Z ostatniej chwili!!! Alicja Wapińska sama złożyła rezygnację na początku obrad!

Autor: kurier-kolski.pl | 25.01.2017

sesjaW kolskim Ratuszu trwa styczniowa sesja Rady Miejskiej w Kole. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich było złożenie na początku obrad przez Wiceprzewodniczącą Rady Alicję Wapińską, która dziś prowadziła spotkanie pod nieobecność Przewodniczącego, oświadczenia o rezygnacji z pełnionej funkcji. W oświadczeniu radna powiedziała, że postawione jej zarzuty nie zawierają żadnych faktów. „Nawet osoba skazana ma prawo do obrony. Państwo nie daliście mi tej szansy. W związku z tym składam rezygnację z zajmowanego stanowiska”. Prowadzenie obrad przejął Wiceprzewodniczący Mariusz Hanefeld, a radni prawie jednogłośnie zdjęli z porządku obrad punkt z wnioskiem o odwołanie, bo był on już bezprzedmiotowy.

 

Podczas ustalania porządku obrad sesji Alicja Wapińska zawnioskowała, żeby całkowicie zdjąć z porządku obrad punkt dotyczący jej odwołania. Jednak w głosowaniu radni większością 9 głosów nie zgodzili się na to (6 osób było za zdjęciem, 4 wstrzymały się). Po tym fakcie wyraźnie zdenerwowana Wiceprzewodnicząca zabrała głos i odczytała swoje pisemne oświadczenie, którego podsumowaniem była jej rezygnacja z zajmowanej funkcji.

Po krótkiej przerwie radni przegłosowali zdjęcie punktu w sprawie odwołania Alicji Wapińskiej z porządku obrad, a obecna na sesji radca prawny UM przypomniała, że oświadczenie o rezygnacji stało się faktem i jest ważne, ale mimo to zgodnie z prawem w lutym radni będą musieli przegłosować uchwałę o przyjęciu jej rezygnacji, co jest już tylko wymaganą formalnością.

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Krytyczny
Krytyczny
7 lat temu

MEN,…hejterze! Pani nikt ,,nie gonił”,sama się zagoniła! ,natomiast wyjątkowy talent jej to,że z każdym poprzednim burmistrzem wyjątkowo dobrze ,,dla naszego dobra” współpracowała! Oczywiście,nie zrobiła niczego złego…,przecież zawsze,,tak” robiła! Co złego w tym,że nie widziała niczego złego tam ,gdzie wszyscy inni ,widzieli coś innego! Wyjątkowy urok psychopaty…oczarował widać nie tylko panią spod parasola!

Gość
Gość
7 lat temu

Żenada radni nie pomogli mieszkance z Toruńskiej.

MEN
MEN
7 lat temu

Zastanawiam się czemu była taka nagonka na p. Alicję.
Może dlatego że chciała współpracować z Burmistrzem dla dobra naszego miasta ? Moim zdaniem nie zrobiła nic złego, może za to że przestała krytykować Włodarza ?

Lkjhgfdssazxcvvbbb
Lkjhgfdssazxcvvbbb
7 lat temu

Jednej żenady mniej!

GOSC X2
7 lat temu

Uniknęła długiej dyskusji ocalając tym samym włodarza

domyślny
domyślny
7 lat temu

Jedni mówią,że postąpiła honorowo,ale mnie wydaje się, że w umiejętny sposób wyszła z twarzą unikając dłuuuuugiej dyskusji.

ula
ula
7 lat temu

I dobrze problem z glowy.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526