Pierwsze medale Oyama Karate w 2017 r.

Autor: kurier-kolski.pl | 18.02.2017

37902_img_354511 lutego rozegrano w Łodzi VI Otwarte Mistrzostwa Polski Centralnej Oyama PFK w Kata. Wśród 140 zawodników z 11 klubów Oyama Karate, znalazło się 17 podopiecznych sensei Krzysztofa Wojewody, reprezentujących barwy naszego miasta.  Gospodarzem tej cyklicznej imprezy był Łódzki Klub Oyama Karate „Neko”, a zawodnicy zmagali się w hali Chojeńskiego Klubu Sportowego. W turnieju udział wzięli przedstawiciele Białegostoku, Brzeszcz, Koła, Herb, Kozienic, Legionowa, Oświęcimia, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomia, Turku oraz Łodzi. Patronat honorowy nad imprezą objęła Prezydent Miasta Łodzi pani Hanna Zdanowska.

 

Mistrzostwa przeprowadzono z podziałem na stopień zaawansowania startujących, czyli białe i kolorowe pasy. Dało to okazję występu nie tylko doświadczonym zawodnikom, ale też rozpoczynającym swoją przygodę ze sportem. W składzie kolskich karateków w kategorii białe pasy wystartowali: Martyna Wiśniewska, Maja Niżewska, Błażej Latkowski, Antoni Maluga, Adam Waberski, Jakub Lewicki, Bartosz Czupryński i Mateusz Mendyk. W kategorii kolorowych pasów pojedynki stoczyli: Maria Wasielewska, Jan Szczesiak, Maria Szczesiak, Tobiasz Mikołajczyk, Adam Woziński, Zuzanna Supeł, Marcelina Józefowicz, Jan Czernielewski i Mateusz Szostak. Rolę sędziego zawodów pełnił sensei Krzysztof Wojewoda, a opiekę nad ekipą sprawowała sensei Marlena Wojewoda, wraz z dopingującą naszych przedstawicieli grupą rodziców.

37889_img_3418

Łącznie młodzi karatecy wrócili do domu z siedmioma medalami, które wywalczyli:

Konkurencja kolorowe pasy
  • Maria Wasielewska  miejsce II kat. Juniorki
  • Maria Szczesiak miejsce II kat. Młodzik
  • Tobiasz Mikołajczyk miejsce III kat. Młodzik
Knkurencja białe pasy
  • Bartosz Czupryński miejsce II kat. Młodzik
  • Mateusz Mendyk miejsce III kat. Młodzik
  • Adam Waberski miejsce III kat. Dziecko St.
  • Antoni Maluga miejsce III kat. Dziecko St.

37892_img_3441

Start w łódzkim turnieju był jednym ze sprawdzianów poziomu przygotowania kolskich zawodników do Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 marca w Turku. Ostatnią szansą zakwalifikowania się do występu na tej prestiżowej imprezie będzie udział w Mistrzostwach Wielkopolski organizowanych przez Kolski Klub Sportów Walki w dniu 11 marca 2017 roku, w hali MOSiR w Kole. Zachęcamy wszystkich do przybycia w tym dniu na miejsce zmagań młodych karateków i do kibicowania im.
37901_img_3540

Źródło: Kolski Klub Sportów Walki

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526