Medycznej w Warszawie, którą ukończyła w 1965 roku uzyskując tytuł lekarza medycyny. Młoda, pełna energii, marzeń i radości,  zaraz po studiach rozpoczęła pracę w Kole.

dworzec-PKP-w-Kole

Do Koła trafiła w zupełnie przypadkowy sposób, jak na ówczesne czasy. Młodzi lekarze wyjeżdżali wtedy w Polskę na praktyki zawodowe. Wspólnie z koleżanką ze studiów wysiadły z pociągu relacji Warszawa- Poznań w Kole, ponieważ spodobał im się nasz piękny, zabytkowy dworzec kolejowy oraz zielone przestrzenie okolicznych pól uprawnych. Obie udały się do Szpitala Powiatowego w Kole, gdzie rozmawiały z Dyrektorem. Otrzymały zatrudnienie i bez zastanowienia podjęły otrzymaną pracę. Pierwszym noclegiem młodej Pani Doktor w nowym miejscu pracy był gabinet dyrektora szpitala Pana doktora Buszy. Następnie zamieszkała w maleńkim pokoiku, mieszczącym się w suterenie szpitalnej, podobnie jak większość jej koleżanek lekarek.

20170222_142246

Pani Doktor była wówczas młodym, ambitnym lekarzem, otwartym na wiedzę i doskonalenie zawodowe. Pierwszy stopień specjalizacji uzyskała 1969 roku w Poznaniu w Szpitalu Klinicznym przy ul. Długiej. Drugi stopień specjalizacji uzyskała w 1980 roku w  Warszawie, otrzymując tytuł lekarza specjalisty okulisty.

20170222_141322-1W latach 1968 – 1973 mieszkała w Kłodawie,  pracując jednocześnie w Kole i w Kłodawie, gdzie do 1997 roku pełniła dyżury w Stacji Ratownictwa Kopalni Soli.

Po ukończeniu II stopnia specjalizacji w 1981roku,  zmagała się z ciężką  chorobą nowotworową, którą udało się jej pokonać.  Prywatnie Pani Doktor, była wspaniałą matką  bliźniąt: córki i syna (często żartowała, że życie obdarzyło ja podwójnym szczęściem tego samego dnia), teściową oraz babcią.

Pani Doktor Szatkowska była osobą bardzo energiczną, z niezwykle silną osobowością, bardzo otwarta i bezpośrednia, szczera, aktywna i wrażliwa na ludzką krzywdę. Znana też była ze swoich konserwatywnych poglądów, które często publicznie manifestowała. Głęboki Patriotyzm wyniosła z domu rodzinnego.

Pani Doktor była osobą impulsywną, żywiołową, o wielkim sercu, o czym mogło się przekonać ponad 23tysiące pacjentów leczonych przez Nią w Jej gabinecie lekarskim mieszczącym się w  Przychodni  przy ul. PCK 8 w Kole. Była bardzo dobrym, cenionym lekarzem, do którego każdego poranka ustawiały się długie, wielopokoleniowe kolejki.

IMG_4223

Jej śmierć jest dla wszystkich ogromną stratą, albowiem była niezwykłą osobą i wspaniałym lekarzem, którego nie da się zastąpić.

Napisane na podstawie informacji dostarczonych na prośbę naszej Redakcji przez Rodzinę Pani Doktor Anny Szatkowskiej. Dziękujemy za informacje i użyczone zdjęcia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Marzena
Marzena
6 lat temu

Pani Doktor byla moja okulistka od najmlodszych lat . Zawsze pogodna i pelna optymizmu.Skladam wyrazy glebokiego wspolczucia dla Rodziny Pani Doktor .

Damian Sakwa
Damian Sakwa
6 lat temu

Dziękujemy – cała nasza rodzina. Zawsze będziemy pamiętać.

Kłodawianka
Kłodawianka
6 lat temu

To nie prawda, że nie ma ludzi nie zastąpionych , Pani doktor Szatkowskiej , nikt nie zastąpi … leczyła moją rodzinę , zawsze pozostanie w mojej pamięci, kondolencje dla Rodziny .

jaCek
jaCek
6 lat temu

Wspaniały człowiek, na zawsze pozostanie w pamięci.

Agnieszka
Agnieszka
6 lat temu

Wspaniała kobieta,żal.Śpij spokojnie.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Bardzo miła i wesoła Pani Doktor. Przykro,że już nie bedziej jej wśród nas.

aga
aga
6 lat temu

Dobry człowiek nigdy nie odmówiła pomocy nawet w nocy takiego człowieka już nie będzie przykro

Ewa
Ewa
6 lat temu

[*]

Pawel
6 lat temu

To byla moja pani doktor. Od młodych lat leczyla mnie i prowadziła. Wyrazy szacunku i głębokiego smutku dla rodziny Pani Doktor. Nigdy o Pani nie zapomniałem i nie zapomnę

Kolanka od urodzenia
Kolanka od urodzenia
6 lat temu

Z panią doktor znałyśmy się jak te łyse konie. Leczyłam się u Niej od dziecka. Mówiła co myślała. Będzie mi Jej bardzo brakowało.

Bożena.
Bożena.
6 lat temu

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie …

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Wspaniały człowiek, na zawsze pozostanie w pamięci.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

[*] [*] [*]

MIRKA
MIRKA
6 lat temu

Chodziłam do niej z moim 90letnim tatą i takiej wspaniałej lekarki to było ze świecą szukac.
Szkoda, ze Bóg tak szybko nam Ją zabrał do siebie.
Będzie nam Jej tu brakowało
[*] [*] [*]

wdf
wdf
6 lat temu

Bardzo dobra lekarka.Wyleczyła moją żonę gdy inni lekarze juz rozkładali ręce z bezsilności.Cześć JEJ pamieci!

kolanka
kolanka
6 lat temu

Kondolencje dla rodziny Pani Doktor. To byla wspaniała kobieta

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526