Nie można już robić wpłat bez prowizji w siedzibie KTBS – zlikwidowano kasę!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.01.2017

20170118_154840Od 15 stycznia Kolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. zlikwidowało okienko kasowe w swojej siedzibie przy ul. Asnyka, gdzie do tej pory, od wielu lat, mieszkańcy bardzo chętnie i tłumnie korzystali z możliwości darmowego wpłacania, bez żadnej prowizji, czynszów za swoje mieszkania i lokale komunalne. Decyzja ta dotknęła szczególnie osoby z kolskiej Starówki – starsze, chore, mające problem z poruszaniem się, które miały blisko do siedziby KTBS, biednych emerytów i rencistów, a także najuboższe rodziny w naszym mieście, które będą musiały wydać dodatkowo średnio około 40 zł. rocznie na prowizje bankowe czy pocztowe.

 

Na budynkach będących w zarządzie KTBS oraz na klatkach schodowych bloków komunalnych rozwieszono informację o tej niekorzystnej dla mieszkańców zmianie. Niestety, nie ma na niej nawet słowa „przepraszamy” ani żadnego wyjaśnienia tak niefortunnej decyzji. Nie zostało też napisane, kto ją podjął, choć należy się domyślać, że zrobiono to za wiedzą i wyraźną zgodą burmistrza Stanisława Maciaszka, który jest jednoosobowym Zgromadzeniem Wspólników KTBS ze strony miasta, a więc jest głównym szefem prezesa KTBS Jarosława Tkacza.

ktbs-w-kole

W swojej informacji KTBS poleca, by najemcy komunalni od dnia 16 stycznia br. „dokonywali opłat czynszowych za pośrednictwem banków, poczty lub innych punktów poboru opłat zgodnie z cennikiem usług w/w placówek”. Oznacza to, że lokatorzy zostali postawieni przed faktem dokonanym i zmuszeni do robienia opłat w bankach, na poczcie czy w innych prywatnych punktach opłat gdzie prowizje pobierane wahają się od 2,50 do 3,50 zł. za każdą wpłatę.

Łatwo więc obliczyć, że średniorocznie każdy z mieszkańców lokali komunalnych zapłaci przez to około 40 zł. więcej. Osobom zamożnym taka suma może wydawać się śmiesznie mała, szczególnie tym, którzy podjęli tę decyzję, bo zarabiają miesięcznie wiele tysięcy złotych „na rękę”, ale dla ubogich emerytów, rencistów oraz najuboższych rodzin, dla osób bezrobotnych i mających trudności z poradzeniem sobie, jest to poważny dodatkowy wydatek. Ile bochenków chleba można kupić za 40 zł? – 20 sztuk. Dla wielu osób jest to jest mieć lub nie mieć tego chleba!

Jeszcze większym problemem wpłaty poza siedzibą KTBS przy ul. Asnyka są dla osób starszych i chorych z terenu kolskiej Starówki, które mają duże problemy z poruszaniem się. Od wielu lat przyzwyczajeni do robienia opłat w kasie „komunalki” muszą teraz zmienić swoje przyzwyczajenia i często przejść dalszy dystans do punktów opłat.

kamienica

Mieszkańcy lokali komunalnych coraz głośniej wyrażają swoje niezadowolenie. Wyraźnie słychać to na ulicach naszego miasta, w kolejkach do lekarza, w czasie rozmów w sklepach… Ubiegły rok też był dla nich również niekorzystny, ale to już temat na inny artykuł.

A co na to nasi Czytelnicy? Prosimy o Wasze opinie i komentarze!!!

Przypominamy, że przy pisaniu komentarzy nie ma obowiązku wypełniania rubryk „witryna internetowa” i „Email”. Wystarczy wpisać „podpis” czyli swój pseudonim, nazwę czy – jeśli ktoś woli – imię lub nazwisko (lub nie wpisywać tam nic) oraz treść komentarza.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
35 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Gość
Gość
6 lat temu

Myślę, że to lekka przesada z tą paniką..A w jaki sposób ci wszyscy ludzie niedołężni, płacący do tej pory czynsz w siedzibie KTBS, regulowali opłaty za energię i telefon np?

Marjjolka
Marjjolka
6 lat temu

To państwa ulubieńca ustanowił taki przepisy obrót bezgotówkowych operacji nie burzy się on a kolejna jak zamknęli kasę w energetyce za teAle jak chce sie walnic to kij sie znajdzie za lefon juz dawno zlikwidowali kasy i płacą w punktach albo na poczcie

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

To jak nazwac pewne inne media ktore są sowicie opłacane z kasy UM? Zaproponuj cos ciekawego pomysłowy mieszkancu komunalki.

mieszkaniec komunalki
mieszkaniec komunalki
6 lat temu

opiniotworczosc nie jest miara dziennikarstwa. polecam nazwe tego portalu na ANTYMACIASZEK.PL

mieszkaniec komunalki
mieszkaniec komunalki
6 lat temu

a tak poza tym ja niczego nie zadalem tylko prosilem burmistrza o wsparcie w sprawie o ktora walczylem blisko 2 lata. sprawe za ktora sam chcialem zaplacic. o ktora walczylem dla mojego zdrowia. owszem,polecam w takich sprawach polecam pujscie do burmistrza gdy inne sprawy zawodza i wszedzie panuje znieczulica

mieszkaniec komunalki
mieszkaniec komunalki
6 lat temu

redaktor guzik ma racje. w poniedzialek oplacalem czynsz w punkcie oplat w euro. koszt 0,99. miara dziennikarstwa sa sprawdzone informacje a nie sluchanie co ludzie gadaja w kolejkach w sklepie…

zima
6 lat temu

Redaktor ma rację–najtańsza chyba jest w lotto na sienkiewicza–1,99–a gdzie jest ta po”1 złoty”?

mieszkaniec komunalki
mieszkaniec komunalki
6 lat temu

a co do dodatkowych oplat za czynsz to taka oplata wynosi 1 zl.blad redakcjo

mieszkaniec komunalki
mieszkaniec komunalki
6 lat temu

to juz decyzja ktbs badz burmistrza.nie moja szanowna redakcjo. mi tylko zalezy by moje pieniazki byly tam gdzie byc powinny. jesli sie poprawi dzieki likwidacji to dobrze.jesli nie-moze by lepsza byla zmiana na innych stanowiskach

mieszkaniec komunalki
mieszkaniec komunalki
6 lat temu

nie jestem za burmistrzem ani przeciw. chyba naleze do tych ktorzy nie interesuja sie sprawami ktore ich nie dotycza, zwolnienia, cieplik itd. ale prawda jest to ze cos tam robi jak sie do niego pojdzie. chcialem wymienic okna na swoj koszt bo byly nieszczelne.przez 2 lata walczylem z ktbs o pozwolenie.zawsze slyszalem to samo- dobrze ze ma pan nieszczelne okna bo nie ma pan wentylacji,a raczej zwrotna czyli zamiast wyciagac to wszystko mi leci do mieszkania. a mroz to od wewnatrz mam.ale kogo to obchodzi.tylko kasa kasa kasa. poszedlem do maciaszka. wizyta trwala niecale5 min.pozwolenie na okna jakie chce i kolor do wyboru mieszkanca.jak to powiedzial- to ktbs sa pod nim a nie on pod nimi.jeszcze podziekowal ze tak dbam o mieszkanie. i proszil o zaproszenie jak wymienie bo chce zobaczyc. i taka prawda.cos tam robi

mieszkaniec komunalki
mieszkaniec komunalki
6 lat temu

Tak, wiem.hasło burmistrz dziala cuda. szkoda tylko ze musze posuwac sie do czegos takiego by moje pieniadze sie odnalazly. raz pani z okienka wplacila na inne konto. innym razem dowiaduje sie po pol roku ze w ktoryms miesiacu rzekomo nie wplacilem. pozniej mam nadplate, po chwili ze to kogos innego i jednak niedoplate , pozniej ze odsetki. normalnie horror z ktbs.nawet biednego i niepelnosprawnego z rozpadajacej sie kamienicy chca puscic z torbami. i nie ma co sie dziwic ze podziekowali pani z okienka. a moze by tak wyslac na badania okulistyczne?

Paweł
Paweł
6 lat temu

Jak powiesz, że idziesz do burmistrza to nawet jak nie wpłaciłeś to Pani znajdzie 🙂

mieszkanec komunalki
mieszkanec komunalki
6 lat temu

tak jak ktorys z poprzednikow powiedzial ta sytuacja ma drugie dno. z jednej strony trzeba placic za przelewy. z drugiej moze w koncu bedzie wszystko tak jak nalezy na kontach mieszkancow komunalek na ktore wplacamy pieniadze za czynsz. mieszkam w komunalnym juz 7 lat i co roku ten sam problem- pani pomylila konta, okazuje sie po kilku miesiacach ze wplat nie ma, naliczanie odsetek, chodzenie z ksiazeczka do biura i udowadnianie ze sie wplacilo. i nic nie pomaga. a jak sie powie ze sie pojdzie do burmistrza to panie nagle pieniadze odnajduja…

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Ja jestem bogaty,ale pieniądze za lokal wpłacałem w KTBS!!!

Radek
Radek
6 lat temu

Urząd nie kłamie połowa zarejestrowanych w Urzędzie Pracy pracuje za granicą lub na czarno, a druga połowa żyje z socjala i nie chce pracować.

aaaaalejaja
aaaaalejaja
6 lat temu

No prosze jaki madrala jakis Radek-sradek.Nie ma bezrobocia w Kole? to w tego wynika ze powiatowy Urzad Pracy od lat kłamie !!!!!!!!!!!!!!

Radek
Radek
6 lat temu

Jak najlepiej widać po Panu redaktorze, (a raczej po Panu Kozajdzie, bo z dziennikarstwem to co Pan robi nie ma nic wspólnego) punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Jeżeli ma być kasa tylko dlatego, że ktoś nie ogarnie przelewu no to po co Pan działa w internecie, bo nie w obronie starszych i bezrobotnych. Zresztą w Kole nie ma bezrobocia, a pomagać ludziom, którzy nie są zainteresowani podjęciem jakiejkolwiek pracy jest wręcz niemoralne.

Bede marudził
Bede marudził
6 lat temu

O mądrzejszych celach na które te pieniądze mogły by iść napisałem dla zasady, tak powinno być w zdrowym kraju, sam nie wierzę że w tym wypadku będą lepiej wydatkowane, mało też wierzę w niezaradność, można to usprawiedliwić jedynie u ludzi starszych, u ludzi młodszych i w średnim wieku jest na to prosta nazwa, lenistwo, nie trzeba mieć doktoratu żeby wysłać przelew internetowy, czy posiadać darmowe internetowe konto. Jeśli się tych umiejętności nie posiada trzeba płacić, za telefon, za abonament, za wodę czy za prąd w każdym przypadku z prowizją.

EFC
EFC
6 lat temu

Płacą grosze za mieszkania od miasta to na prowizje ich stać !!!!!!!!!!1 Bardzo słuszna decyzja.

Matematyka
Matematyka
6 lat temu

Niech pan nie przesadza i nie robi sztucznego problemu.
12 miesięcy x 2,50 = 30 zł

Polak
6 lat temu

A ja na ulicach naszego miasta, w kolejkach do lekarza, w czasie rozmów w sklepach…słyszę ,że P.Burmistrz dobrze rządzi i ma szykować się na druga kadencje z nowa radą

Tom Bombadil
Tom Bombadil
6 lat temu

Myślę tak sobie, że ta likwidacja ma drugie dno. Ja na ten przykład kiedy za każdym razem podjeżdżałem i płaciłem czynsz w kasie (przy okazji) mogłem zapytac pracownków Spółki o różne rzeczy i działaania na nieruchomości. Teraz tej okazji nie będę miał….

Lucy
Lucy
6 lat temu

Paweł ma racje to dobry pomysł.Łatwo sie cos likwiduje i niszczy.Wpłaty w kasie UM cos by załatwiły i ludziom w kieszeni te pieniążki by zostały.

Paweł
Paweł
6 lat temu

Niech miasto pozwoli wpłacać w kasie Urzędu Miejskiego bez prowizji i bez problemu. Kasa urzędu miejskiego na pewno się nie załamie pod naporem petentów.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

To sie w głowie nie miesci.Co na to radni????

r
r
6 lat temu

W piatek w KTBS widziałam tą panią z kasy gdzies indziej znaczy że nadal pracuje.

dociekliwa
dociekliwa
6 lat temu

Wszelkie obecne podwyżki wymyślają urzędnicy potem burmistrzowi pokazują a ON jako oszczędności wprowadza w życie. Radni też rozliczają burmitrza a potems ię pytają czy dużo pomaga i na ile. Prawda? Z każdej darowanej komuś złotówki rozlicza go radni czy powinni się udzielić pomocy czy nie. Bo może dużo. Kultura ma mniejsze pieniądz a przecież na sesji pan Soboleski wskazywał, ze pan Borysewicz nie ma racji a na Radzie Kutury ponoc takie rozmowy jednak byly z dyrekcjami, które dostały mniej dotacji. To gdzie prawda? Ta rada kultury też się stale zmienia jak pokazują zdjęcia. Czy reprezentują wszystkich? Stowarzyszenia boją s ię chodzić do burmistrza z prośbami o pomoc bo zaraz radni się zapytają dlaczego burmistrz dał? Dyrektorzy znowu be zburmistzra nic zadecydować nie mogą Bo jak zadecydują to potem się okazuje że to nie Oni decydują. Dzwonisz do Urzędu a tam paniusia niemiła,ze szok a przecież nawet jak mówi odmownie to powinna umieć powiedzieć to miło i uprzejmie a nie po chamsku wręcz.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Myślę, że post użytkownika”będę marudził” jest bez sensu. Po pierwsze z treści informacji, którą zamieścił kurier-kolski.pl, a wywieszonej dla mieszkańców, wcale nie wynika to, że jakikolwiek etat „pani z kasy” zostaje zlikwidowany. Zamknięcie kasy, nie musi oznaczać redukcji etatów. Żadna firma w dzisiejszych czasach nie wygania nikogo z pieniędzmi ze swojej siedziby. Płatności za lokale nie są przecież co miesiąc takie same. Jest wiele zmiennych: woda, śmieci. Różne niedoplaty, nadplaty. Wtedy przed wpłata to pracownik może pomóc to wszystko rozliczyć. W banku, na poczcie etc. nikt nie ma informacji o wysokości zobowiązań lokatora. Dziwię się, że tak zdecydowano. To naprawdę bardzo mocno niedobra wg mnie decyzja. Uważam, że bardzo szybko zostaniesz cofnieta. Wypychanie ludzi do okienek z prowizjami powoduje, że biednym zostaje coraz mniej pieniądze. Uwierzcie mi, że w krancowym przypadku wybiorą leki, jedzenie, co niektórzy nawet inne używki, a nie zapłacą za mieszkanie. Comiesięczny kontakt z klientem to rzecz cenna, chociaż czasem męcząca. Chyba, że o to chodziło. Pozdrawiam

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

JEST ZIMA NA CHODNIKACH LÓD ŚLIZGO I NIEBEZPIECZNIUE OSOBOM STARYM NIEDOŁEZNYM CHODZIC DALEKO!!!1 ALE KOGO TO OBCHODZI.
BRAWO REDAKCJA KURIERA JEST BLIZEJ PROBLEMOW PRZECIETNEGO KOWALSKIEGO .

cxxx
cxxx
6 lat temu

Artukuł dotyka bardzo istotnego problemu.KTBS,burmistrz i radni są dla mieszkańców miasta a nie odwrotnie.Oni maja reprezentoiwac nasze interesy nas wszystkich a nie na nas zarabiać.

Bede marudził
Bede marudził
6 lat temu

Ile osób korzystało z płacenia w kasie KTBS ? przydałaby się taka informacja, dlaczego? ano dlatego że część osób pewnie poradzi sobie z darmowym przelewem internetowym, te osoby co pozostaną niezaradne, ile ich będzie ? 40-50 osób, to rocznie 2tyś prowizji, utrzymanie roczne kasy i pracownika to pewnie ponad 30 tyś, z prostej matematyki wyniknie, że te 28 tyś można przeznaczyć na mądrzejsze cele.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526