20-latek jechał ulicami miasta Koła pod wpływem narkotyków? Oceni to Sąd!

Autor: kurier-kolski.pl | 13.12.2016

kontrolaKolscy policjanci ujawnili środki odurzające podczas kontroli drogowej osobowego Nissana. Zarzut posiadania narkotyków usłyszał już 19-letni pasażer auta. Przed wymiarem sprawiedliwości za swoje postępowanie odpowie także 20-letni kierowca, który przyznał się mundurowym do kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających.

 

W nocy z 11/12 grudnia funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z ulic w Kole osobowego Nissana. Podczas legitymowania mundurowi ujawnili, iż jeden z pasażerów posiada przy sobie środki odurzające. Zabezpieczoną substancją okazała się amfetamina. Niewykluczone, że zarzut kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających usłyszy także 20-letni kierowca auta, który przyznał się funkcjonariuszom, iż kilka godzin wcześniej zażył narkotyki.

19-letniemu mieszkańcowi Koła za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem środków odurzających zagrożone jest karą do dwóch lat więzienia.

Źródło: KPP w Kole

 

Od Redakcji: Pomyślmy sobie teraz na tym przykładzie, ilu kierowców jeżdżących po ulicach może być pod wpływem narkotyków? Tego niestety nie widać na pierwszy rzut oka, przynajmniej nie dla osoby postronnej, a przecież taki „kierowca” zachowuje się brawurowo na drodze i stanowi zagrożenie dla siebie i dla innych. Narkotyki obecnie stanowią takie samo, a może nawet większe, zagrożenie niż alkohol.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
7 lat temu

Nigdy nie siadam za kolko jak sie zjaram.
Dlatego prawie wcale nie jezdze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526