„Bogu na Chwałę Ludziom na Pożytek”. Zebranie druhów OSP Białków Kościelny

Autor: kurier-kolski.pl | 16.02.2017

IMG_8400Po raz kolejny w remizie OSP w Białkowie Kościelnym (gmina Kościelec), spotkali się 11 lutego 2017 r. na swoim dorocznym zebraniu sprawozdawczym  strażacy ochotnicy z miejscowej jednostki pożarniczej. OSP Białków Kościelny za 5 lat obchodzić będzie 100-lecie działalności. W swoich szeregach skupia obecnie 19 druhów,  a jej głównym zadaniem jest nie tylko czuwanie nad bezpieczeństwem ppoż., ale również uczestnictwo w świętach lokalnych,  gminnych i kościelnych. W bieżącym roku 9 lipca OSP Białków Kościelny będzie organizatorem gminnych zawodów sportowo – pożarniczych .

 

Zebranie otworzył oraz powitał przybyłych druhów oraz zaproszonych gości prezes  Mirosław Bartosik. Już na wstępie druhowie chwilą ciszy uczcili pamięć zmarłych w minionym 2016 roku druhów Stanisława Dudka oraz Czesława Góralczyka.

Młodym strażakom : Patryk Janicki, Kacper Ćwiek , Łukasz Błaszczyk i Mariusz Stefański wręczono odznaki za „5-letnią wysługę lat w OSP” .

IMG_8394

IMG_8390

IMG_8389

Kolejno sprawozdania z działalności Zarządu OSP złożyli prezes Mirosław Bartosik, finansowe – skarbnik Leszek Góralczyk oraz Komisji Rewizyjnej OSP Leszek Szymański. Na wniosek tej komisji obecni druhowie  głosowaniem udzielili absolutorium Zarządowi OSP za miniony okres sprawozdawczy.

W planach działalności OSP uwzględniono m.in. przyjęcia nowych członków, zakup mundurów wyjściowych oraz pogadanki w tematach ppoż. na zebraniach wiejskich, uczestnictwo w uroczystościach gminno-kościelnych,  a także współorganizację zawodów sportowo-pożarniczych na własnym terenie.

W dyskusji druhowie poruszyli m.in. sprawę zamiaru przekształcenia własnej remizy OSP w świetlicę wiejską, gospodarowanie oświetleniem remizy, wspomniano o montażu paneli fotowoltaicznych na jej budynku, a także opłacanie przez druhów składek członkowskich. Druhowie utrzymali wysokość składki rocznej w kwocie 20 zł.

IMG_8391

IMG_8392

Obecni na zebraniu wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski oraz Prezes Zarządu Gminnego ZOSP w Kościelcu Józef Pacholski pozytywnie ocenili zaangażowanie druhów z OSP Białków Kościelny w sprawy własnej wsi i ich własnego środowiska.

IMG_8398

Obecny skład Zarządu  OSP w Białkowie Kościelnym to : prezes Mirosław Bartosik  (pełni on również i funkcję kierowcy wozu bojowego jednostki),  v-ce prezesem i zarazem naczelnikiem jest Kacper Ćwiek, skarbnikiem zaś Leszek Góralczyk, sekretarzem Andrzej Stefaniak, gospodarzem remizy Damian Kostrzewa . Jeszcze długo po zebraniu druhowie, zanim rozeszli się do własnych domów,  przy herbacie wspominali „dawne dobre czasy” i swoich  kolegów, których już nie ma wśród nas.

Tekst i foto:   Ryszard Borysiewicz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526