Policyjne małżeństwo zatrzymało po służbie bardzo pijanego kierowcę!

Autor: kurier-kolski.pl | 14.12.2016

posluzbieKilka dni temu policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Kole wspólnie ze swoim mężem pracującym w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymali stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym nietrzeźwego motorowerzystę. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu! Policyjnemu małżeństwu pomagał także inny, przypadkowy kierowca. Brawo dla wszystkich za odpowiednią postawę i reakcję na takie patologie! Pijanemu 36-letniemu grozi teraz 2 lata więzienia, bo okazał się recydywistą w tym zakresie – to nie jego pierwsza jazda na „podwójnym gazie”. Sąd wcześniej już 3-krotnie nakładał na niego zakaz kierowania pojazdami, łącznie na 8 lat!
10 grudnia policyjne małżeństwo st. sierż. Zbigniew Janusz (funkcjonariusz KMP w Koninie) i post. Karolina Janusz (policjantka KPP w Kole) wspólnie ze swoją kilkuletnią córką wybrali się w rodzinną podróż. W pewnym momencie jadąc drogą prowadzącą z Kazimierza Biskupiego w kierunku Goliny do ruchu włączył się kierujący motorowerem, którego sposób jazdy od razu wzbudził u policjantów podejrzenia.
Próbując zatrzymać motorowerzystę st. sierż. Zbigniew Janusz uchylił szybę i pokazując legitymację służbową polecił motorowerzyście zatrzymać się. Ten jednak ani myślał stosować się do tego polecenia, a i legitymacja nie zrobiła na nim większego wrażenia po czym wyprzedził samochód i kontynuował jazdę, z trudem utrzymując równowagę. Do próby zatrzymania kierowcy włączył się też inny uczestnik ruchu drogowego – 37-letni mieszkaniec gminy Golina, który tak prowadził swoje auto, aby uniemożliwić motorowerzyście zjechanie na przeciwny pas ruchu i doprowadzenie do czołowego zderzenia z innym pojazdem. To nieczęsto spotykana postawa, dlatego też policjanci są bardzo wdzięczni za pomoc 37-letniemu mężczyźnie.

Do skutecznego zatrzymania kierowcy jednośladu doszło w Golinie. Tam okazało się, że motorowerzysta to 36-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego, który posiadał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Sąd trzykrotnie nakładał na niego zakaz kierowania pojazdami, łącznie na 8 lat. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP w Kole

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526