Dobrze mieć 100 lat i jeszcze taką głowę – czyli Jubileusz 100 lat mieszkańca DPS

Autor: kurier-kolski.pl | 03.01.2017

SONY DSCZe Świętami Bożego Narodzenia zbiegła się w Domu Pomocy Społecznej w Kole przy ul. Poniatowskiego wyjątkowa uroczystość jubileuszu 100-lecia urodzin mieszkańca tej placówki Tomasza Szypury. Jak podkreśla personel Domu, Pan Tomasz to jeszcze bardzo dziarski 100-latek, zawsze wesoły, uśmiechnięty i szarmancki wobec kobiet. Obecnie jest tu najstarszym pensjonariuszem, ale kilka innych osób szybko zbliża się do setki, więc szykują się kolejne miłe uroczystości.

 

W uroczystości udział wzięli: Urszula Polewska – Dyrektor PCPR w Kole – reprezentując również Starostę Powiatu Kolskiego Wieńczysława Oblizajka, Dorota Modrzyńska – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich  w Kole, Katarzyna Michalak – Naczelnik Wydziału Oświaty, Magdalena Janiak – Z-ca Kierownika USC w Turku, Grażyna Ryta – z MOPS w Turku, rodzina Jubilata – licznie przybyli najbliżsi krewni Pana Tomasza Szypury oraz Mieszkańcy i Pracownicy DPS.

SONY DSC

dav

SONY DSC

SONY DSC

dav

„Dwieście lat” (zamiast tradycyjnych stu) dla  Dostojnego Jubilata zagrał na gitarze znany nam nasz lokalny artysta Jan Polewski, który w ten sposób ubogacił część artystyczną. Wyśpiewał życzenia wraz z przybyłymi na uroczystość gośćmi. Wzruszony 100-latek dziękował wszystkim, zebrał masę kwiatów, życzeń i uścisków, a w kilku słowach swojej przemowy urodzinowej prosił m.in. przedstawicieli kolskich urzędów, by przekazali Staroście Kolskiemu i Burmistrzowi Miasta Koła, by dobrze rządzili.  Dobrze mieć 100 lat i taką głowę! Okazały i pyszny 25-kilogramowy tort został upieczony przez szefa kuchni DPS Pawła Olczyka wraz ze współpracownikami. Potem wspólnie śpiewano kolędy oraz składano sobie noworoczne życzenia wszelkiej pomyślności.

dav

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Tomasz Szypura urodził się 25 grudnia1916 roku w miejscowości Brzeźno k/ Konina. Jest żonaty. Ma 3 córki, które mieszkają w Kole, oraz syna, którego nie ma już wśród nas. Ponadto Szanowny Jubilat ma 8 wnuków, 14 prawnuków i 1 praprawnuczka. Z uwagi na zły stan zdrowia Pan Tomasz podjął decyzję o zamieszkaniu w Domu Pomocy Społecznej i jest mieszkańcem tej placówki jest od 2 lat.

Jubilat jest kombatantem wojennym. Po wojnie zawodowo przez wiele lat pracował jako kierowca, zarówno w PKS Koło oraz kolskim Pogotowiu Ratunkowym. Łącznie przepracował  40 lat, a do 95. roku swego życia z sukcesem prowadził własny samochód.

Z informacji pozyskanych od córek wiemy, że zawsze był troskliwym i wspaniałym ojcem, i tak jest do dziś. O Panu Tomaszu można powiedzieć, że jest dżentelmenem, uroczym i życzliwym mieszkańcem DPS. Jak mówią o nim ci, którzy Go znają – zawsze uśmiechnięty i szarmancki.

SONY DSC

SONY DSC

Z okazji 100 urodzin w imieniu własnym oraz całej społeczności DPS w Kole serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia, zdrowia, wielu sił ducha i ciała, szczęścia i wszelkiej pomyślności złożyła Dostojnemu Jubilatowi Mariola Frankowska-Rabsztyn – Dyrektor kolskiej placówki.

– Sto lat to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia. To czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości. Ten wspaniały jubileusz był dla nas wszystkich wyjątkową okazją ku temu, aby podkreślić, jak wspaniałym i  mądrym człowiekiem jest Pan Tomasz. Dlatego było mi dane podziękować Panu Tomaszowi w imieniu własnym, jak i całej społeczności Domu Pomocy Społecznej w Kole przy ul. Poniatowskiego 21, za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat, i złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji setnej rocznicy urodzin – powiedziała nam Dyrektor DPS.

Źródło: DPS w Kole

 

 

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526