Radni jeszcze raz rozpatrzą projekt o inicjatywie uchwałodawczej dla Kolan?

Autor: kurier-kolski.pl | 22.02.2017

20170220_12092720 lutego bieżącego roku w MDK w Kole odbyła się Konferencja Nowoczesnej z udziałem Posłanki Pauliny Hennig-Kloski oraz przewodniczącego koła tej partii w naszym rejonie Roberta Gajdy. Tematem przewodnim konferencji była informacja o odrzuceniu przez Komisję Statutową Rady Miasta Koła projektu uchwały Nowoczesnej, która dawałaby mieszkańcom Gminy Miejskiej Koło inicjatywę uchwałodawczą.

 

– Decyzja Rady jest kuriozalna, jak można odrzucić tak dobry projekt powołując się na braki formalne, nie wskazując ich – powiedziała parlamentarzystka – Żyjemy w dobie społeczeństwa obywatelskiego, chcemy aby mieszkańcy czynnie włączali się w funkcjonowanie samorządu. Radni są przecież reprezentantami mieszkańców, a więc każda ich inicjatywa, dobra czy zła, powinna trafić pod obrady całej Rady. Niestety, teraz Radni czy włodarze miast uważają, iż mieszkańcy nie są im potrzebni, potrzebują ich raz na cztery lata przy wyborach. Inicjatywa Uchwałodawcza mieszkańców, to ważny krok w zbliżeniu między mieszkańcami a władzą samorządową. Dzięki takiemu działaniu może uda się zmienić postrzeganie polityków przez obywateli, czy też zwiększyć  poziom zainteresowania życiem politycznym. Koło powinno iść za przykładem miast, w których ta inicjatywa już działa. Mówimy tu o Koninie, Poznaniu, Gnieźnie czy Ostrowie Wielkopolskim – dodała posłanka.

Przewodniczący koła Nowoczesnej w naszym mieście Robert Gajda wspomniał, że po decyzji Komisji Statutowej rozmawiał z jej członkami i obiecali zająć się tematem raz jeszcze.

Ponadto tematem poruszonym na konferencji było zbieranie podpisów w sprawie:  „Tak dla referendum przeciwko reformie edukacji”. Kolska Nowoczesna wraz z ZNP zbiera podpisy na terenie Koła, także przez facebooka.

Źródło: Nowoczesna – Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
tbxlalbpje
3 lat temu

Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

totakbezstronnie
totakbezstronnie
7 lat temu

Do XX2 jeśli się o czymś lub o kimś napisze to należy odrobić lekcję. Pan Petru – można go nie lubić można się pośmiać, można wielbić, ale: ukończył Wyższą Szkołę Handlową. Pracował w Banku Światowym. Czyli co, niedouczony?

zaangażowany
7 lat temu

Jak zwykle w Kole opluwanie i hejt – ale chętnych do działania, czy chociaż do przyjścia na sesję – brak. Jeśli chce startować to jego prawo jak każdego. Przynajmniej Robert się udziela społecznie, pomaga w mediacjach – sprawa z basenem, przedszkolem, zakłada Aktywne Koło, ma pomysły i działa – karta seniora i nie tylko, próbował współpracować z burmistrzem jak inni zaangażowani w rozwój miasta – to źle ??? Wszystko co można zrobić dla rozwoju Koła popieram. Na tle innych potencjalnych kandydatów wypada ponadprzeciętnie.

Rozsądny
Rozsądny
7 lat temu

Piszcie co chcecie. Nareszcie wykształcony człowiek, ekonomista,przesiebiorca- takiej osoby zawsze chcieclismy na Burmistrza. Dosyć mamy kolejarzy, nauczycieli. Jeśli ma zamiar kandydować , ma u mnie zielone światło.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Trochę to trwało nim Pan Gajda poznał się na swoim „przyjacielu” z ratusza,ale cieszmy się,ze wkoncu to nastapiło. Moze teraz P.Gajda nadrobi stracony czas i pokaze jest jest konkretnym facetem z j…..

Obserwator
Obserwator
7 lat temu

A gdzie była pani poseł i pan gajda jak organizowane było referendum za odwołaniem burmistrza? Wtedy pani poseł powiedziała ze za wcześnie aby odwołanie robić i nowoczesna przeszła bokiem kolo tego bo pan gajda w tym czasie miał bardzo dobre relacje z Panem maciaszkiem…. Gajda mierzy w burmistrza tak samo jak Mazurkiewicz.

Gość
Gość
7 lat temu

p. Sobolewski lub p. Piasecki na Burmistrza.

XX2
XX2
7 lat temu

No nie wiem , zaczyna się coraz częściej pokazywać ,więc ma pewnie ochotę na stanowisko burmistrza podobnie jak p.Mazurkiewicz też już robi sobie kampanie wyborczą. Po to organizuje bale ,ścianki aby w przyszłości mieć poparcie.W Kole nie ma altruistów.

XX2
XX2
7 lat temu

Zastanawiam sie kim jest Pan Robert Gajda z . Nowoczesnej.
Gdzie pracuje i co , może chce w przyszłości zostać burmistrzem?
Ta partia kojarzy się z niedouczonymi bufonami typu Petru ,więc nic dobrego.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526