Nie wszyscy piesi stosują przepisy

Autor: kurier-kolski.pl | 11.12.2016

screen-shot-12-11-16-at-10-07-pmKolska drogówka przeprowadziła wzmożone działania pt. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” ukierunkowane na eliminowanie wykroczeń popełnianych przez pieszych jak i nieprawidłowości  popełnianych przez kierujących pojazdami w stosunku do osób pieszych. Podczas działań funkcjonariusze po raz kolejny uświadamiali pieszym jak ważne dla ich bezpieczeństwa są elementy odblaskowe.

9 grudnia br. od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej Komendy przeprowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie wykroczeń dotyczących ruchu pieszych, a także wykroczeń popełnianych przez rowerzystów, motocyklistów i kierujących autami w stosunku do osób pieszych.

screen-shot-12-11-16-at-10-07-pm-002

Podczas akcji mundurowi sprawdzali m.in. w jaki sposób piesi stosują się do obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Niestety mimo trwającej ponad dwa lata kampanii informacyjnej ujawnione zostały kolejne przypadki nieskorzystania z odblasków. Mundurowi legitymując takie osoby informowali o zaletach noszenia odblasków oraz o grożącej sankcji.

screen-shot-12-11-16-at-10-07-pm-002

Policjanci przypominają, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy pieszy poruszający się drogą poza obszarem zabudowanym ma obowiązek noszenia na zewnętrznej części ubrania elementy odblaskowe. Za niestosowanie się do tego przepisu grozi 100 złotowy mandat karny.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526