Wigilia harcerzy ze szczepu Zawiszy Czarnego

Autor: kurier-kolski.pl | 20.12.2016

dsc06166Zuchowa i harcerska brać należąca do działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Kole Szczepu Zawiszy Czarnego spotkała się na tradycyjnym „opłatku”. Nie mogło na nim zabraknąć życzeń i kolęd oraz obficie zastawionych stołów. W harcerskiej Wigilii wziął również udział komendant Hufca ZHP w Kole druh Leonard Jaroszewski, który złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne oraz przekazał Betlejemskie Światło Pokoju.

 

W harcerskiej Wigilii, która odbyła się w szkolnej stołówce wzięło udział prawie 60 zuchów i harcerzy ze szkolnego szczepu prowadzonego przez instruktorki: Elżbietę Majewską i Elżbietę Biskupską oraz Paulinę Olszewską, Agnieszkę Jarosz i Kamillę Walczak. Do szczepu należą nie tylko obecni uczniowie szkoły, ale i absolwenci naszej placówki. W spotkaniu oprócz komendanta hufca wzięły także udział Urszula Karolczak i Edyta Sławińska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

dsc06109

dsc06172

dsc06112

dsc06113

Bardzo cieszy coraz liczniejsza grupa dzieci i młodzieży, która działając w szczepie Zawiszy Czarnego niesie chętną pomoc potrzebującym, uczestniczy i wspomaga organizację wielu imprez środowiskowych i miejskich, przywraca pamięć zapomnianym cmentarzom oraz uczy się postaw patriotycznych i kultywuje harcerskie zwyczaje i obrzędy.

dsc06181

dsc06202

dsc06229

Źródło: ZS nr 1 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526