Pijani kierowcy wyłapani – rekordziści mieli 2,4 oraz 2,5 promila alkoholu!

Autor: kurier-kolski.pl | 28.12.2016

policja1W miniony świąteczny weekend na drogach powiatu kolskiego policjanci zatrzymali sześciu pijanych kierujących samochodami osobowymi oraz dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista, który wsiadł za kierownicę osobowego forda posiadał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja przestrzega, że za kierowanie pojazdami pod działaniem alkoholu grozi do 2 lat więzienia.

 

W okresie od 23 do 27 grudnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali aż sześciu pijanych kierujących samochodami osobowymi oraz dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzistą wśród zatrzymanych kierowców okazał się 28-letni kierowca osobowego forda, który jeździł po drogach Gminy Grzegorzew mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niewiele mniej w policyjny alco-test wykazał podczas badania 46-letni mieszkańca Gminy Olszówka, który kierował fiatem cinquecento mając ponad 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Ponadto na drogach powiatu kolskiego obyło się bez wypadków, a policjanci zabezpieczali miejsca sześciu kolizji drogowych.

Nieco wcześniej, bo 20 grudnia br.,  funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej Policji przeprowadzili wspólnie z policjantami z Turku wzmożone działania kontrolno-pomiarowe na drodze krajowej nr 92. Efektem akcji o kryptonimie „Bezpieczna K-92” było 140 skontrolowanych pojazdów oraz prawie 70 mandatów karnych nałożonych na kierujących pojazdami za popełnione wykroczenia drogowe.

Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz reagowali na wszelkie wykroczenia popełniane przez użytkowników ruchu drogowego.

Łącznie 14 funkcjonariuszy biorących udział w akcji na terenie powiatu kolskiego skontrolowało 140 pojazdów, a każdy kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Podczas działań mundurowi za ujawnione wykroczenia nałożyli 67 mandatów karnych na kierujących pojazdami oraz zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych głównie za zły stan techniczny kontrolowanych aut. Większość ujawnionych wykroczeń przez policjantów dotyczyła tradycyjnie przekroczenia dopuszczalnej prędkości oraz niekorzystania z pasów bezpieczeństwa.

Kolska drogówka zapewnia, iż podobne działania na terenie całego powiatu kolskiego będą przeprowadzane cyklicznie.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526