Minister Cyfryzacji oraz Minister Edukacji odwiedzą Zespół Szkół nr 1!

Autor: kurier-kolski.pl | 08.12.2016

tabletyW piątek, 9 grudnia, w naszym mieście i Zespole Szkół nr 1 przy ul. Poniatowskiego gościć będzie Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska oraz Wiceminister Edukacji Maciej Kopeć. Główną częścią wizyty będą lekcje pokazowe w Zespole Szkół nr 1 w Kole z użyciem nowoczesnej platformy edukacyjnej eTornister.

Będąca częścią Zespołu Szkół nr 1 w Kole Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza jest pierwszą szkołą podstawową w Wielkopolsce, a trzecią w Polsce, w której wdrożono program eTornister. W ubiegłym roku uczniowie klas czwartych otrzymali tablety z elektronicznymi wersjami podręczników oraz interaktywnymi ćwiczeniami.  Na można również odsłuchiwać dialogi i czytanki z jęz. angielskiego, wgrana jest baza lektur szkolnych oraz pojawiają się kolejne aplikacje wspomagające dydaktykę. Wszystkie urządzenia wyposażone są w Internet LTE oraz bezpieczną przeglądarkę internetową. To ważne, gdyż nie wszyscy uczniowie mieli do tej pory dostęp do Internetu, więc program wyrównuje szanse edukacyjne, a rodzicom dzieci daję dostęp do dziennika elektronicznego. Co istotne, uczniowie zabierają tablety do domów, więc nie ma konieczności noszenia do szkoły ciężkich plecaków. Rozwiązanie to podoba się uczniom, przyspiesza i ułatwia naukę oraz czyni ją atrakcyjną dla ucznia.

 

Przypomnijmy, że to nie pierwszy tego typu projekt prowadzony w szkole przy ul. Poniatowskiego 22 w Kole. Od lat placówka ta jest jedną z wiodących szkół w Polsce we wprowadzaniu i  wykorzystywaniu nowoczesnych narzędzi technologiczno-informacyjnych w procesie dydaktycznym. Szkoła od lat uczestniczy w projektach i programach wprowadzających nowe metody i techniki nauczania m. in. w projekcie „eSzkoła – Twórczy Uczeń”, eSzkoła – Twórczy Nauczyciel”, „eSzkoła –  Moja Wielkopolska”, „WebQuest”. W roku szkolnym 2012/13 placówka ta jako jedna z 300 szkół w Polsce wzięła udział w pilotażowym programie rządowym CYFROWA SZKOŁA. Na wyposażeniu szkoły znalazły się dzięki temu pomoce dydaktyczne takie jak tablice interaktywne, laptopy dla uczniów i nauczycieli, projektory, wizualizery. Oprócz tego uczniowie szkoły realizują ciekawe przedsięwzięcia, m. in. współpracując z Europejską Agencją Kosmiczną oraz Amerykańską Agencją Kosmiczną NASA w realizacji projektów EartKAM i MoonKam, a w gimnazjum wprowadzono nauczanie mechatroniki z elementami robotyki.

Warto też dodać, że to właśnie w tej szkole powstały pierwsze w mieście i powiecie oddziały sportowe,   wprowadzono innowacje artystyczne (dodatkowe zajęcia teatralne, muzyczne, plastyczne). Szkolna strona internetowa była wybierana jako Złota Szkolna Strona Roku 2011 r, następnie jako najlepsza multimedialna strona w Polsce. W szkole już od wielu lat działa dziennik elektroniczny, uczniowie mają stały i nielimitowany dostęp do Internetu (Wi-Fi).

Źródło: ZS nr 1 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lolek
lolek
6 lat temu

Jak twoje dzieci nie chodziły do tej szkoły to skąd wiesz że jest wspaniałą?

bezstronna
bezstronna
6 lat temu

Ta szkoła jest szkołą wspaniałą. To dobrze, że są takie szkoły. Moje dzieci chodziły niestety do innej i nie mamy dobrych wspomnień. Zwłaszcza jeśli chodzi o nauczycieli .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526