Strzelanie w rocznicę wyzwolenia m.Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 22.01.2017

IMG_819472.rocznicę wyzwolenia miasta Koła spod okupacji niemieckiej (20 stycznia 1945 r.) Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” w Kole uczcił konkursem strzeleckim z pneumatyka. W sobotnie przedpołudnie, pomimo przenikliwego zimna, na strzelnicę w Ośrodku Ligi Obrony Kraju przy ul. Pułaskiego 8 stawiło się 21 młodych strzelców.

 

Z powodu zimna organizatorzy zadecydowali się na skrócenie czasu trwania konkursu o ilość oddanych strzałów, tak więc każdy uczestnik oddał po 8 strzałów do tarczy z odległości 10 m. Norma 13 strzałów. Konkurs prowadził Andrzej Kowalski.

IMG_8183

Po podliczeniu ilości trafień  w kategorii dziewcząt  zwyciężyła z 29 pkt . Kinga Tyburek przed Karoliną Kaczorowską z 14 i przed Zosią Lamprycht z 9 pkt. W kategorii chłopców zwyciężył z 59 pkt. Łukasz Peciak przed Miłoszem Siepką z 55 pkt. oraz przed Dawidem AugustyniakiemKacprem Peciakiem, którzy uzyskali po 47 pkt. Czwartym z kolei był z 41 pkt. Emanuel Szadkowski.

IMG_8191

IMG_8189

IMG_8192

Celność swojego oka wypróbowali także dorośli. W kategorii Panów zwyciężył Piotr Peciak  – 53 pkt.  przed Józefem Kaczorowskim z 42 pkt. i Władysławem Peciakiem z 32 pkt. Swoje umiejętności na strzelnicy wypróbowała też jedyna kobieta uczestnicząca w konkursie. Agnieszka  Peciak  wystrzelała 32 pkt. Najmłodszym zawodnikiem konkursu była 8 letnia Zosia Lamprycht.

IMG_8196

Po zawodach na świetlicy klubowej na wszystkich uczestników czekała gorąca herbata, parówka i świeże bułeczki, a także keczup i musztarda. Ponadto każdy młody uczestnik konkursu obdarowany został tabliczką czekolady. Posiłek przygotowały Małgorzata Stężewska, Irena Tyburek, Anna Woźnicka oraz Alina Szadkowska.

Tekst i foto:  Ryszard Borysiewicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
7 lat temu

A ja nie uważam ,że każdy Krzysztof lub K jest idiotą.

K
K
7 lat temu

Myślę, że każdy …. anonim….. to …IDIOTA!!!!

Anonimowo
7 lat temu

co Ty Krzysztof miałeś na myśli… ,zamiast tych kropek?;)

Krzysztof
Krzysztof
7 lat temu

Aż się serce raduje, że na „starej wyspie” dzieją się tak fajne rzeczy…. znaczy można jak się chce….BRAWO…!!!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526