Mikołajkowe strzelanie w kolskim LOK

Autor: kurier-kolski.pl | 12.12.2016

img_8129W sobotnie przedpołudnie (10 grudnia) Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” zaprosił młodych mieszkańców miasta Koła na „Mikołajkowe Strzelanie”  z pneumatyka do tarczy. Na strzelnicę w Ośrodku Ligi Obrony Kraju przy ul. Pułaskiego 8 na umówioną godzinę  stawiło się 12 młodych strzelców, w większości chłopcy. Niektórzy przyszli ze swoimi  rodzicami.

Po obowiązkowym w takim przypadku instruktażu bezpiecznego zachowania się na strzelnicy jak i celnego oddania strzału do tarczy ,każdy z zawodników oddał po 8 strzałów z odległości  10 m ze stanowiska strzeleckiego. Komisja w składzie: Andrzej Kowalski, Roman Borysiewicz i Anna Woźnicka podliczyła uzyskane w strzelaniu punkty.

img_8106

I tak w kategorii dziewcząt z 27 punktami wygrała jedyna uczestniczka płci pięknej Kinga Tyburek . W kategorii chłopców z 51 punktami wygrał Miłosz Siepka ,drugie miejsce z 45 pkt. zajął Dawid Augustyniak, a na trzecim z 29 punktami  uplasował się  7-letni Ksawery Jadczak , czwarte miejsce wystrzelał z 27 pkt. 7-letni Kacper Brzoski, piąte z 23 pkt. Emanuel Szadkowski, szóste zaś z 7 pkt. również  7-letni  Igor Sawicki.

img_8111

Komisja podliczyła również i punkty wystrzelane w kategoriach dorosłych. W kategorii pań  z 34 pkt. zwyciężyła Katarzyna Brzoska przed Anną Woźnicką  z 19 pkt., natomiast trzecie miejsce zajęła z 11 pkt. Alina Szadkowska . W kategorii  panów z 35 punktami zwyciężył Sebastian Brzoski przed  Ryszardem Tyburkiem  i Arkadiuszem  Augustyniakiem. Uzyskali oni po 20 pkt. Najmłodszym uczestnikiem  „Mikołajkowego Strzelania” był 3-letni Dominik Brzoski . Konkurs strzelecki prowadzili Andrzej Kowalski i Roman Borysiewicz.

img_8112

Tuż po zawodach pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników imprezy strzeleckiej z klubową flagą  LOK. W świetlicy natomiast czekał słodki poczęstunek i gorąca herbata, przygotowany przez panie Annę Woźnicką i Alinę Szadkowską.  Dzieci, jak i kobiety uczestniczące w tej imprezie obdarowano ponadto słodkim mikołajkowym upominkiem.

img_8135

img_8133

img_8140

Tekst i foto: Ryszard Borysiewicz

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526