Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 ratują dzieci w Afryce przez projekt UNICEF

Autor: kurier-kolski.pl | 02.02.2017

Obraz 097Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Kole wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wszystkie Kolory Świata” organizowanym przez UNICEF. Przygotowali specjalne szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej chcą udzielić rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać. Udział w projekcie UNICEF uświadomił dzieciom i młodzieży, że pomaganie innym  może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, że ich zaangażowanie może uratować życie dziecka na odległym dla nich kontynencie.

 

Szkoła realizowała projekt w następujący sposób:

  1. Wychowawcy klas otrzymali od koordynatorów akcji wykroje laleczek, akty urodzenia oraz propozycje do przeprowadzenia zajęć związanych z tematem projektu.
  2. Dzieci i młodzież oraz ich bliscy z dużym zaangażowaniem przystąpili do akcji, szyjąc przepiękne charytatywne laleczki.
  3. W czasie śródrocznych zebrań z rodzicami zorganizowano wystawę połączoną ze sprzedażą lalek.
  4. Odwiedzający wystawę rodzice podziwiali efekty pracy całej społeczności szkolnej, bardzo chętnie wspomagali akcję, która zakończyła się sukcesem – zebrano 980 zł – kwota może ulec zmianie, gdyż pieniądze wciąż napływają.
  5. Wybrano jedną laleczkę, która będzie reprezentowała szkołę w konkursie UNICEF na najbardziej oryginalną lalkę. Główną nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej – Ambasadora Dobrej Woli UNICEF – w zwycięskiej szkole.

Obraz 065

Obraz 143

Obraz 099

Obraz 064

Obraz 151

Obraz 066

Obraz 138

la

Obraz 020

Udział w projekcie UNICEF uświadomił dzieciom i młodzieży, że pomaganie innym może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, że ich zaangażowanie może uratować życie dziecka na odległym dla nich kontynencie.

Gorące podziękowania należą się wspaniałym Rodzicom, których pomoc, wsparcie, poświęcenie, życzliwość sprawiły, że akcja została zwieńczona tak dużym sukcesem.

Źródło: ZS 2

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526