Burmistrz wnioskuje do radnych o podwyżki! Woda i ścieki pójdą w górę!

Autor: kurier-kolski.pl | 17.02.2017

IMG_9079Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kole Burmistrz M. Koła Stanisław Maciaszek przedłoży radnym swoją propozycję podwyżek cen wody i ścieków dla mieszkańców Koła i lokalnych firm na okres najbliższego roku. Kuriozalne jest to, że nawet jeśli radni zagłosują przeciwko, to zaproponowane przez niego podwyżki i tak wejdą w życie po 3 miesiącach. Sprzeciw radnych jest bez znaczenia! Wodociągi dają nowe ceny, a burmistrz sam je zatwierdza. Z automatu będą one obowiązywać, czy radni chcą czy nie… Głosowanie na sesji to jedynie formalność bez znaczenia!

Jak można dowiedzieć się z projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia taryfy na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie miasta Koła, podwyżka za 1 m sześcienny zaproponowana przez burmistrza będzie wyglądać następująco:

  • woda z 3,64 zł. na 3,69 zł.
  • ścieki dla gospodarstw domowych i pozostałych z 3,08 zł. na 3,18 zł.
  • ścieki dla przemysłu z 3,99 zł. na 4,15 zł.
  • razem: woda i ścieki dla gospodarstw domowych z 6,72 zł. na 6,87 zł.

Wszystkie powyżej kwoty są kwotami netto, do których należy dodać podatek Vat.

Choć w uzasadnieniu do uchwały wzrost cen argumentuje się zwiększeniem się kosztów spółki MZWiK oraz warunkami ekonomicznymi, a burmistrz przekonuje, że dla statystycznej rodziny składającej się z 4 osób podwyżki będą wiązały się z większym wydatkiem jedynie o 1,92 zł. brutto na miesiąc, to dobrze wiemy, że miłe zapewnienia swoją drogą, a życie życiem, i często okazuje się, że w rzeczywistości odczuwamy takie podwyżki w naszych portfelach.

Najgorsze jest to, że woda w Kole i tak zdrożeje, nawet bez zgody Rady. Głosowanie nic nie wnosi, ani tym bardziej jego wynik. To burmistrz zatwierdza nowe taryfy i te wyższe stawki wchodzą w życie. Nikt i nic tego nie zmieni! Prezes Wodociągów wnioskuje do burmistrza o podwyższenie stawek za wodę i ścieki, a burmistrz je zatwierdza. Niby przedstawia Radzie do przegłosowania, ale nawet jeśli radni będą przeciwni i nie przyjmą tej podwyżki, to nic to nie zmienia, bo jeśli radni powiedzą „tak”, wyższe ceny zaczną obowiązywać od 1 kwietnia br., a jeśli zagłosują na „nie”, nowe stawki i tak z automatu wejdą w życie, tyle, że po 3 miesiącach! Cały ten system prawny tłumaczyła w ubiegłym roku podczas sesji Rady ówczesna radca prawny Urzędu Miejskiego.

A co na to nasi Czytelnicy? Prosimy o Wasze komentarze.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Jerzy Majs
7 lat temu

Cześć wszystkim. Chciałem tylko zgłosić że strona co
jakiś czas nie działa…

koks
koks
7 lat temu

wielki nieudacznik na tory do zamykania szlabanow

Sawsawsawsaw
Sawsawsawsaw
7 lat temu

Burmistrz coraz bardziej pokazuje jaki tak naprawdę jest ….Wrogiem Koła i kolan !!!

Kolanin
Kolanin
7 lat temu

A czy pan Prezes Sobczak w roku 2016 dostał nagrodę za rok 2015? Przypomnę tylko że pan Sobczak Prezesem jest od grudnia 2015 roku, wiec jeśli dostał nagrodę to tylko za 1 miesiąc pracy. Niech sobie u siebie Turku robią podwyżki. A skoro to taki fachowiec to dlaczego w Turku nie pracuje?

realista
realista
7 lat temu

Dwa lata temu mieliśmy bardoz wysoką podwyżkę wqody i sciekó wzesżłym znowu i teraz znowu? Jak to możliwe? Dwa laat etemu wielkie krzyki i co?Nic podwyżka byłą i koneuc. Mam jednak andzieje, iż wtym roku radni pójdą po rozum do głowy i nie podniosa mieszkańcom wody ponieważ nie każdy ma te 500+.Miasto w sumie dość stare jest i wielu starszych ludzi już nie daje rady.!!! Mieszkańcy proszą o pomoc! Wszystko drozeje my mamy rzeję. Inne miasta zreki nei mają. Wode mamy powinnismy płacić za wodę mniej.Po drugie inwestowac w oczyszczalnie ścieków, częsciej oczyszczać studzeienkia nei kiedy już zalewa. Za scieki te zpąłcimy i co?

Kolanka
Kolanka
7 lat temu

Jak widać pogłoski, że radni mają największą władzę w mieście to tylko mit. Burmistrz często w swoich sławnych wywiadach, informacjach i plakatach zrzuca na nich winę za całe zło w mieście,twierdzi, że blokują jego decyzje, ale czy tak jest naprawdę?

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

ile na Boga tych podwyzek w tym miescie??????/

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526