Zabrał ratownikom medycznym krzesło do transportu chorych po schodach!

Autor: kurier-kolski.pl | 28.12.2016

policjantW pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia uwagę patrolu kolskich policjantów zwrócił dziwnie zachowujący się mężczyzna pchający przed sobą coś, co przypominało wózek inwalidzki. Postanowili sprawdzić go i trafili w przysłowiową „dziesiątkę”! Facet miał pecha, bo wózek okazał się specjalistycznym krzesłem na kółkach wartym kilka tysięcy złotych, które zabrał ratownikom medycznym, a dzień wcześniej ukradł damską torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Może teraz trafić do więzienia nawet na 2 lata.

 

25 grudnia funkcjonariusze zauważyli na jednej z ulic w Kole mężczyznę, który pchał przed sobą wózek inwalidzki. Ponieważ mężczyzna był im znany i już wcześniej notowany za kradzieże i włamania, policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się rzeczom, które posiada przy sobie.

Podczas wykonanych czynności mundurowi ustalili, że wózek, z którym poruszał się 32-letni mieszkaniec Koła, to specjalistyczne krzesło kardiologiczne służące do transportowania chorych na klatkach schodowych i należy do ratowników medycznych, którzy kilka godzin wcześniej udzielali pomocy medycznej chorej osobie. Krzesło kardiologiczne warte kilka tysięcy złotych, które zostało przywłaszczone przez mężczyznę, trafiło już do prawowitych właścicieli.

Zatrzymany 32-latek odpowie także za kradzież torebki damskiej z osobowego auta. Do zdarzenia doszło w nocy z 24/25 grudnia, kiedy to wymieniony mężczyzna na jednym z osiedli w Kole podszedł do grupy osób stojącej przed autem, a następnie wsiadł do samochodu i poprosił o podwiezienie. Wysiadając ukradł znajdującą się w pojeździe torebkę damską, w której znajdowały się pieniądze oraz dokumenty pokrzywdzonej kobiety.

Sprawca tych przestępstw usłyszał już zarzuty, za które może trafić do więzienia nawet na dwa lata.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526